گزارش واشنگتن پست از مدیریت کلنگی ترامپ در حوزه محیط زیست!

🔴 ترامپ شمار زیادی از کارمندان آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا را مرخص می کند؛ زیرا می گوید: پول نداریم! اما در همان حال، ۵۴ میلیارد دلار به بودجه ارتش آمریکا می افزاید!🔴

#روزنامه_واشنگتن_پست در شماره اخیر خود، پرده از یک فاجعه جدید در #دولت_ترامپ برداشته و خبر می دهد که به زودی بودجه آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده تا آن حد کم خواهد شود که این سازمان در نخستین سال کار خود تحت ریاست جمهوری ترامپ، دستکم یک پنجم از کارمندان خود را از دست خواهد داد. این کاهش بودجه نیز به ناچار بخشی از برنامه های محیط زیستی، مانند پروژه هایی که پاکسازی زمین های آلوده ناشی از مواد زاید خطرناک و یا مکانهای صنعتی متروکه را تضمین می کنند و همچنین پروژه استاندارد بین المللی “ستاره انرژی” (که زمانی به منظور تلاش برای کاهش انرژی مصرفی در تولیدات کارخانه‌ای و کم کردن عوامل به وجود آورنده ابداع شد) و برنامه های عدالت محیط زیستی برای پشتیبانی از جوامع محلی در گسترش و بکارگیری راه حلها در حفاظت از محیط زیست و سلامتی را تعطیل خواهد کرد. برنامه های مربوط به تغییرات اقلیم و بودجه برای روستاهای محلی در آلاسکا نیز بنا به پیش نویس بخشنامه ای هدف قطع کامل قرار گرفته اند. بخش تحقیقات و توسعه سازمان هم احتمالا تا ۴٢٪‏ از بودجه خود را از دست خواهد داد.
ویلیام بِکِر، مدیر اجرایی “انجمن ملی آژانسهای هوای پاک”-NACAA- می گوید: قطع این بودجه ها، اگر که از جانب کنگره تأیید شود، نتیجه ویران کننده ای برای همه جوامع در سرتاسر ایالات متحده خواهد داشت و قلب و روح برنامه ملی کنترل آلودگی هوا را پاره پاره خواهد کرد و سلامتی و رفاه دهها میلیون نفر در امریکا را به خطر خواهد انداخت.
پیشنهاد قطع بودجه آژانس حفاظت از محیط زیست بازتاب فشار دولت جدید برای بالا بردن بودجه دفاعی (نظامی) فدرال است.
آژانس حفاظت از محیط زیست روز گذشته از ابراز نظر در این مورد خودداری کرد، اما #اسکات_پروییت، رئیس جدید و #منفور این سازمان که خود سالها منتقد آن بوده و یکی از هدفهای مهمش نقض قوانینی است که در دوران #اوباما وضع شده اند، به خبرگزاری E&E نگرانی خود را در مورد تعهداتی که اکنون از جانب دولت مورد هدف قرار گرفته اند، به ویژه در زمینه زیرساختهای آب، ابراز کرده است!
خانم جینا مک کارتی، که از سال ٢٠١٣ تا پایان ریاست جمهوری اوباما، مدیریت آژانس را برعهده داشت می گوید که “این بودجه پیشنهادی جدید تنها یک چیز تخیلی است، اگر که دولت ترامپ فکر می کند که آژانس حفاظت از محیط زیست می تواند با آن وظیفه خود را در پاسداری از سلامت عمومی انجام دهد. طرح جدید نیاز به سرمایه گذاری در تحقیقات علمی و اجرای قوانین و در واقع درسهایی را که سازمان در طول ۴۶ سال گذشته از تاریخ گرفته و خواست مردم امریکا را برای ادامه پشتیبانی از آنها، بکلی نادیده می گیرد.”
سخنگوی سازمان #صلح_سبز، تراویس نیکولز، در یک ایمیل پافشاری بر آن دارد که قطع بودجه سازمان حفاظت از محیط زیست، اتفاقی نیست و به شکل نامتناسبی بر قشر تنگدست جامعه و اقلیتها تأثیرگذار خواهد بود. او این استراتژی دولت را “راسیسم محیط زیستی” خطاب می کند.

🔴 خواننده عزیز مهار بیابان زایی!
به نظر می رسد، ۴۵ سال پس از #اجلاس_استکهلم، دوباره در آمریکا، سیاستمدارانی قدرت را در دست گرفته اند که برخوردار از تفکراتی مربوط به دوره پیش از #راشل_کارسون هستند! این عقبگرد تاسف بار، فقط در یک حالت می تواند فرصتی تاریخی برای دوستداران زمین بوجود آورد؛ آن هم این است که یک لحظه از نقد دولت طبیعت ستیز و نژادپرستانه ترامپ دست برنداشته و برای یکبار هم که شده، اتحادی جهانی را بر علیه چنین تمامیت خواهان گستاخ و نابخردی به نمایش نهیم. اعلام تعویق سفر ترامپ به #بریتانیا در اثر مخالفت مردمی، می تواند نویدبخش این دوران طلایی باشد.

موافق(۲)مخالف(۱)

۲ Comments

  1. ی . ب.

    ترامپ دیقیقا می داند که چکار می کند. ما باید از فرصتی مثل او استفاده کنیم و آرمان های محیط زیستی مان را بر این اساس وزن دهی مناسب دهیم.

    موافق(۱)مخالف(۰)
  2. مرسی از سایت خوبتون

    موافق(۰)مخالف(۰)

دیدگاه خود را بیان کنید