🔴 کشور آذربایجان و احتمال یک تخلف بزرگ!🔴

🇮🇷: @darvishnameh

🔴 کشور آذربایجان و احتمال یک تخلف بزرگ!🔴

۱⃣ خبرهای نگران کننده ای از #ارس می رسد که باید هرچه زودتر مسوولین ذیربط واکنش درخور نشان دهند. به تصاویر دقت کنید: ظاهراً دلیل کم آب شدن ناگهانی رودخانه مرزی ارس، حفر یک کانال فرعی توسط #دولت_آذربایجان و انتقال آب رودخانه به سمت مرزهای سیاسی کشور متبوعش است! به نظر می رسد وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت امورخارجه باید به سرعت وارد عمل شده و اجازه چنین آب ربایی آشکاری در روز روشن را به کشور همسایه ندهند!

۲⃣ البته اگر دولت آذربایجان هم مثل دولت #ترکیه نگوید که مگر شما خودتان به این پروتکلهای محیط زیستی/ اخلاقی معتقد بوده و عمل می کنید؟! مگر شما مسیر #چشمه_لنگان در فریدون شهر اصفهان را تغییر ندادید؟ مگر همین کار را با رودخانه #زاب، #هلیل_رود، #کارون، #دز و … نمی خواهید انجام دهید و اصلاً مگر به دنبال انتقال آب رودخانه ارس به سمت حوضه آبخیز دریاچه ارومیه نیستید؟!

۳⃣ واقعاً پاسخ ما چیست؟ امیدوارم همه چیز ختم به خیر شده و #سونامی_انتقال_آب و مهار آبهای مرزی در منطقه راه نیافتد که در آن صورت، بازنده اصلی ایران خواهد بود. بیاییم جدی تر از هر زمان دیگر به هر نوع طرح انتقال آب، نه گفته و پایان غلبه تفکر سازه ای بر مدیریت آب را اعلام کنیم.
👇
https://t.me/arazvatan1/7904

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید