♦️چقدر راه است از آن سرویس مدرسه تا این سرویس مدرسه؟!♦️

♦️چقدر راه است از آن سرویس مدرسه تا این سرویس مدرسه؟!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱⃣ آنچه می بینید، نحوه رفت و آمد دانش آموزان در شهر #آمستردام است. نشاط، چابکی، سلامتی، آسمان آبی، نزول انتشار گازهای گلخانه‌ای، بهبود ترافیک شهری و کم‌شدن میزان هدررفت وقت شهروندان، مهار پدیده جزیره‌گرمایی و کاهش آلودگی در شمار مهم‌ترین مزیت‌های این شیوه رفت و آمد است.

۲⃣ در تهران اما دیروز #پلیس_راهور اعلام کرد: دستکم ۶۵ هزار سرویس مدرسه در حال تردد برای جابجایی دانش‌آموزان هستند؛ دانش‌آموزانی که وزن متوسط‌شان در طول یک دهه اخیر، دوبرابر شده و سن ابتلا به اعتیادشان پیوسته در حال کاهش است و دولت برای درمان آنها باید سالی ۲۰هزارمیلیاردتومان هزینه کند! چرا؟

۳⃣ چرا هیچ تلاش مشترکی از سوی آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، شهرداری، محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان برای تبعیت از چنین الگویی رخ نمی‌دهد؟ با تداوم چنین جزیره‌نگری‌های نابخردانه‌ای، آیا ما برای نابودی آینده وطن نیاز به دشمنی خارجی داریم؟!

⚫شما بگویید: به راستی چقدر راه است از آن سرویس تا این سرویس؟! پس لطفاً به جای تلاش برای بهبود کیفیت خودروهایی که قرار است ایمن‌تر دانش‌آموزان را به مدرسه برساند، شهری ایمن‌تر بسازیم که در آن فرزندان‌مان با ایمنی و نشاط و آرامش بتوانند تا مدرسه رکاب بزنند و یا پیاده بروند.

View this post on Instagram

. . ♦️چقدر راه است از آن سرویس مدرسه تا این سرویس مدرسه؟!♦️ . آنچه می بینید، نحوه رفت و آمد دانش آموزان در شهر #آمستردام است. نشاط، چابکی، سلامتی، آسمان آبی، نزول انتشار گازهای گلخانه ای، بهبود ترافیک شهری و کم شدن میزان هدررفت وقت شهروندان، مهار پدیده جزیره گرمایی و کاهش آلودگی در شمار مهم ترین مزیتهای این شیوه رفت و آمد است. . در تهران اما دیروز #پلیس_راهور اعلام کرد: دستکم ۶۵ هزار سرویس مدرسه در حال تردد برای جابجایی دانش آموزان هستند؛ دانش آموزانی که وزن متوسط شان در طول یک دهه اخیر، دو برابر شده و سن ابتلا به اعتیادشان پیوسته در حال کاهش است! . چرا هیچ تلاش مشترکی از سوی آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، شهرداری، محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان برای تبعیت از چنین الگویی رخ نمی دهد؟ . با تداوم چنین جزیره نگری های نابخردانه ای، آیا ما برای نابودی آینده وطن نیاز به دشمنی خارجی داریم؟! . ⚫شما بگویید: به راستی چقدر راه است از آن سرویس تا این سرویس؟! . ⭕ صبح امروز در نشست سراسری مدیران حوزه مشارکت در دستگاههای اجرایی و قضایی کشور بر این واقعیت پای فشرده و از همه خواستم برای پیشگیری از جرم به رعایت الزامات محیط زیستی در مبلمان شهری کمک کنند. .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید