🔴وای به روزی که محیط زیست را فدای مصلحتهای سیاسی کنیم!🔴

🇮🇷: @darvishnameh

🔴وای به روزی که محیط زیست را فدای مصلحتهای سیاسی کنیم!🔴

۱⃣ از #اصفهان خبرهای بدی می رسد؛ شهری که تا همین چندماه پیش برخوردار از شهرداری وظیفه شناس، ساده زیست و سبزاندیش و پیشگام در #سه_شنبه_های_بدون_خودرو بود، اینک با رفتن #مهدی_جمالی_نژاد به نظر میرسد همه آن دستاوردها در حال کمرنگ شدن است!

۲⃣ این درحالی است که با پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات شورای پنجم اصفهان، به نظر میرسید شرایط باید برای شتاب بخشیدن به تغییر مبلمان شهری از #خودرومحوری به #زیست_محوری، فراهم تر باشد. اما متاسفانه اینک اصفهان برخوردار از یک شهردار اصلاح طلب است که جانشین یک اصولگرا شده و البته هرگز تمایلی به استفاده از #دوچرخه نشان نداده است! درست مثل شهردار اصولگرای پیشین پایتخت، #محمدباقر_قالیباف که مدام از نفی ۴ درصدی ها سخن می گفت، اما حاضر نشد یکبار مثل ۹۶ درصدی ها رفتار کرده، ساده زیست شده و پارکاب دیده شود! در حالیکه جانشین اصلاح طلبش در تهران و اغلب نمایندگان شورای شهر در لیست امید پایتخت آشکارا بر پایان دادن به خودرومحوری در مبلمان شهری تاکید کرده و سه شنبه ها از خودرو خویش استفاده نمی کنند.

۳⃣ اینک #عباسعلی_جوادی رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اعتراض به حق یکی از کارمندان شهرداری اصفهان و عدم واکنش مطلوب شهردار جدید اصفهان نسبت به آن، هشدار می دهد که نباید دستاوردهای دوساله اخیر را نابود کرد. او می گوید: در حالی که چند روزی است بیش از ۱۰ ایستگاه دوچرخه در شهر اصفهان تعطیل شده و متصدیان آن‌ها نیز بیکار شده‌اند، می پرسد: آیا تعطیلی این ایستگاه‌ها و جلوگیری از توسعه حمل و نقل پاک در شهرداری اصفهان واقعاً راهکار نجات بلدیه از این مکافات آلودگی هوا و ترافیک است یا باید با درایت و مدیریتی که در شهرهای دیگر شاهد آن هستیم، باعث نجات محیط زیست شهر و کشورمان و سلامتی شهروندانمان از صدها بیماری کوچک و بزرگ جسمی و روحی و روانی شویم؟ وی خطاب به شهردار اصفهان ابراز داشت: خواهش بنده از شما بزرگوار این است که تا فاتحه #دوچرخه‌سواری این شهر که روزی به شهر دوچرخه‌ها معروف بوده و ۱۵ درصد حمل و نقل و تردد شهروندانش با دوچرخه انجام می‌شده، خوانده نشده، باید فکری اساسی برای این موضوع خطیر شهری و سلامت مدار اجتماعی کنید.
👇
http://shora-isfahan.com/news/show/25960

۴⃣ امیدوارم شهردار اصفهان نه فقط به خاطر خودش، بلکه برای حفظ آبروی طیف اصلاح طلبان حامی خویش هم که شده، دست از سیاسی کاری برداشته و عملاً نشان دهد از حرکتهای خوب و دوراندیشانه در مدیریت شهری دفاع می کند، حتی اگر آن حرکتها و برنامه ها را رقبای سیاسی اش در جناح مقابل آغاز کرده باشند. این شاید آخرین فرصت همه ما باشد!

🔽🔽🔽
.

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید