♦️فرونشستِ زمین، تا میدان انقلاب تهران را متاثر کرده است! تا کجا بیاید خطر را درک می‌کنیم؟!♦️

♦️فرونشستِ زمین، تا میدان انقلاب تهران را متاثر کرده است! تا کجا بیاید خطر را درک می‌کنیم؟!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ شنبه‌شب – اول تیرماه ۹۸ – قسمت دوازدهم از مستند ارزشمند و تکاندهنده #دست‌های_آلوده از شبکه مستند سیما پخش شد. خوشبختانه اینک هر دوازده‌قسمتِ این مستند را می‌توانید رایگان دانلود کرده و تماشا کنید. اما فقط تماشا نکنید! هر یک از شما، ممکن است با نماینده مجلس، وکیل یا وزیر، امام جمعه، سردار و خبرنگاری در ارتباط باشید؛ لطفاً و لطفاً بی‌تفاوت و مایوس نشده و این مستندها و کلیپ‌ها و هشدارها را برایشان بفرستید. زیر همین پست، آدم‌هایی را که می‌شناسید، تگ کنید؛ آنهایی که مخاطبان میلیونی دارند را به تماشای این صحنه‌های تکاندهنده دعوت کنید … خطر واقعاً جدی است، ترکِ دیوارهای شهر را ببینید! فرونشست‌ها، شکاف‌ها و ترک‌ها به مرز میدان انقلاب تهران رسیده … چگونه است که لرزه‌ها و پس‌لرزه‌های یک ترانه می‌تواند تا صحن بهارستان را لرزانده و وزیر مربوطه را محترمانه از ساختمان علاقه‌بندان فراری دهد؛ اما این خطر و مصیبتِ به مراتب بزرگ‌تر، حتی یک تیتر در صفحه نخست هیچ روزنامه‌ای نمی‌آفریند؟

۲️⃣ هر ده کلیپ را با دقت ببینید، نشر دهید و باز هم نشر دهید … تا برسد به دست هرکسی که یک گوشی هوشمند دارد؛ همه باید رسیدگی به فاجعه‌ی فرونشست زمین در تهران، اصفهان، شیراز، اردبیل، یزد، کرمانشاه، کرج، قزوین، کرمان، کازرون، سمنان، مشهد، اراک، میناب و … را جدی بگیریم. نباید اجازه دهیم حساسیت مردم به محل تولد فرزند یک هنرپیشه، روایت‌های اسنپی یا خوانشِ جنتلمنی بیشتر از مولفه‌های مرتبط با کیفیت زندگی ایرانیان دیده، شنیده و پسندیده شود. نشست زمین و فرسایش خاک در ایران بیشتر از هر کشور دیگری در جهان، کارمایه‌ها را به یغما می‌برد، همزمان مرز تخطی زمین به ششمین ماه سال رسیده و متاسفانه چنین رخدادهای نگران‌کننده‌ای در فضای رسانه‌ای و گفتگوهای خانوادگی ما جایگاهی ندارد. چنین کرده‌ایم که امروز رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست هم بدون احساس گناه از بی‌ارزش‌ و غیراقتصادی بودن سرمایه‌گذاری برای حفظ جنگل‌های کشور گفته است! سخنی که در هر کشور دیگری اگر همتایانش گفته بودند، بلافاصله برکنار می‌شدند و با خشم و انزجار مردمی مواجه می‌شدند. لطفاً بی‌تفاوت نمانیم …

#فرونشست_مادر_بحرانها
#بی‌تفاوت_نمانیم
#جنتلمن
#اسنپ
#دست‌های_آلوده
#لیلا_فولادوند
#محل_تولد_فرزند_نگار_جواهریان

View this post on Instagram

. . ♦️فرونشستِ زمین، تا میدان انقلاب تهران را متاثر کرده است! تا کجا بیاید خطر را درک می‌کنیم؟!♦️ . 1️⃣ شنبه‌شب قسمت دوازدهم از مستند ارزشمند و تکاندهنده #دست‌های_آلوده از شبکه مستند سیما پخش شد. خوشبختانه اینک هر دوازده‌قسمتِ این مستند را می‌توانید رایگان دانلود کرده و تماشا کنید. اما فقط تماشا نکنید! هر یک از شما، ممکن است با نماینده مجلس، وکیل یا وزیر، امام جمعه، سردار و خبرنگاری در ارتباط باشید؛ لطفاً و لطفاً بی‌تفاوت و مایوس نشده و این مستندها و کلیپ‌ها و هشدارها را برایشان بفرستید. زیر همین پست، آدم‌هایی را که می‌شناسید، تگ کنید؛ آنهایی که مخاطبان میلیونی دارند را به تماشای این صحنه‌های تکاندهنده دعوت کنید … خطر واقعاً جدی است، ترکِ دیوارهای شهر را ببینید! فرونشست‌ها، شکاف‌ها و ترک‌ها به مرز میدان انقلاب تهران رسیده … چگونه است که لرزه‌ها و پس‌لرزه‌های یک ترانه می‌تواند تا صحن بهارستان را لرزانده و وزیر مربوطه را محترمانه از ساختمان علاقه‌بندان فراری دهد؛ اما این خطر و مصیبتِ به مراتب بزرگ‌تر، حتی یک تیتر در صفحه نخست هیچ روزنامه‌ای نمی‌آفریند؟ . 2️⃣ هر ده کلیپ را با دقت ببینید، نشر دهید و باز هم نشر دهید … تا برسد به دست هرکسی که یک گوشی هوشمند دارد؛ همه باید رسیدگی به فاجعه‌ی فرونشست زمین در تهران، اصفهان، شیراز، اردبیل، یزد، کرمانشاه، کرج، قزوین، کرمان، کازرون، سمنان، مشهد، اراک، میناب و … را جدی بگیریم. نباید اجازه دهیم حساسیت مردم به محل تولد فرزند یک هنرپیشه، روایت‌های اسنپی یا خوانشِ جنتلمنی بیشتر از مولفه‌های مرتبط با کیفیت زندگی ایرانیان دیده، شنیده و پسندیده شود. نشست زمین و فرسایش خاک در ایران بیشتر از هر کشور دیگری در جهان، کارمایه‌ها را به یغما می‌برد، همزمان مرز تخطی زمین به ششمین ماه سال رسیده و متاسفانه چنین رخدادهای نگران‌کننده‌ای در فضای رسانه‌ای و گفتگوهای خانوادگی ما جایگاهی ندارد. چنین کرده‌ایم که امروز رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست هم بدون احساس گناه از بی‌ارزش‌ و غیراقتصادی بودن سرمایه‌گذاری برای حفظ جنگل‌های کشور گفته است! سخنی که در هر کشور دیگری اگر همتایانش گفته بودند، بلافاصله برکنار می‌شدند و با خشم و انزجار مردمی مواجه می‌شدند. لطفاً بی‌تفاوت نمانیم … . #فرونشست_مادر_بحرانها #بی‌تفاوت_نمانیم #جنتلمن #اسنپ #دست‌های_آلوده #لیلا_فولادوند #محمدحسین_نظری . .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید