🔴آمریکا از شر منفورترین رییس محیط زیست خود خلاص شد؛ آیا ممکن است اسکات دستی روی شانه عیسی بکشد؟!🔴

🔴آمریکا از شر منفورترین رییس محیط زیست خود خلاص شد؛ آیا ممکن است اسکات دستی روی شانه عیسی بکشد؟!🔴

🇮🇷: @darvishnameh

۱⃣ درخبرها آمده است که #اسکات_پروئیت، رییس منفور آژانس محیط زیست آمریکا که از حمایت بی چون و چرای #ترامپ هم برخوردار بود، به دلیل نارضایتی شدید دوستداران محیط زیست از عملکردش و رسوایی های اخلاقی و مالی به بارآورده، سرانجام مجبور به استعفا شد؛ استعفایی که رییس #کاخ_سفید، به رغم ناراحتی بزرگ و ابراز تاسفش، آن را بناچار پذیرفت!

https://nytimes.com/2018/07/05/climate/scott-pruitt-epa-trump.html

۲⃣ در دوره اسکات، آمریکا شاهد کاهش چشمگیر و بیسابقه بودجه نهاد متولی محیط زیست بود، به نحوی که نه تنها بسیاری از طرحهای آژانس متوقف شد، بلکه دستکم یک پنجم کارمندان این سازمان برکنار شدند، آنهم به بهانه صرفه جویی مالی.

https://t.me/darvishnameh/5902

۳⃣ درحقیقت، استعفای پروئیت به دنبال ماه ها بحث و مجادله صورت گرفت که در طول آنها رئیس این سازمان در بحث های اخلاقی، یکی پس از دیگری درگیر شده بود. حقوقدانان از هر دو حزب امریکا و گروههای محیط زیستی پرسشهای فراوانی در مورد هزینه های هنگفتش(سوءاستفاده های شخصی)، تدارکات مسکن، تیم امنیتی و افزایش منتخبین سیاسی از جانب او مطرح کرده بودند. به عبارت ساده تر، فردی که دم از صرفه جویی می زد، خود بزرگترین هدردهنده، سوء استفاده چی و مصرف کننده بود!

۴⃣ جالب آنکه ترامپ در توئیت خود #اندرو_ویلر، فارغ التحصیل رشته حقوق و معاون پروئیت را به عنوان جانشین معرفی کرد؛ مردی که انتخاب او سال گذشته به دلیل ارتباط نزدیکش با صنعت سوخت فسیلی با اعتراض گسترده نمایندگان حزب دموکرات و کنشگران محیط زیستی روبرو شده بود. واقعاً ترامپ یکی از لجبازترین سیاستمدارانی است که آمریکا تاکنون به خود دیده است.

۵⃣ امیدوارم #حسن_روحانی اینگونه لجبازانه عمل نکرده و اجازه دهد همتای ایرانی اسکات – عیسی کلانتری – پردیسان را برای همیشه ترک کند؛ فردی که در دوره ده ماهه حضورش در صدر محیط زیست کشور، ۷۷ هزار هکتار از وسعت مناطق چهارگانه کاسته شد؛ حفظ یوزپلنگ آسیایی مساله ای جزیی خوانده شد؛ کنشگران محیط زیستی با صفت هایی چون احساسی، نادان و سیاسی خطاب شدند؛ حتی یکبار هم حاضر به گفتگوی عام با فعالان محیط زیستی و نمایندگان ایشان نشده؛ تمام قد از دستکاری ژنتیکی در محصولات غذایی حمایت کرد؛ به طرحهای انتقال آب از زاب، خزر و سرشاخه های کارون چراغ سبز نشان داد؛ دانشکده محیط زیست کرج را در آستانه فروپاشی کامل قرار داد؛ به صدور پروانه شکار در فصل زادوولد چراغ سبز داد؛ به حمایت سازمان حفاظت محیط زیست از مدارس طبیعت پایان داد؛ برای حل بحران آلودگی هوا از مردم خواست تا دعا کنند تا باد بیاید و برای حل مشکل کمبود آب، فرمان داد تا طبیعت ایران از شر علفخواران کهنسال خلاص شود و البته این سیاهه شرم آور را پایانی نیست! هست؟

🔻 متاسفم برای رییس جمهوری که با شعار تدبیر و امید آمد؛ دم از آفرینش دولتی محیط زیستی زد و سرانجام، خروجی اش شد: #عیسی_کلانتری!

http://sharghdaily.ir/fa/main/detail/190993/لجبازی-با-محیط‌زیست-از-نوع-آمریکایی-

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید