✅ بیانیه حامیان جامعه مدنی – #حجم:

🇮🇷: @darvishnameh

✅ بیانیه حامیان جامعه مدنی – #حجم:

🔴آنچه در ماجرای بازداشت فعالان محیط زیست، مغفول مانده!🔴
@Haajm
۱️⃣. جامعه امروز ایران با سقوط سرمایه های اجتماعی روبرو شده؛ واقعیتی که حتی در گزارش های مراکز رسمی از جمله مرکز پژوهش های مجلس، مرکز بررسی های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم بر آن تصریح شده است.

۲️⃣. در این میان، رغبت اندک مردم به حضور داوطلبانه در صحنه های اجتماعی می تواند بر آسیب پذیری و شکنندگی کشور – به ویژه در حوزهایی چون محیط زیست که آشکارا نیاز به حضور، نقش آفرینی و مشارکت گسترده مردم دارد – بیافزاید.

۳️⃣. چنین است که حامیان جامعه مدنی – حجم – ضمن ابراز تأسف عمیق از ماجرای تلخ و تأمل برانگیزِ دکتر کاووس سیدامامی در زندان اوین و درخواست پیگیری مسئولانه این رخداد تا حصول نتیجه -با استناد به مواد سوم و چهارم آیین نامه داخلی سازمان زندان ها که این نهاد را مکلف به حفاظت از جان زندانیان دانسته و با لحاظِ اصل بیست و دوم قانون اساسی که هرگونه تعرض به جان انسانها را ممنوع اعلام کرده – مراتب نگرانی عمیق خود را از امنیتی تر شدن فضا در حوزه فعالیت های داوطلبانه محیط زیستی اعلام داشته و امیدواریم با برخورداری متهمین از حقوق شهروندی درخور و مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شرایط به نحوی مدیریت شود تا نرخ مشارکت مردمی در عرصه های محیط زیستی با سقوطی دیگر روبرو نشود.
👇
tlgur.com/d/ag5W6k28

📩 ارتباط با #حجم:
🔹کانال تلگرام: [ @Haajm ]
🔹نشانی تارنما: [ irancso.com ]

🔸رییس هیات مدیره: محمد عُطاردیان
🔺مدیرعامل: محمد درویش
🔻نایب رییس: سعید دهقان

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید