🔴 افتتاح صنایع #آب_بر و #انرژی_بر در شرایط بی آبی امروز ایران، چه معنی می دهد؟!🔴

🔴 افتتاح صنایع #آب_بر و #انرژی_بر در شرایط بی آبی امروز ایران، چه معنی می دهد؟!🔴

🇮🇷: @darvishnameh

۱⃣ صنعت #دوچرخه در #انگلستان، ۳ برابر #صنعت_فولاد پول می سازد و کارآفرینی می کند؛ عوارض فولاد را هم ندارد که هیچ، به کاهش هزینه های سلامت و درمان کمک کرده، نسلی پرتوان تر و شاداب تر می آفریند و از همه مهم تر از هدررفت وقت شهروندان در #ترافیک می کاهد، از شدت #آلودگی_هوا و #آلودگی_صوتی هم کاسته، خطر #جزیره_گرمایی شهرها را هم کاهش داده و در مصرف سوخت فسیلی و انتشار گازهای گلخانه ای اثری مثبت و انکارناپذیر دارد. درحقیقت، دوچرخه سواری هرساله برای اقتصاد بریتانیا، متجاوز از ۵.۵ میلیارد پوند درآمد و ۶۴ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می کند.

۲⃣ این درحالی است که به رغم هیاهوهای بسیار، کل صنعت خودروسازی به همراه پتروشیمی و صنایع فولاد و فلزات اساسی دیگر فقط ۶ درصد از کل اشتغال بخش صنعت و یک درصد از کل اشتغال کشور را تامین می کند!
👇
http://eghtesadonline.com/بخش-صنعت-۱۴/۲۱۷۱۰۴-سهم-صنایع-از-کل-اشتغال-صنعت-معدن-کشور-اینفوگرافیک

۳⃣ درچنین شرایطی، آنگاه می شنویم که معاون اول رییس جمهور در دولت تدبیر و امید، روز گذشته در یکی از بحرانی ترین استانهای کشور از نظر منابع آب، طرح توسعه #فولادسازی و نورد پیوسته #صبا را در #اصفهان افتتاح می کند! آنهم به فاصله اندکی از افتتاح چند پروژه مشابه دیگر در استان #یزد! چرا؟

۴⃣ واقعاً این چه خطایی است که اصرار در تکرارش داریم؟ چرا از خط تولید دوچرخه های معمولی و برقی و ساخت #نیروگاه_های_خورشیدی و #بادی رونمایی نمی کنید؟ و چرا از ترویج #زیست_محوری به جای #خودرومحوری در مبلمان شهری، حمایت عملی نمی کنیم؟

۵⃣ برای همین است که همه آنهایی که ایران را دوست دارند، باید این نامه را امضاء کنند:
👇
https://t.me/darvishnameh/7347

#حق_دوچرخه_سواری_ایمن_درشهر
#ماتهران_رادوباره_میسازیم

موافق(1)مخالف(0)

۱ Comment

  1. درود بر مهندس درویش عزیز
    کارخانه ذوب غازات در شهر حاشیه کویر
    معنیش ؟

    موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید