♦️بهترین هدیه تولد به سیدآهنگ کوثر؛ مخالفتی گسترده با ساخت سد تنگ‌سرخ است!♦️

♦️بهترین هدیه تولد به سیدآهنگ کوثر؛ مخالفتی گسترده با ساخت سد تنگ‌سرخ است!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱⃣ ۸۳سال پیش در چنین روزی – ۴ خرداد – سیدآهنگ کوثر به دنیا آمد؛ بنیان‌گذار دانش نوین آبخوانداری؛ دانشمندی که بارها از سوی سازمان ملل متحد و مجامع بین‌المللی به دلیل ارایه راهکارهایش در زیستن با سیل در سرزمین‌های خشک، مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است. چند روز پیش، در سه بخش، میزگرد عفیف‌آباد را منتشر کردم تا از دلایل مخالفت این مرد شریف با ساخت سد تنگ‌سرخ آگاه شوید. اینک اما خبرهای بدی از شیراز می‌رسد …

۲⃣ سیل نوروز امسال چهارصد پل را و چهارده‌هزار کیلومتر جاده را با خود برد و یک آبروریزی بزرگ برای جامعه‌ی فن‌سالار کشور به ارمغان آورد. اما گروهی از ماهیگیران قهار می‌کوشند حتی پیش از انتشار گزارش ویژه هیات ریاست‌جمهوری درباره‌ی چرایی این حجم عظیم خسارت، ماهی خود را … بخوان مجوز ساخت سدهای بیشتر را بگیرند، یکی از این پروژه‌های مرده که دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط‌زیست در دولت نخست حسن روحانی، ماتریس ارزیابی آن را منفی اعلام کرد، سد تنگ‌سرخ در شیراز است که ظاهراً دوباره اراده‌ای قدرتمند درصدد ساختن آن برآمده و طبق معمول، #عیسی_کلانتری هم به آن چراغ سبز داده است. چند هفته پیش میزگردی در مقابل #باغ_عفیف‌آباد در اینباره با حضور #محسن_معین که از طرفداران جدی ساخت این سد است و در دوره قبلی، ریاست شورای شهر شیراز را هم برعهده داشت، برگزار شد. در این میزگرد علاوه بر ایشان، آقایان #سیدآهنگ_کوثر، #عبدالرضا_سبوکی، #علیرضا_امتیاز و نگارنده هم حضور داشتند. در این ده کلیپ، کوشیده‌ام به نکات بسیار مهمی درباره فاجعه ساخت سد تنگ‌سرخ، شگردهای #مافیای_سدساز، #تراریخته‌گرایان و وضعیت امروز طبیعت ایران اشاره کنم. اگر با دقت به این ده بخش کوتاه گوش کنید، تا اندازه زیادی درخواهید یافت که شیوه مواجهه ما با طرفداران سدسازی و دیگر فن‌سالارانی که می‌کوشند تا اهمیت تبعیت از موازین محیط‌زیستی را اندک نشان دهند، چه خواهد بود؟

🔹لطفاً صدای محمد درویش باشید و این ده کلیپ را نشر دهید.🔹

#نه_به_سد_تنگ_سرخ
#کارگاه_قوام‌الدین_شیرازی
#تولد_سیدآهنگ_کوثر

View this post on Instagram

. . ♦️سدِ مرده‌ی تنگ‌سرخ را هم سوداگرانِ سیل، می‌خواهند دوباره زنده کنند!♦️ . ✍سیل نوروز امسال چهارصد پل را و چهارده‌هزار کیلومتر جاده را با خود برد و یک آبروریزی بزرگ برای جامعه‌ی فن‌سالار کشور به ارمغان آورد. اما گروهی از ماهیگیران قهار می‌کوشند حتی پیش از انتشار گزارش ویژه هیات ریاست‌جمهوری درباره‌ی چرایی این حجم عظیم خسارت، ماهی خود را … بخوان مجوز ساخت سدهای بیشتر را بگیرند، یکی از این پروژه‌های مرده که دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط‌زیست در دولت نخست حسن روحانی، ماتریس ارزیابی آن را منفی اعلام کرد، سد تنگ‌سرخ در شیراز است که ظاهراً دوباره اراده‌ای قدرتمند درصدد ساختن آن برآمده و طبق معمول، #عیسی_کلانتری هم به آن چراغ سبز داده است. چند هفته پیش میزگردی در مقابل #باغ_عفیف‌آباد در اینباره با حضور #محسن_معین که از طرفداران جدی ساخت این سد است و در دوره قبلی، ریاست شورای شهر شیراز را هم برعهده داشت، برگزار شد. در این میزگرد که مشروحش را در کانالم – #درویش‌نامه – منتشر کرده‌ام، علاوه بر ایشان، آقایان #سیدآهنگ_کوثر، #عبدالرضا_سبوکی، #علیرضا امتیاز و نگارنده هم حضور داشتند. در این ده کلیپ، کوشیده‌ام به نکات بسیار مهمی درباره فاجعه ساخت سد تنگ‌سرخ، شگردهای مافیای سدساز، تراریخته‌گرایان و وضعیت امروز طبیعت ایران اشاره کنم. اگر با دقت به این ده بخش کوتاه گوش کنید، تا اندازه زیادی درخواهید یافت که شیوه مواجهه ما با طرفداران سدسازی و دیگر فن‌سالارانی که می‌کوشند تا اهمیت تبعیت از موازین محیط‌زیستی را اندک نشان دهند، چه خواهد بود؟ . 🌹امروز – ۴خرداد – برابر است با هشتاد و سومین سالروز تولد سید آهنگ کوثر، پاس حرمت این دانشمند بزرگ ایرانی آن است که همراه با او، اجازه ندهیم تا سد تنگ‌سرخ ساخته شود.🌹 . . 🙏لطفاً صدای محمد درویش باشید و این ده کلیپ را نشر دهید.🙏 . #نه_به_سد_تنگ_سرخ #کارگاه_قوام‌الدین_شیرازی #تولد_سیدآهنگ_کوثر #نه_به_انتقال_آب_به_سمنان .

A post shared by Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید