✌️ما پیروز شدیم و رویای سردشت تحقق می‌یابد!✌️

✌️ما پیروز شدیم و رویای سردشت تحقق می‌یابد!✌️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ ۱۷مرداد ۱۳۹۸ گفتیم که می‌خواهیم یگان مردمی حفاظت از جنگل‌های سردشت را به ظرفیت ۳۰دوچرخه برقی کوهستان با باتری تقویت‌شده شکل دهیم. هدف ما این بود که اجازه ندهیم جوانان علاقه‌مند و دلسوزی که برای خاموش‌کردن آتش به صورت داوطلبانه با موتورسیکلت به منطقه می‌روند، در معرض خطر سوختگی و انفجار موتورسیکلت‌ها قرار گیرند. در عین حال، کاربستِ دوچرخه‌ها، هم به آمادگی بدنی داوطلبین حفاظت از جنگل‌ها کمک می‌کند و هم آلودگی صوتی در زیستگاه‌های جنگلی را می‌کاهد و امنیت زیستی برای زیستمندان فراهم می‌سازد. افزون بر آن، این یگان داوطلب می‌تواند به مجرد مشاهده آتش یا هر تخلف دیگری چون قاچاق چوب یا کشف کوره‌های زغال‌گیری یا شکار غیرمجاز مراتب را سریعاً به نیروی انتظامی، پلیس ۱۱۰ و یا شماره تلفن‌های ۱۵۴۰ و ۱۵۰۴ گزارش دهند.

۲️⃣ مطابق تقسیم کاری که انجام دادیم. از مبلغ ۲۴۰میلیون تومان برای خرید دوچرخه‌ها، قرار شد با رایزنی‌هایی که انجام گرفت ۸۰میلیون تومان – ۱۰ دوچرخه – توسط شهرداری‌ها، شوراهای شهر و افراد خیر در شهرهای کاشان، اصفهان، کرج، تبریز، قزوین، کازرون و اراک تامین شود. همچنین هزینه تجهیز یگان و تامین کوله‌پشتی‌های مجهز به پمپ آب دستی پاششی و تن‌پوش‌های ضدحریق را با کمک و همراهی دوست بزرگوارم، دکتر #فریبرز_غیبی، مدیرکل مرکز جنگل‌های خارج از شمال پیگیری کردم و ایشان قول دادند تا از طریق سازمان متبوع‌شان فراهم شود.

۳️⃣ قرارشد باقیمانده هزینه، یعنی پول لازم برای خرید ۲۰دستگاه دوچرخه برقی کوهستان به ارزش ۱۶۰میلیون تومان از طریق فراخوان مردمی فراهم شود که خوشبختانه با مشارکت ۹۱۲۱ نفر از هموطنان عزیزم، این مبلغ امروز – ۱۴شهریور ۱۳۹۸ – یعنی در کمتر از یکماه فراهم شد که از این رقم حدود ۲۶ میلیون تومان توسط هموطنان خارج از کشور پرداخت شد.

۴️⃣ از این رو، شنبه آینده با آقای #دکتر_قرآنی در پژوهشکده دانشگاه صنعتی شریف برای عقد قرارداد و خرید دوچرخه‌ها اقدام خواهم کرد.

۵️⃣ گفتنی آنکه از بین مبلغی که قراربود شهرهای یادشده در بند دوم تهیه کنند، فقط کاشان به تعهد خود عمل کرده و هزینه یک‌دستگاه دوچرخه با مساعدت یک پزشک سبزاندیش و خانواده‌اش پرداخت شد. شهرهای اصفهان و کرج هم هریک فقط ۴ و ۳میلیون تومان پرداخت کردند و دیگر شهرهای داوطلب – اراک، کازرون، قزوین و تبریز – اعلام کردند که توانایی پرداخت به رغم تلاشی که کردند، ندارند. خوشبختانه تاکنون توانسته‌ام در عوض ۳دستگاه دوچرخه توسط گنبدکاووس – #بنیاد_بسکی – و یک دستگاه توسط شورای شهر تهران – #آرش_میلانی – تهیه و جایگزین کنم. بنابراین در این بخش هنوز با کسری ۴۱میلیون تومان روبرو هستیم که امیدوارم تا آماده‌شدن بقیه تجهیزات و دوچرخه‌ها، این مبلغ هم فراهم شود.

۶️⃣ تجهیز این یگان شاید در بدترین شرایط حیات اقتصادی مردم ایران اتفاق افتاد؛ در دوره‌ای که خبرهای متعدد مبنی بر اختلاس، فساد و فرار، اعتماد ملی و روح همبستگی را به شدت خراش داده بود. با این وجود این مردم پاکنهاد و سبزاندیش نشان دادند که در هرشرایطی طبیعت وطن را فراموش نمی‌کنند. انتخاب هموطنان شریف و جان‌برکف کرد در سردشت در این میان، آشکارا نشان‌دهنده و ثابت‌کننده یک واقعیت ارزشمندتر و مهم‌تر است؛ اینکه فارغ از قومیت و مذهب و نژاد و … ما همه ایرانی هستیم و برای حفاظت و اعتلای #میهن اتحاد داریم.

۷️⃣ امیدوارم تحقق #رویای_سردشت منجر به تکثیر این همدلی ملی برای ایجاد یگان‌های مردمی حفاظت از سرمایه‌های طبیعی و رویشگاه‌های جنگلی کشور در جای‌جای وطن به ویژه زاگرس و هیرکانی شود. وقتی در پاقلات، دیزباد بالا، الگِن و سردشت چنین اتفاقی رخ داده، چرا در الشتر، نورآباد، پاوه، ایلام، لالی، لردگان، تنگراه، چوبر و … رخ ندهد؟

۸️⃣ اینک توپ در زمین #بنیاد_توسعه_صلح_و_مهربانی سردشت است. #رئوف_آذری عزیز و یارانش باید با نشان دادنِ کارایی این یگان مردمی که دعای خیرِ بیش از ۹هزار ایرانی در سراسر جهان بدرقه راهتان است، انگیزه و امیدِ رویش دوباره در طبیعت وطنی که دوستش داریم، بیافرینند تا دیگر منتظر هیچ اسب‌سوار با اسب سفیدی نمانیم تا در هیبت یک قهرمان بیاید و مشکلات‌مان را حل کند؛ قهرمان خودِ ماییم و #از_خودمان_شروع_می‌کنیم.
به امیدش

#یگان_مردمی_حفاظت_جنگلهای_سردشت
#رویای_سردشت
#بهانه_های_سرکردن_زمستان

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید