🔴دانالد ترامپ، تهدیدی برای امنیت جهانی!🔴

🔴دانالد ترامپ، تهدیدی برای امنیت جهانی!🔴

https://t.me/darvishnameh/7744

🔻جامعه جهانی باید علیه جنایت‌های ترامپ در حوزه محیط‌زیست، متحد‌تر عمل کند!🔻

🇮🇷: @darvishnameh

🖋دولت #ترامپ می‌کوشد تا پیش از پایان دوره ۴ساله ریاست‌جمهوری، تمامی قوانین مصوب محیط‌زیستی در دولت ۸ساله #اوباما را باطل کند!
بروس باک‌هایت که تحت حکومت هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه در بخش اجرایی آژانس حفاظت از محیط زیست کار کرده، به خبرنگار گاردین می‌گوید: نخستین سال ریاست‌جمهوری ترامپ تنها شامل «مقداری اطلاعیه‌های مطبوعاتی» بود، اما «ما در حال رسیدن به نقطه‌ای هستیم که آنها دارند وارد عملیاتی خطرناک می‌شوند! برنامه زمانی که آنها با عجله در جهت آن حرکت می‌کنند تلاش در راه رساندن تغییرات به نقطه‌ای است که روند رسیدگی قضایی به آنها تا پیش از پایان رسیدن ریاست جمهوری ترامپ انجام شده باشد.»
پروفسور شیلا اُلمستد، از دانشگاه تگزاس که در اواخر دوران ریاست‌جمهوری اوباما و اوایل ریاست جمهوری ترامپ، مشاور ارشد شورای مشاوران اقتصادی رئیس‌جمهور در امور انرژی و محیط‌زیست بود، می‌گوید: کاخ سفید با زاویه ۱۸۰ درجه در جهت برگرداندن فرمان‌های اجرایی اوباما در حال شخم زدن همه چیز است! دولت ترامپ در حال تضعیف قانونی است که استحصال نیروی برق از زغال سنگ را به دلیل تبعات محیط‌زیستی آن دشوار کرده بود. همچنین ترامپ درصدد است تا مجوز خودروهایی که سوخت کمتری مصرف و آلودگی کمتری را بدنبال دارند، متوقف و محدودیت‌ها را برای انتشار گاز پرتأثیر متان ناشی از صنعت نفت قطع کند. آنها تلاش برای دادن صلاحیت به دولت فدرال برای کنترل بیشتر آبها را باطل کرده و می‌کوشند دانشی را که نشان‌دهنده ابتلاء به بیماری توسط برخی از آفت‌کش‌هاست، رد کنند.
آلن کراپنیک عضوی ارشد از یک سازمان محیط‌زیستی با تمرکز اقتصادی، می‌گوید: «آنها در بسیاری از جبهه‌ها در حال پیش‌روی هستند. من تصور می‌کنم آنها می‌توانند بگویند که ما می‌خواهیم تا اندازه‌ای که ممکن است قوانین را بدور بریزیم تا اگر یک دمکرات در سال ۲۰۲۰ برنده شد، یا ما در این میان شکست خوردیم، زمان زیادی برای بازگرداندان قوانین لازم باشد.»
جف هولمستد، یک شریک از دفتر وکلای بریس‌ول که در دوران ریاست جمهوری جورج بوش مسئول دفتر هوا در آژانس حفاظت از محیط زیست بود، عقیده دارد که قوانین ترامپ ممکن است که در حالت معلق بمانند، اما کابینه او تلاش دارد تا تغییرات دوام بیاورند. او می‌گوید: «اگر ترامپ تنها برای یک دوره رئیس جمهور باشد، شرایط می‌تواند به همانجا ختم شود که دولت اوباما رسید؛ چیزهایی که آنها ترویج دادند هنوز در دادگاه معلق مانده و دولت ترامپ تصمیم گرفت که از آنها دفاع نکند.»
ریشه برگردان قوانین از جانب دستگاه ترامپ یک مخالفت ایدئولوژیکی بنیادی درمورد چگونگی حساب و کتاب هزینه‌ها و مزایای این قوانین است. دراین میان، فعالان محیط‌زیستی عقیده دارند که دولت دارد فرامین کمپانی‌های سوخت فسیلی را اجرا می‌کند. بسیاری از مقامات رسمی دولت ترامپ تغییرات اقلیم ساخته دست انسان را باور ندارند، با آنکه ارزیابی آژانس حفاظت از محیط زیست امکان افزایش دما را تا ۴ درجه سانتیگراد تا سال ۲۱۰۰ به رسمیت می‌شناسد. دولت امریکا همچنین می‌خواهد مزایایی را که تنها برای ایالات متحده در نتیجه کاهش تغییرات اقلیم وجود دارد، درنظر بگیرد، بدون اعتنا به خطرات پیش‌آمده در دیگر نقاط کره‌زمین که به مراتب آسیب پذیرترند، از جمله جزایری که با بالا آمدن سریع سطح دریاها روبرو هستند.
دیوید دانیگر، مدیر بخش اقلیم از شورای دفاعی منابع طبیعی می‌گوید: برگرداندن قوانین از جانب کابینه ترامپ یک تاکتیک برای تأخیراندازی است. «از برخی جهات آنها مثل یک ارتش در حال عقب‌نشینی هستند اما حین عقب‌نشینی خطوط آهن را نابود می‌کنند! آنها نمی‌توانند فکر کنند که در این راه پیروز می‌شوند، به این معنا که بتوانند بطور دایمی نیاز مقابله با تغییرات اقلیم را به تعویق اندازند.»

🔴خواننده عزیز روزنامه شرق!
همانطور که ملاحظه می‌کنید، خشم دانالد ترامپ و دولت طبیعت‌ستیز وی از تصویب قوانین محیط‌زیستی در دولت اوباما به حدی است که تمامیت پایداری کره زمین می‌تواند قربانی این حسادت و رقابت احمقانه و آزمندانه شود. در این میان، بدیهی است که در کوتاه‌مدت، صنایع آلاینده نفس راحت‌تری کشیده و میزان اشتغال بالاتر رود، اما تا کی چنین وضعیتی پایدار می‌ماند؟! کافی است نگاه کنیم به افزایش آمار مهاجرت مردم در بخش‌هایی از کشور خودمان که دچار تخریب روزافزون محیط‌زیستی و افزایش چشمه‌های تولید گرد و خاک در ارومیه، خوزستان، بختگان، میناب و جازموریان شده‌اند. کاش جامعه جهانی با کنار گذاشتن اختلاف‌های محلی، با اتحادی عملی در برابر جنایت‌های کاخ سفید متحدتر عمل می‌کرد! افسوس …

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید