🔴گران نشدن بنزین یک خبر بد است!🔴

🇮🇷: @darvishnameh

🔴گران نشدن بنزین یک خبر بد است!🔴

۱⃣ متاسفانه خبر می رسد که کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی با #افزایش_قیمت_بنزین مخالفت کرده است. این یک خبر مصیبت بار است. سالانه فقط در استان چهارمحال و بختیاری، پنج هزار هکتار از جنگلهای بلوط قربانی تامین نیازهای گرمایشی و #کوره_های_ذغال می شود و این رقم در مجموعِ #ارسباران، #هیرکانی و #زاگرس از ده ها هزار هکتار می گذرد. کاش اجازه می دادیم تا دولت قیمت بنزین را گران و درعوض، نفت و گاز رایگان در اختیار مردمان حاشیه رویشگاه های جنگلی قرار دهد. هدفمندساختن یارانه یعنی این!

۲⃣ کاش دولت قیمت بنزین و سیگار را گران می کرد و در عوض از محل درآمدهایش به شهرداری ها کمک می کرد تا مسیرهای ایمن #دوچرخه_سواری ایجاد کنند؛ #پیاده_راه ایجاد کنند، دوچرخه های برقی و هیبرید ارزان قیمت در اختیار مردم قرار دهند و به گسترش خطوط ریلی بپردازند و بدین ترتیب، کشور از فلاکت مصرف روزانه ۸۰ میلیون لیتر مصرف بنزین – دوبرابر میانگین مصرف جهانی – نجات می یافت! آیا سرنوشت غم انگیز #پالایشگاه_آبادان و آلودگی شدید #اروندرود را فراموش کرده اید؟
👇
https://t.me/darvishnameh/5785

۳⃣ اینکه چرا حاکمیت از ترس شورشهای مردمی به توزیع پول نقد در بین مردم روی آورده، حقیقتاً غم انگیز و ناامیدکننده است. چگونه انقلابی آنگونه مردمی را که در دنیا زبانزد بود به چنین فرجامی رساندیم؟ اگر بدنه اجتماعی قوی باشد و بین مردم و دولت شکاف نباشد؛ اگر بی اعتمادی حاکم نباشد، چرا باید به بهای تاراج آینده وطن چنین باج هایی بدهیم؟ چرا مرگ هزاران انسان در اثر #آلودگی_هوا و #روانپریشی ده ها هزار شهروند دیگر در اثر #آلودگی_صوتی و صدها هزار ایرانی دیگر به دلیل دخالت در سبک زندگی خصوصی آنها را جدی نمی گیرید؟! چرا از نوسان قیمت تخم مرغ و دلار بیشتر می ترسید تا نوسان سطح آب دریاچه ارومیه و خزر و نابودی گاوخونی و کارون و هورالعظیم و جازموریان و هامون و دشت میناب و بختگان و …

۴⃣ به جای چنین مصوبات ننگینی چون ارزان فروختن بنزین، #برج_باغ، تراکم فروشی، رایگان کردن آب و برق مدارس دولتی، افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی؛ دادن پروانه به چاههای آب غیرمجاز، تبدیل ۵۰۰ هزار هکتار از مراتع به باغ، اجرای طرحهای خطرناکی چون انتقال آب خزر به سمنان، سمیرم به رفسنجان، #بن_بروجن، #گلاب، علی آباد کتول، چشمه های قطری، #بهشت_آباد، #زاب و … از دخالت در زندگی خصوصی ایرانیان دست بردارید، سرمایه اجتماعی را احیاء کنید؛ با مردم تان صادق باشید، کار را به کاردان بسپارید نه به کسی که فقط برادری اش را به شما ثابت کرده! و آنگاه اجازه دهید تا سرمایه دوهزار میلیارد دلاری ایرانیان خارج از کشور، در وطن هزینه شود. ببینید در آن هنگام چگونه مملکت داری آسان و گوارا خواهد شد و ایران دوباره صاحب مردمانی شاد، پرانگیزه و امیدوار می شود که به ایرانی بودن خویش می بالد.

۵⃣ نگاه کنید در همین کشور ترکیه، چگونه برای جذب سرمایه های خارجی، بیگانگان را تشویق به خرید ملک در کشورشان می کنند تا به آنها اجازه اقامت دهند و آنگاه ما، در سیاستی به شدت نابخردانه حتی ایرانیان دوتابعتی را از سرمایه گذاری در وطن منع کرده و هزینه های مالیاتی سنگین بر آنها وضع می کنیم! آخر این چه جور مملکت داری است؟ چرا در صحن بهارستان، ساختمان پاستور و دیگر مراجع تصمیم گیر کسی نمی فهمد که دو در دو می شود چهار؟ چرا هنوز باید ثابت کنیم که زمین گرد است و روز روشن و شب تاریک و نه برعکس؟! راستی چرا هزینه های ساخت نیروگاه های حرارتی، برق آبی و اتمی را صرف ساخت نیروگاههای خورشیدی، بادی، زمین گرمایی و ایجاد و تقویت بستر لازم برای رونق گردشگری طبیعی، فرهنگی، پزشکی و تاریخی نمی کنیم؟

۶⃣ آنوقت می گویند چرا ایرانیان عصبی ترین مردم جهان هستند؟ چرا تهران، پراسترس ترین شهر دنیاست و چرا اینگونه دچار افسردگی مزمن شده ایم؟ ای آقایانی که به قدرت چنگ انداخته اید! اگر به سرعت رویه های خود را تغییر ندهید، کمترین خسران انتقام سخت آیندگان از شماست! و بیشترینش، نابودی وطن … نگویید که نگفتیم!

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید