🔴ای رهبران و مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران! اجازه ندهید تا حقوق شهروندی فعالان محیط زیستی بازداشت شده، پایمال شود. آیا این دادخواهی را می شنوید؟🔴

🇮🇷: @darvishnameh

🔴ای رهبران و مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران! اجازه ندهید تا حقوق شهروندی فعالان محیط زیستی بازداشت شده، پایمال شود. آیا این دادخواهی را می شنوید؟🔴

🖋 چند هفته است که گروهی از فعالان محیط زیستی کشور در بازداشت به سر می برند و تا زمانی که خبر مرگِ دکتر #کاووس_سیدامامی، استاد دانشگاه امام صادق و عضو هیات مدیره #موسسه_حیات_وحش_میراث_پارسیان در #اوین منتشر نشده بود، حتی هیچ اطلاع رسانی رسمی در این خصوص از سوی مراجع رسمی رخ نداده بود!

🔻اینک ما دوستداران و فعالان محیط زیستی ایران با انتشار نامه ای خطاب به پنج مقام قدرتمند کشور، خواهان رعایت حقوق شهروندی فعالان محیط زیستی بازداشت شده هستیم؛ رعایت حقوقی که اگر اعمال می شد، بی شک اینک کاووس سیدامامی زنده بود و این امکان برایش فراهم تا در حضور وکیل و دادگاه صالحه به اتهامات پاسخ داده و از خویش دفاع کند.

🔵 یادمان باشد: شرایط محیط زیستی ایران در بدترین و شکننده ترین دوران تاریخی خود است و چنانچه حاکمیت و دولت نتوانند مشارکت واقعی مردم در حفظ و حراست از توان تاب آوری این سرزمین مقدس را جلب کنند، آنچه از دست خواهد رفت؛ ایران است. درچنین شرایطی، متاسفانه نرخ اندک حضور داوطلبانه مردم در عرصه های محیط زیستی می تواند به شدت کاهش یافته و ضریب آسیب پذیری و بدهکاری بومشناختی این بوم و بر، به مرزهایی جبران ناپذیر نزدیک شود. نباید با امنیتی تر کردن فضا در حوزه کنشگری محیط زیست، هزینه های مشارکت داوطلبانه مردم در جنبشهای محیط زیستی را افزایش دهیم. این حتی خلاف منویات مقام معظم رهبری در منشور پانزده ماده ای است که در آستانه برنامه پنج ساله ششم و به منظور حراست از آموزه ها و ملاحظات محیط زیستی در چیدمان توسعه منتشر کردند و در نهایت همه متضرر می شویم.

✅ چنین است که از همه ایرانیان دوستدار طبیعت وطن می خواهیم تا اگر با محتوای این نامه موافقت دارند، به نشانی زیر رفته و با درج نام، نام خانوادگی و رایانامه خویش، آن را امضا کنند:
👇
https://goo.gl/vf7AUG

موافق(3)مخالف(0)

۱ Comment

  1. پژمان

    فعالان محیط زیستی در تمام دنیا نشان داده اند فکر و عمل اصلی شان در زندگی، حفاظت و ارتقا جامعه شان است و در این راه هزینه های زیادی داده اند و شهید کاووس سید امامی دانشمندی از همین افراد بود.

    موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید