🔴 عبرت‌های تاریخ در بقچه‌ی فن‌سالاران! 🔴

🔴 عبرت‌های تاریخ در بقچه‌ی فن‌سالاران! 🔴

۱⃣ اواسط دولت نخستِ #حسن_روحانی در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری، جلسه مهمی درباره #سدگتوند برگزار شد. در آن جلسه #عیسی_بزرگ‌زاده که آن زمان معاون آب‌نیرو – بزرگ‌ترین شرکت سدساز ایران – بود، گفت: ما می‌پذیریم که سدگتوند مسوول افزایش شوری دشت خوزستان به میزان ۲۰درصد در سال است؛ اما چرا شما فقط به ما حمله کرده و انتقاد می‌کنید؟ چرا کسی اعتراض نمی‌کند که کشت و صنعت‌های #نیشکر در خوزستان، سالانه ۲۵درصد بر شوری حاصلخیزترین جلگه‌ی ایران می‌افزایند؟!

۲⃣ دلیل آنکه این عیسی را برخلاف آن عیسی دوست دارم، همین است! آن هم با توجه به اینکه تفاوت زاویه نگاهم با بزرگ‌زاده اگر بیشتر از کلانتری نباشد، کمتر نیست.

۳⃣ امیدوارم روزی مسوولین استان خوزستان به شکلی شفاف برای مردم شرح دهند که چرا چشم روی افزایش شوری جلگه خوزستان و نابودی #هورالعظیم به بهانه حفاری‌های نفتی در #میدان_آزادگان و توسعه کشت‌های آب‌بر مثل نیشکر و برنج بستند؟ و چرا اجازه ورود گونه‌های غیربومی و خطرناکی چون #کنوکارپوس و #کهورآمریکایی را دادند و بدین‌ترتیب، کانون‌های داخلی تولید گردوغبار را افزایش دادند.

۴⃣ دستکم اگر عذرخواهی هم نمی‌کنید، نشان دهید که زین‌پس، بعد از شرب، اولویت نخست استان مقدم بر کشاورزی، نفت و صنعت، محیط‌زیست است.

#نه_به_جاده‌کشی_در_هورالعظیم
#نه_به_برنج‌کاری‌و‌نیشکرکاری_در_خوزستان

🇮🇷: https://t.me/darvishnameh

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید