✅ شنیدن سازهای کوک از وزارت نیرو!✅

🇮🇷: @darvishnameh

✅ شنیدن سازهای کوک از وزارت نیرو!✅

View this post on Instagram

. . ⭕شنیدن سازهای کوک از وزارت نیرو!⭕ . به این جملات دقت کنید: . . "طرح‌های ژول ورنی مثل ساختن چند ده فرودگاه در کشوری که هواپیمایی‌اش تحریم است، انتقال آب از دریای خزر و دریای عمان به فلات مرکزی که آب در آن بدمصرف می‌شود، توسعه کشت در سرزمینی که 30 درصد محصول کشاورزی‌اش ضایعات می‌شود، ساخت ده‌ها مجتمع فولاد و سیمان در مناطق کم‌آب و بر بنیان رانت مفسدانه انرژی؛ و ده‌ها کار دیگر که همه بر منطق ایمان به سخت‌افزار بنا شده‌اند. همه این سخت‌افزارها در دنیایی منجر به توسعه می‌شوند که طومارهایی که ماهیت حقوقی و نرم‌افزاری دارند، روابط مردمان با یکدیگر و روابط مردمان و صاحبان قدرت سیاسی را بر بنیانی از عقلانیت، رضایت، مشارکت و عدالت تنظیم کرده باشند." . . 🔶️ صاحب سخنان فوق، مشاور ارشد وزیر نیرو، #محمد_فاضلی است. 👇 https://t.me/fazeli_mohammad/1244 . 🔵 چقدر به چنین نگاهی در بدنه حاکمیت و دولت جمهوری اسلامی ایران نیاز است … چقدر … . . 🔴 نفرین بر آنهایی که اجازه ندادند تا چنین اندیشه ناب و تحول گرایی بر صدر #پردیسان بنشیند و ما را در هزاره سوم درگیر اندیشه های واپسگرایانه مردی کردند که انگار از غار اصحاب کهف بیرون آمده، داشتن کارشناس #گرگ و تلاش برای حفظ #یوزپلنگ را به سخره می گیرد، اجازه گردهمایی فعالان محیط زیست در برابر سازمانی که زمانی آن را متعلق به خود می دانستند را نمی دهد؛ ترویج فرهنگ #دوچرخه_سواری، #نفی_خودرومحوری و حمایت از #مدارس_طبیعت را مواردی سطحی و روبنایی برمی شمرد؛ مشکلات #آلودگی_هوا در تهران و فاجعه #دریاچه_ارومیه را با دعوت از مردم برای #دعای_وزیدن_باد و ریزش باران می خواهد حل کند؛ ملاحظات #ایمنی_زیستی را در پای جانبداری آشکار از محصولات دستکاری شده ژنتیکی ذبح می کند؛ منتقدان خویش را آدمهایی احساسی، نادان یا سیاسی خطاب می کند و شروع به اختلاف افکنی بین اقوام ایرانی و تاراج منابع آبی کشور در #زاب، #خزر، #سمیرم و #خوزستان کرده است! چگونه از دولت تدبیر و امید چنین ناتدبیری شگفت آوری را باور کنیم؟ چرا #حسن_روحانی که دم از شفافیت، پاسخگویی و شنیدن صدای مردم می زند، صدای دوستداران طبیعت ایران را و تصویرِ کارت قرمز به #عیسی_کلانتری را نمی شنود و نمی بیند؟ و چرا همچنان اسیر افکار پوسیده برخی از همکاران فسیل شده اش در کابینه دوازدهم مانده است؟! . . 🔻 یادتان باشد: نگویید که نگفتیم! .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

به این جملات دقت کنید! “طرح‌های ژول ورنی مثل ساختن چند ده فرودگاه در کشوری که هواپیمایی‌اش تحریم است، انتقال آب از دریای خزر و دریای عمان به فلات مرکزی که آب در آن بدمصرف می‌شود، توسعه کشت در سرزمینی که ۳۰ درصد محصول کشاورزی‌اش ضایعات می‌شود، ساخت ده‌ها مجتمع فولاد و سیمان در مناطق کم‌آب و بر بنیان رانت مفسدانه انرژی؛ و ده‌ها کار دیگر که همه بر منطق ایمان به سخت‌افزار بنا شده‌اند. همه این سخت‌افزارها در دنیایی منجر به توسعه می‌شوند که طومارهایی که ماهیت حقوقی و نرم‌افزاری دارند، روابط مردمان با یکدیگر و روابط مردمان و صاحبان قدرت سیاسی را بر بنیانی از عقلانیت، رضایت، مشارکت و عدالت تنظیم کرده باشند.”

🔵 صاحب سخنان فوق، مشاور ارشد وزیر نیرو، #محمد_فاضلی است.
👇
https://t.me/fazeli_mohammad/1244

🔵 چقدر به چنین نگاهی در بدنه حاکمیت و دولت جمهوری اسلامی ایران نیاز است … چقدر …

🔴 نفرین بر آنهایی که اجازه ندادند تا چنین اندیشه ناب و تحول گرایی بر صدر #پردیسان بنشیند و ما را در هزاره سوم درگیر اندیشه های واپسگرایانه مردی کردند که انگار از غار اصحاب کهف بیرون آمده، داشتن کارشناس #گرگ و تلاش برای حفظ #یوزپلنگ را به سخره می گیرد، اجازه گردهمایی فعالان محیط زیست در برابر سازمانی که زمانی آن را متعلق به خود می دانستند را نمی دهد؛ ترویج فرهنگ #دوچرخه_سواری، #نفی_خودرومحوری و حمایت از #مدارس_طبیعت را مواردی سطحی و روبنایی برمی شمرد؛ مشکلات #آلودگی_هوا در تهران و فاجعه #دریاچه_ارومیه را با دعوت از مردم برای #دعای_وزیدن_باد و ریزش باران می خواهد حل کند؛ ملاحظات #ایمنی_زیستی را در پای جانبداری آشکار از محصولات دستکاری شده ژنتیکی ذبح می کند؛ منتقدان خویش را آدمهایی احساسی، نادان یا سیاسی خطاب می کند و شروع به اختلاف افکنی بین اقوام ایرانی و تاراج منابع آبی کشور در #زاب، #خزر، #سمیرم و #خوزستان کرده است! چگونه از دولت تدبیر و امید چنین ناتدبیری شگفت آوری را باور کنیم؟ چرا #حسن_روحانی که دم از شفافیت، پاسخگویی و شنیدن صدای مردم می زند، صدای دوستداران طبیعت ایران را و تصویرِ کارت قرمز به #عیسی_کلانتری را نمی شنود و نمی بیند؟
و چرا همچنان اسیر افکار پوسیده برخی از همکاران فسیل شده اش در کابینه دوازدهم مانده است؟!

🔻 یادتان باشد: نگویید که نگفتیم!

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید