🔻تصویر دروغین خوشبینانه برای نابودی زمین!🔻

🔻تصویر دروغین خوشبینانه برای نابودی زمین!🔻
🔹 بخش سوم و پایانی:

✍ آقای رایلی، رئیس سازمان زمین‌شناسی امریکا که سابقه‌ای در دانش تغییر اقلیم ندارد، تغییرات جدید را به عنوان تلاشی در زمینه تهیه گزارش‌های مناسب‌تر و دقیق‌تر توصیف کرده. اما دانشمندان می‌گویند که با حذف پیش‌بینی تأثیرات افزایش انتشار کربن پس از سال ۲۰۴۰، سازمان زمین‌شناسی یک تصویر ناکامل و اشتباها خوشبینانه‌ای از تأثیر ادامه استفاده بی‌حد و مرز از سوخت‌های فسیلی ارایه می‌دهد. کاترین هِیهو، مدیر مرکز اقلیم‌شناسی در دانشگاه فنی تگزاس و نگارنده ارزیابی آب و هوای ملی می‌گوید: «سناریوها در چنین گزارش‌هایی که نتایج متفاوتی ارائه می‌دهند مانند رفتن نزد پزشکی است که به شما می‌گوید اگر رژیم غذایی نامناسب خود را تغییر ندهید و شروع به ورزش نکنید، نیاز به جراحی bypass چهارگانه دارید، اما اگر سبک زندگی خود را تغییر دهید، نتیجه متفاوتی دریافت خواهید کرد.»
همه آژانس‌های علمی دولتی برای چنین تغییراتی برنامه‌ریزی نمی‌کنند. سخنگویی از اداره ملی اقیانوسی و جوی در پاسخ به این پرسش که آیا پژوهشگران این سازمان استفاده از مدل‌های آب و هوایی را محدود خواهند کرد، در ایمیلی نوشته که «در حال حاضر چنین تغییراتی درنظر گرفته نشده‌اند.» به گفته برخی مقامات فشار برای تغییر نتایج از برخی گزارش‌های علمی در زمینه اقلیم پس از یک ارزیابی ملی در ماه نوامبر سال گذشته آغاز شد. درحالیکه دولت ترامپ اقدام به بازنویسی نتایج پژوهشی از گزارش نکرد، اما مقامات رسمی تلاش کردند تا با انتشار آن یکروز پس از جشن شکرگزاری آن را کم‌ارزش جلوه دهند و با اعلام آنکه «این گزارش بر اساس سناریوهای اغراق‌آمیز بنا شده» از اعتبار آن بکاهند. اما هنوز این گزارش می‌تواند مشکلاتی قانونی برای نقشه ترامپ در براندازی قوانین ایجاد کند. انتظار می‌رود که تابستان امسال آژانس حفاظت از محیط‌زیست لغو رسمی دو قانون از مهمترین سیاست‌های اوباما را به فرجام برساند: مقررات فدرال برای کاهش آلاینده‌های حاصل از اگزوز خودروها و از دودکش نیروگاه‌ها که موجب افزایش دما می‌شوند. مخالفان می‌گویند که اگر علیه این تصمیمات به دادگاه بروند، با اینکار قصد اشاره به ارزیابی اقلیم را دارند و این پرسش را مطرح می‌کنند که دولت چگونه می‌تواند کارهای معکوس خود را توجیه کند، زمانی که آژانس‌های متعلق به او به این نتیجه رسیده‌اند که آلودگی‌های نامبرده تا این حد مضر خواهند بود. به همین دلیل مقامات رسمی در حال گفتگو در این باره هستند که چگونه بر نتیجه ارزیابی آب و هوایی ملی در آینده تأثیر بگذارند.
مایرون ایبِل، رییس برنامه انرژی از بنیاد Competitive Enterprising، یک سازمان تحقیقاتی که کمک‌های مالی از بخش صنعت دریافت می‌کند و در دوران انتقال قدرت دولت (پس از انتخابات) مسئولیت آژانس حفاظت از محیط‌زیست را برعهده داشت، می‌گوید: «آنها در حال گفتگو دراین مورد هستند که چگونه می‌توانند گزارشی تهیه کنند که به پیش‌بینی‌های هشداردهنده احمقانه درباره آینده نیانجامد. یک تغییر کلیدی می‌تواند تأکید بر درجه حرارت‌های تاریخی باشد تا بر مدل‌هایی از درجه حرارت‌های جوی در آینده؛ و برای از بین بردن (لفظ) «بدبینانه‌ترین» سناریوهای ناشی از تأثیر آلودگی دی‌اکسید‌کربن، برخی اوقات می‌توان به سناریوهای «طبق معمول» اشاره کرد، زیرا با این لفظ بر لزوم تلاشی برای کاهش انتشارات گازها تأکید نمی‌شود.
پژوهشگران می‌گویند که حذف «بدبینانه‌ترین سناریو» یک تصویر دروغین خوشبیانه بوجود می‌آورد. مایکل اوپنهایمر یک استاد از بخش علوم زمین‌شناسی دانشگاه پرینستون می‌گوید که «هیچکس در دنیا به چنین دانش اقلیمی علاقه ندارد. این مانند آن است که خودروهایی بدون کمربند ایمنی یا کیسه هوا طراحی شود.» خارج از ایالات متحده، دانشمندان اقلیمی مدتهاست که از کاخ سفید قطع امید کرده‌اند و آن را در سیاست انزواطلب محسوب می‌کنند. اما آنها نگران از دست دادن دولت به عنوان یک منبع قابل اتکاء در زمینه پژوهش‌های اقلیمی هستند. یوهان راکاستروم، مدیر مرکز تحقیقاتی تأثیرات اقلیمی پوتسدام در آلمان می‌گوید: «این رفتار دولت ترامپ بسیار مایه تأسف و زیان‌آور است. این تکبر و بی‌احترامی نسبت به دانشی پیشرفته است-یک بی‌احترامی که موجب دلسردی و افسردگی متخصصان و سازمان‌های خود می‌شود.»

#جنایت_ترامپ_علیه_زمین
#روزنامه_شرق

https://nytimes.com/2019/05/27/us/politics/trump-climate-science.html?smid=nytcore-ios-share

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید