✅ با دوچرخه تا بجنورد! ✅

✅ با دوچرخه تا بجنورد! ✅

✍ امروز ۳۰ بهمن ۹۷ – برابر با ۱۶۸مین هفته از #سه‌شنبه‌های_بدون_خودرو – همراه با مردم شریف #بجنورد، رکاب خواهیم زد. شما هم در هر شهری که زندگی می‌کنید، پرچم سه‌شنبه‌ها را بالا نگهدارید، درست مثل شهردارِ پیروز در تهران.

🔻آنچه که فعالان محیط‌زیست و دوستداران دوچرخه در تهران باید بدانند، آن است که صدای مطالبات شما تا صحن شورای شهر در خیابان بهشت باید شنیده شود. تهران برای آنکه استعداد پذیرش دوچرخه‌سواری ایمن را بیابد، دستکم به سالی یکصدمیلیاردتومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد. این حق ماست تا از #لیست‌امید بخواهیم تا امیدِ دوچرخه‌سواران را زنده نگهدارند و #محمدعلیخانی را همراهِ واقعی ترویج دوچرخه‌سواری کنند. لطفاً تا زمانی که حق‌تان را نگرفته‌اید، تا ساختمان بهشت هر سه‌شنبه رکاب زده و درخواست‌های مشروع خویش را فریاد زنید.

🔻یادمان باشد به ازای هر یکصدهزار سفر روزانه با دوچرخه در تهران، دستکم روزی ۲۵میلیاردتومان از هزینه‌های ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، مصرف سوخت‌های فسیلی، جزیره‌گرمایی، کم‌تحرکی، افسردگی، اعتیاد و جرم‌خیزی کاهش می‌یابد. حرکتی که درصورت تداوم، اشتغالی پایدار در صنعت دوچرخه‌سازی ملی هم می‌آفریند.

#دوچرخه‌سواری‌ایمن_درشهر_حق_ماست
#پیروز_حناچی

🇮🇷: https://t.me/darvishnameh

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید