بسمه‌تعالی

بسمه‌تعالی

آقای رئیسی؛ رئیس محترم قوه قضائیه

آقای رحیمی ؛ رئیس محترم نیروی انتظامی تهران

می خواستم به استحضار برسانم زیرمجموعه شما، امروز همایش دوچرخه سواری صبح جمعه تعدادی از خانواده های تهرانی را بدلیل مختلط بودن لغو کردند. می خواهم بگویم اگر این همایش لغو نمی شد و شما نیز می آمدید چه می دیدید.

ای کاش شما هم می‌آمدید و می‌دیدید که پدران با دخترانشان، مادران با پسرانشان، آقایان و خانم‌ها با همسرانشان با رعایت عفاف و حجاب در کنار یکدیگر دوچرخه‌سواری می‌کنند.

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید ذوق فرزندان معلول و خانواده‌های آن‌ها را که قرار بود در مراسم روز جمعه برای اولین بار در کنار سایر خانواده‌ها در خیابان‌های شهر رکاب بزنند.

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید که نویسندگان جوان نیز چندی است در این مسیر حرکت می‌کنند و قرار بود در اختتامیه این مراسم یکی از این کتاب‌ها توسط نویسنده آن برای شرکت‌کنندگان خوانده شود.

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید جوانان دوچرخه‌سوار شهرمان را که دغدغه محیط‌زیست شهرشان را دارند می‌خواستند امروز به شهردار دوچرخه‌سوار شهرشان بگویند می‌خواهند با دوچرخه به کربلا بروند.

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید دانش‌آموزان دبیرستان جنوب شهر تهران را که می‌خواستند به خانواده‌ها بگویند امسال می‌خواهند با دوچرخه به مدرسه بروند.

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید جوانان شهرمان را که این همایش را راهبری می‌کنند، همان‌هایی هستند که هفته گذشته مراسم عزای سید و سالار شهیدان را در گوشه و کنار این شهر برگزار کردند.

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید محمد را، نوجوانی که دزدان این شهر دوچرخه‌اش را دزدیده بودند، می‌خواهد به دنبال کاروان دوچرخه‌سواران بدود با این امید که در پایان مسیر با شرکت در قرعه‌کشی دوچرخه جدیدی برنده شود. بگویید جواب او را چه بدهم؟

ای کاش می‌آمدید و می‌دیدید که خانواده‌ها می‌خواهند در قسمتی از خیابان انقلاب رکاب بزنند؛ ای کاش همین مقدار سهم از انقلاب را از ایشان دریغ نمی‌کردید.

ای کاش این فرصت را دریغ نمی‌کردید؛ می‌آمدید و می‌دیدید و جهان ما را در کنار یکدیگر می دید.

یعقوب آزاده‌دل
مسئول دوچرخه تهران.
@cleantransport

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید