🔺ریشه اعتقاد مردم را نفاق و دروغ می‌سوزاند نه حضور زنان در ورزشگاه

🔺ریشه اعتقاد مردم را نفاق و دروغ می‌سوزاند نه حضور زنان در ورزشگاه

✍سیدعبدالجواد موسوی

🔰 خدارا شکر تعدادی از خانم‌ها در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند بی‌آنکه خدشه‌ای به ارکان نظام و انقلاب و اسلام وارد آید.

🔰 الحمدلله جز معدودی از غیورمردان کمتر کسی معترض این حضور شد. نه راهپیمایی‌ای به راه افتاد و نه تحصنی صورت گرفت.

علتش را نمی‌دانم. بعید می‌دانم آنهایی که وظیفه خود می‌دانند در چنین مواقعی کف بر لب آورند و حارسان صورت‌های ظاهری اخلاق باشند اهل تامل و تفکر باشند و با فکر کردن به این نتیجه رسیده باشند که اعتراض به حضور خانم‌ها در ورزشگاه کاری است عبث.

🔰 اما امیدوارم که آمران این بندگان خدا اندکی در کار و بار خود درنگ بیشتری کرده باشند که اگر چنین باشد بر این مژده جان فشاندن رواست.

🔰 بالاخره پس از سال‌ها اگر بتوانیم از نزاع بر سر نکو گرفتن صورت و غافل شدن از معنی به العدل‌اساس‌الاحکام برسیم و دریابیم که بسیاری از گریبان‌دریدن‌ها حقیقتا هیاهو بر سر هیچ است بازهم جای شکرش باقی است.

🔰 شاید تا چندی پیش می‌شد در سایه غفلت بعضی‌ها برای این شعارها مشتری پیدا کرد ولی حالا که در سایه بی‌تدبیری و غفلت از عقلانیت بحران محیط زیست آشکارا حیات میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند و بزهکاری‌های اجتماعی را با چشم غیر مسلح هم می‌توان دید و حتی معلمان اخلاق از بی‌اخلاقی لجام‌گسیخته سخن می‌گویند دیگر حنای این شعارها رنگی ندارد.

🔰 حالا قشری‌ترین آدم‌ها هم فهمیده‌اند که حتی اگر بخواهند منکرات را الاهم و فی‌الاهم کنند آنچه مورد اعتراض و ناراحتی ایشان است در صف آخر قرار خواهد گرفت.

🔰 حتی آنها هم فهمیده‌اند آنچه ریشه اعتقادات مردم را خواهد سوزاند نفاق و دروغ و استفاده ابزاری از مفاهیم دینی برای پیشبرد مقاصد دنیوی است و نه حضور چند خانم در ورزشگاه.

🔰 امیدوارم تصورات من صرفا خواب و خیال نباشد و فردا صبح که از خواب پا می‌شوم نشنوم جماعتی در اعتراض به حضور خانم‌ها در استادیوم آزادی کفن پوشیده‌اند و… الخ.

🗞 روزنامه اعتماد
🖋 @ehsanmohammadi95

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید