♦️بخش دوم از میزگرد عفیف‌آباد در باره دلایل موافقان و مخالفان ساخت سد تنگ‌سرخ♦️

♦️بخش دوم از میزگرد عفیف‌آباد در باره دلایل موافقان و مخالفان ساخت سد تنگ‌سرخ♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ سخن اصلی محسن معین این است که آقای درویش حرف حق می‌زند، شجاع است، اشراف دارد و من با نود و پنج درصد سخنان وی موافق هستم؛ با این وجود، همچنان موافق احداث سد تنگ‌سرخ هستم، چون شیراز ممکن است دچار مشکل کمبود آب شرب شود که البته پاسخش را در پست قبلی دادم.

۲️⃣ عبدالرضا سبوکی به عنوان یک زمین‌شناس کاربلد، علیرضا امتیاز به عنوان معماری شناخته‌شده و سید آهنگ کوثر به عنوان یک آب‌شناس کارآزموده، هشدار می‌دهند که اگر این سد ساخته شود، فاجعه‌ای بزرگ‌تر از سد گتوند ممکن است رخ دهد و به یکباره سازه‌ی سد، تاب تشکیلات سست و نفوذپذیرِ اطرافش را نیاورده و فروبپاشد و یا در کمتر از هجده‌سال در اثر شدت رسوب پرشود و نزدیک به هزارمیلیاردتومان سرمایه ملی را به هدر دهد. در عین حال، آهنگ کوثر پرده از یک راز عجیب هم برمی‌دارد! و البته اشاره‌اش به دلیل آنکه بیش از یکسال است محاسن و موی خود را کوتاه نکرده است هم شنیدنی است!

۳️⃣ درنهایت نگارنده با اشاره به رخداد تاریخی تغییر بوم‌سازگان تالاب شورابیل به شیرین‌بیل در زمان استانداری محمود احمدی‌نژاد، اشاره کردم که اگر استان اردبیل در دور نخست ریاست جمهوری احمدی‌نژاد به وی رای نداد، به دلیل همین زخم التیام‌نایافته بود. لطفاً گول حرف‌های قشنگ در مورد مزیت‌های ساخت سد تنگ‌سرخ را هم نخوریم.

🙏 ممنون که محتوای پست قبلی را سزاوارانه نشر دادید، به نظرم این روشنگری‌ها لازم است تا بر سواد محیط‌زیستی خود در مواجهه با طبیعت‌ستیزان مغرور، آزمند و حق‌به‌جانب که معمولاً از بالا به پایین به فعالان محیط‌زیست می‌نگرند، بیافزاییم. 🙏

🧿یادمان باشد: اگر جامعه‌ی خویش را به سلاح دانایی با ظرافت، صمیمیت، صبوری و صداقت مجهز نکنیم، مجبوریم در زمین تفکری بازی کنیم که منفعتش در ناآگاهی ایرانیان و دلمشغول‌کردن‌شان با مولفه‌های تاریخ‌مصرف‌دار است.🧿

#نه_به_سد_تنگ_سرخ
#محسن_معین
#سیدآهنگ_کوثر
#علیرضا_امتیاز
#عبدالرضا_سبوکی
#محمود_احمدی‌نژاد
#شورابیل
#شیرین‌بیل
#تجربه_اردبیل
#کارگاه_قوام‌الدین_شیرازی
#باغ‌موزه_عفیف‌آباد
#شیراز

View this post on Instagram

. . ♦️بخش دوم از میزگرد عفیف‌آباد در باره دلایل موافقان و مخالفان ساخت سد تنگ‌سرخ♦️ . ✍ سخن اصلی محسن معین این است که آقای درویش حرف حق می‌زند، شجاع است، اشراف دارد و من با نود و پنج درصد سخنان وی موافق هستم؛ با این وجود، همچنان موافق احداث سد تنگ‌سرخ هستم، چون شیراز ممکن است دچار مشکل کمبود آب شرب شود که البته پاسخش را در پست قبلی دادم. . ✍ عبدالرضا سبوکی به عنوان یک زمین‌شناس کاربلد، علیرضا امتیاز به عنوان معماری شناخته‌شده و سید آهنگ کوثر به عنوان یک آب‌شناس کارآزموده، هشدار می‌دهند که اگر این سد ساخته شود، فاجعه‌ای بزرگ‌تر از سد گتوند ممکن است رخ دهد و به یکباره سازه‌ی سد، تاب تشکیلات سست و نفوذپذیرِ اطرافش را نیاورده و فروبپاشد و یا در کمتر از هجده‌سال در اثر شدت رسوب پرشود و نزدیک به هزارمیلیاردتومان سرمایه ملی را به هدر دهد. در عین حال، آهنگ کوثر پرده از یک راز عجیب هم برمی‌دارد! و البته اشاره‌اش به دلیل آنکه بیش از یکسال است محاسن و موی خود را کوتاه نکرده است هم شنیدنی است! . ✍ درنهایت نگارنده با اشاره به رخداد تاریخی تغییر بوم‌سازگان تالاب شورابیل به شیرین‌بیل در زمان استانداری محمود احمدی‌نژاد، اشاره کردم که اگر استان اردبیل در دور نخست ریاست جمهوری احمدی‌نژاد به وی رای نداد، به دلیل همین زخم التیام‌نایافته بود. لطفاً گول حرف‌های قشنگ در مورد مزیت‌های ساخت سد تنگ‌سرخ را هم نخوریم. . 🙏 ممنون که محتوای پست قبلی را سزاوارانه نشر دادید، به نظرم این روشنگری‌ها لازم است تا بر سواد محیط‌زیستی خود در مواجهه با طبیعت‌ستیزان مغرور، آزمند و حق‌به‌جانب که معمولاً از بالا به پایین به فعالان محیط‌زیست می‌نگرند، بیافزاییم. 🙏 . 🧿یادمان باشد: اگر جامعه‌ی خویش را به سلاح دانایی با ظرافت، صمیمیت، صبوری و صداقت مجهز نکنیم، مجبوریم در زمین تفکری بازی کنیم که منفعتش در ناآگاهی ایرانیان و دلمشغول‌کردن‌شان با مولفه‌های تاریخ‌مصرف‌دار است.🧿 . #نه_به_سد_تنگ_سرخ #محسن_معین #سیدآهنگ_کوثر #علیرضا_امتیاز #عبدالرضا_سبوکی #محمود_احمدی‌نژاد #شورابیل #شیرین‌بیل #تجربه_اردبیل #کارگاه_قوام‌الدین_شیرازی #باغ‌موزه_عفیف‌آباد #شیراز . .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید