✅ مدارس طبیعت و برگزاری سومین نشست فراکسیون محیط‌زیست مجلس! ✅

✅ مدارس طبیعت و برگزاری سومین نشست فراکسیون محیط‌زیست مجلس! ✅

🇮🇷: @darvishnameh

۱⃣ صبح امروز – ۱۲ آذر – جلسه مهمی در #فراکسیون_محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه که به ریاست #جبار_کوچکی‌نژاد، نایب‌رییس کمیسیون آموزش مجلس برگزار شد؛ علاوه بر #محمدرضا_تابش، رییس فراکسیون، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان حفاظت محیط‌زیست، بنیاد کودک و طبیعت و رسانه‌های گروهی هم حضور داشتند. نکته مهمی که مطابق تحلیل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نمایندگان حاضر بر آن اتفاق نظر داشتند، این بود که بنابه به اختیاراتی که مطابق بند دال از ماده ۶ قانون حفاظت و بهسازی محیط‌زیست بر عهده سازمان حفاظت محیط‌زیست است و نیز در اجرای بند چهاردهم از منویات سیاست‌های کلان محیط ‌زیستی کشور که توسط مقام معظم رهبری در آستانه برنامه پنج‌ساله ششم ابلاغ شده است، #مدارس_طبیعت می‌توانند همچنان با حمایت سازمان حفاظت محیط‌زیست به فعالیت خود در سراسر کشور ادامه دهند. از این رو، مقرر شد حداکثر ظرف مدت یک ماه، آن سازمان پیشنهادها و سازوکار خود را برای تحقق این هدف ارایه دهد. همچنین مطابق مصوبات جلسه دوم که طی نامه رسمی فراکسیون محیط‌زیست خطاب به #عیسی_کلانتری – به شماره ۷۲/۷۵۴۶۹/دال مورخ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ – صادر و ارسال شده است، این موضوع تصریح شده که تا رسیدن به چارچوب‌های کامل حقوقی برای صدور مجوزهای جدید، شایسته است سازمان حفاظت محیط‌زیست، کمافی‌السابق حمایت‌های خود را از تداوم فعالیت مدارس طبیعت موجود که با مجوز سازمان فعالیت می‌کنند، ادامه دهد.

۲⃣ جا دارد در اینجا از جدیت و دلسوزی رییس فراکسیون، پیگیری نایب‌رییس کمیسیون آموزش مجلس، حضور موثر مرکز پژوهش‌های مجلس و همکاری هر دو نماینده سازمان حفاظت محیط‌زیست – مدیران کل دفاتر حقوقی و مشارکت‌های مردمی – قدردانی کنم.

۳⃣ ایمان دارم که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با اتکا به گونه‌گونی‌های زیستی/فرهنگی متنوع موجود در پهنه ۱۶۵میلیون هکتاری قلمرو سیاسی خویش، مکتب تربیتی الگوبخشی در سطح منطقه برای آشتی و هم‌افزایی با طبیعت در راه تامین معیشت پایدار مردم ارایه دهد و روزی نه‌چندان دور، مدارس طبیعت، برگ برنده و افتخارآمیز ما در این مهم خواهند بود.
آمین.

🇮🇷: https://t.me/darvishnameh/7909

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید