🔻اسامی مالکان ۶۲ باغ لای درمانده / ‏باغ‌های بزرگ در اختیار نهادهای خاص

🔻اسامی مالکان ۶۲ باغ لای درمانده / ‏باغ‌های بزرگ در اختیار نهادهای خاص

🔹به گزارش سایت #اسکان_نیوز؛ بررسی مالکان این ۶۲ باغ نشان می‌دهد که باغ‌هایی که مساحت بیشتری دارند در اختیار نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، تأمین اجتماعی، بانک‌ها، خیریه و … است و باغ‌هایی که در اختیار مالکان بخش خصوصی است اغلب متراژ کم‌تری دارند.

🔹اعضای شورای شهر تهران پس از بازتاب‌های منفی مصوب اخیرشان در خصوص صدور مجوز ساخت و ساز برای ۶۲ باغ تلاش کردند به شهروندان بگویند این مصوبه به معنی ساخت و ساز در این باغ‌ها نیست و مدیریت شهری تمام تلاش خود رابرای حفظ این باغ‌ها انجام می‌دهد.

🔹انتشار جزئیات پرونده این باغات می‌تواند نظارت همگانی را فعال کند. درخواستی که از همان ابتدا از سوی فعالان شهری مطرح شد اما از سوی تصمیم گیران بی پاسخ ماند.

🔹جزئیات تغییر کاربری و آدرس ۶۲ پلاک باغی که مجوز نهایی برای تغییر کاربری آنها از باغ به برج از سوی شورای شهر تهران صادر شد نشان می‌دهد:

🔻مساحت مجموع این باغات معادل ۱/ ۱۶ هکتار بوده است. متوسط مساحت هر باغ نیز حدود ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع بوده است. ۵۰ قطعه از این باغات نیز در مناطق یک تا ۵ واقع شده‌اند.

🔹 ۲۷مورد از ۶۲ قطعه باغی نیز فقط در منطقه یک قرار دارند. همچنین ۴ قطعه از این باغات نیز در منطقه ۲۲ قرار دارند. پرداخت قطعی برای ۳۳ مورد از ۶۲ باغ مورد اشاره، از نیمه دوم سال ۹۶ تاکنون انجام شده است.

متن کامل خبر + اسامی را در لینک زیر بخوانبد:

👉 eskannews.com/news/18936

#یاشار_سلطانی

@yashar_soltani

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید