موفقیت کوچک: هم‌رکابی شهردار تهران با شهروندان

موفقیت کوچک: هم‌رکابی شهردار تهران با شهروندان
(حسین آخانی، استاد دانشگاه تهران – @Hakhani)
✳️ امروز سه‌شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۷، بعد از ۴۲ سال که مرحوم پدرم برای من یک دوچرخه رالی از تهران خرید و به روستایمان سنجان شهر اراک آورد، لذت کودکی را دوباره حس کردم. از دو هفته پیش که پدر پرواز کرد، امروز حس شادی قشنگی با موفقیت کوچک‌مان در هم‌رکابی با شهردار تهران در من زنده شد.

✳️ «کاروان سبز رکابزنان تهران» وقتی در جوار #شهردار_پیروز از اتوبان چمران به خیابان ستارخان وارد شدند، برای چند دقیقه چشم‌اندازی از آرزوی دیرینه من و همه کسانی که سال‌ها برای رهایی از تباهی دود خودروها می‌جنگند، برآورده شد.

✳️ ما توانستیم خیابان‌ها را اگرچه فقط به شکل نمادین در چند دقیقه از اشغال خودروها درآوریم و به شهروندان نوید دهیم که رسیدن به آسمانی آبی آرزویی دست‌نیافتنی نیست.

✳️ این موفقیت کوچک، در حقیقت یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های تاریخ فعالیت محیط زیستی کسانی است که سال‌ها آن‌ها را تمسخر می‌کردند. عده‌ای نق می‌زدند که مگر می‌شود در شهر تهران با این همه خطر تصادف و دود رکاب زد. ما حرف زدیم، نوشتیم، رکاب زدیم و از همه مهم‌تر به جای نق زدن و مقصر دانستن این و آن به همه لبخند زدیم، حتی آنانی که ما را باور نداشتند. کاش بودید و لبخندهای دوستانه و قشنگ کسانی را می‌دیدید که به دلیل جایگاه شغلی‌شان همیشه دارای راننده و خودرو بودند.

✳️ ما برای تبدیل این موفقیت کوچک به موفقیتی بزرگ دستان تک تک شما را می‌بوسیم. شما هم با اختصاص بخش کوچکی از بودجه خانواده خود برای خرید یک دوچرخه می‌توانید به «کاروان سبز رکابزنان تهران» بپیوندید. حتی قیمت گران‌ترین دوچرخه برقی در حال حاضر بسیار کمتر از یک موبایل نو است. چرا منتظرید؟

✳️ #سه‌شنبه‌های_بدون_خودرو

✳️ #شهردار_پیروز

✳️ #دوچرخه

(این موفقیت را اگر می‌پسندید، برای دیگران نیز ارسال کنید.)
https://t.me/IR_S_S

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید