♦️مردم حق دارند که واقعیت‌ها را بدانند!♦️

♦️مردم حق دارند که واقعیت‌ها را بدانند!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ صبح امروز – دوشنبه، ۱۰تیرماه – از طرف فصلنامه طبیعت ایران دعوت شده بودم تا در میزگردی با عنوان چرایی سیل اخیر در شمال و غرب کشور شرکت کنم؛ نکته جالب آنکه یکی از شرکت‌کنندگان که از مدیران وزارت نیرو هستند، پیغام فرستادند که چون درویش را دعوت کرده‌اید، نمی‌آیند! پیش‌تر هم در مناظره سیل در شبکه یک سیما، مدیران وزارت نیرو، درخواست مشابهی را مطرح کردند و شرط حضورشان را، نبودنِ درویش اعلام کردند. اینک در کلیپ دهم از همین مناظره می‌بینید که #حمید_ظهرابی آمادگی سازمان متبوع‌شان را برای شرکت در هر مناظره‌ و برنامه گفتگومحوری اعلام کردند، در حالیکه خودشان می‌دانند که چه کسانی در سازمان محیط‌زیست گفته‌اند حاضر به مناظره با درویش نیستند! اصلاحات و صداقت را بیاییم از همینجا شروع کنیم و با مردم خویش شفاف سخن گوییم.

۲️⃣ در کلیپ دوم ظهرابی می‌گوید: ما با مدارس طبیعت مخالف نیستیم، بلکه می‌گوییم: باید زیرساخت قانونی برایش تعریف کرد! پرسش این است که دقیقاً چه تلاشی برای ایجاد زیرساخت قانونی در طول دو سال گذشته انجام داده‌اید، جز آنکه بگویید: به ما ربطی ندارد! مگر یادتان رفته که رییس‌تان در پای نامه‌ی استعفای من نوشت: مدارس طبیعت موضوعی روبنایی، سطحی و بی‌فایده است؟!

۳️⃣ راستی! شما که از مردم و جامعه‌ی محلی دم می‌زنید، واژه #مسخره‌بازی را در توصیف تجمعات اعتراضی به کشتار و آزار حیوانات چرا خوردید؟ چرا از #شوآف استفاده کردید؟ مردم چگونه باید نشان دهند که از عملکرد مدیریتی شما در محیط‌زیست ناراضی هستند آقای کلانتری؟
.
۴️⃣ اصلاً قبول که اعتبارات سازمان کم است، اما مگر حمایت از مدارس طبیعت به پول نیاز داشت؟ اینکه سطح مناطق چهارگانه را رسماً کاهش دادید و چراغ سبز به طرح‌های انتقال آب نشان دادید، آیا ربطی به کمبود اعتبار دارد؟ و چرا سخن #اسکندر_فیروز را دروغ اعلام می‌کنید تا بر اعتبار کارنامه خود بیافزایید؟!

۵️⃣ برخی‌ها می‌گویند: چرا همه‌ی چهل و پنج دقیقه را منتشر نمی‌کنید؟ درحالیکه بنده همه‌ی گفتگو را یک هفته پیش در #درویش‌نامه منتشر کرده و اینک مهم‌ترین فرازهایش را به نقد می‌کشم. این حقِ نگارنده است که با توجه به محدودیت‌های اینستاگرام، نکات کلیدی را برجسته کند. دوستان عیسی هم می‌توانند در صفحه‌ها و تریبون‌های خودشان نکات دیگری را برجسته کنند. راستی! چرا هیچ فعال شناسنامه‌دار در حوزه محیط‌زیست وجود ندارد تا از عملکرد محیط‌زیستی دولت دوازدهم دفاع کند؟ بگذریم … مهم این است که به آنچه می‌گوییم، عمل کنیم.

۶️⃣ به قول قهرمان فیلم #مستر_ربات: “دنیا جای خطرناکیه؛ اما نه به خاطر اونایی که کار بد می‌کنند؛ بلکه به خاطر اونایی که می‌بینند و کاری نمی‌کنند!”

#تیتر_امشب
#مدارس_طبیعت

https://instagram.com/p/BzVYm__lttq/?igshid=1f33vk2w3cj5o

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید