🔺🔺اتهام بزرگ کلانتری به فعالین محیط زیست:

🔺🔺اتهام بزرگ کلانتری به فعالین محیط زیست:

🔺🔺اتهام غیر اسلامی بودن مدارس محیط زیستی پیگرد قضایی دارد

🔺🔺آقای کلانتری همه چیز را شفاف اعلام کنید

🔺عیسی کلانتری که باید به عنوان رییس سازمان حفاظت محیط زیست یکی از مدافعان مدارس طبیعت باشد به جای اینکه در کنار محیط زیستی ها و فعالان محیط زیست که از موسسان اصلی این مدارس هستند باشد می خواهد جلوی فعالیت آنها را بگیرد و نکته اینجاست گه در اکثر موارد عملکرد رییس سازمان حفاظت محیط زیست، با فعالان محیط زیستی متفاوت است!

🔺 مدارس طبیعت که سال ها به فرهنگسازی در زمینه محیط زیست برای کودکان فعالیت داشته اند بعد از گذشت ۵ سال فعالیت قانونی، به یکباره غیرقانونی اعلام می شوند و عجیب اینکه ریاست سازمان محیط زیست نه تنها هیچ تلاشی در جهت رفع مشکلات موجود بر سر راه این مدارس نداشته بلکه عملا بر سر راه این مدارس سنگ اندازی می کند.

🔹حسین آخانی یکی از فعالین محیط زیست در گفت و گو با سلامت نیوز، درباره ادعای ریاست سازمان محیط زیست درباره فتوای مراجع تقلید درباره غیرشرعی بودن مدارس طبیعت،‌گفت:« در این زمینه هیچ اطلاعی ندارم که آیا واقعا مراجع تقلید درباره مدارس طبیعت فتوایی صادر کرده اند یا خیر یا اینکه به گوش مراجع تقلید چه حرف هایی را رسانده باشند.

🔹بهرحال نوع سوال از یک مرجع می تواند به گونه ای وانمود شود که برداشت شود در این مدارس کارهای اشتباهی صورت می گیرد در صورتی که کودکانی که در این مدارس آموزش می دیدند زیر سن تکلیف بودند و چیزی نمی توانسته خلاف شرع در این مدارس اتفاق بیفتد.

🔹 صحبت های آقای کلانتری اتهام بزرگی است و احتمالا ایشان حافظه تاریخی ندارد چون دیگر حزب توده وجود ندارد و اتحاد جماهیر شوروی که حزب توده دنباله رو آن بود دیگر در دنیا وجود خارجی ندارد چگونه ممکن است بعد از ۴۰ سال انقلاب ، کسی در کشور عضو چنین حزبی باشد؟

🔹 اتهام اینکه بنیانگذاران این مدارس ایدئولوژی های غیراسلامی را در این مدارس تبلیغ می کرده اند یک اتهام سنگینی است که قابل پیگرد قضایی است.

🔸محمد درویش عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور ،دیگر فعال محیط زیست هم در گفت و گو با سلامت نیوز، گفت: مدرسه طبیعت به هیچ وجه هیات موسس نداشته است که می گویند دو نفر از بنیانگذاران این مدرسه عضو حزب توده هستند.

🔸بنیانگذار مدرسه طبیعت استاد عبدالحسین وهاب زاده است که وی تاکنون دو بار جایزه ملی محیط زیست را از سوی رییس جمهور دریافت کرده است. کسانی که جایزه ملی محیط زیست می گیرند از تمام ترکیبات امنیتی رد می شوند تا این جوایز به آنها اهدا شود.

🔸خوب است آقای کلانتری همه چیز را به صورت شفاف اعلام کند و اسامی دو نفری که ادعا می شود عضو حزب توده بوده اند را هم اعلام کند.

🔸به عقیده من این صحبت های ریاست سازمان محیط زیست به نوعی وهن نظام است که ما نظام جمهوری اسلامی ایران را آنقدر آسیب پذیر می دانیم که ممکن است یک نفری که سابقه ای در حزب توده داشته است به امنیت نظام خدشه وارد کند.

🔸درویش در ادامه در واکنش به ادعاهای رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره فتوای مراجع تقلید درباره فعالیت مدارس طبیعت و غیرشرعی اعلام کردن آنها، گفت:« هیچکدام از مراجع تقلید تاکنون چنین نظری را اعلام نکرده اند اگر مراجع تقلید در اینباره فتوایی داده اند بهتر است که اقای کلانتری اسامی ایشان را اعلام کند.

🔸تصور می کنم این رفتار ریاست سازمان حفاظت محیط زیست از نظر مصالح جمهوری اسلامی در سطح بین المللی خطرناک است و به نظام ضربه می زند وهن نظام است. اینکه مراجع تقلید ما مدارس طبیعت را برنمی تابند این در واقع توهین به مراجع و توهین به اسلام است.»

🔸ما انتظار داریم نهادهای نظارتی و نهاد ریاست جمهوری اجازه ندهند چنین تصمیمات سلیقه ای سبب شود تا کل سیاست های محیط زیستی کشور زیرسوال برود.خانم ابتکار مخالف شکار بود آقای کلانتری با شکار موافق است خانم ابتکار با تراریخته ها مخالف بود و ایشان موافق است و تکلیف مردم در این میان مشخص نیست که چه باید کنند و مردم اعتمادشان را از دست می دهند.
salamatnews.com/news/277716

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید