✌ما پیروزیم و استوار؛ درست مثل اسکار فیگوئرا و آن کلوتکِ زیبا در خورموج!✌

✌ما پیروزیم و استوار؛ درست مثل اسکار فیگوئرا و آن کلوتکِ زیبا در خورموج!✌

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ ماجرای دوازده‌سال تلاش اسکار فیگوئرا، وزنه‌بردار کلمبیایی؛ خم‌شدنش، مورد تمسخر قرارگرفتنش، بر زمین افتادنش، جراحت شدید دست راستش و دوباره ایستادنش تا اوج پرواز، شکوه و قهرمانی، ماجرای همه‌ی ماست؛ همه‌ی مایی که در طولِ همه‌ی این سال‌ها از طبیعت‌ستیزان نترسیدیم و از احکام ممنوعیت‌هاشان انرژی گرفتیم تا خروشان‌تر، خردمندانه‌تر، صبورانه‌تر و شجاعانه‌تر به پیش رفتیم …

۲️⃣ ایمان دارم که در ماجرای طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی، پیروزی با ماست و دوستدارانِ طبیعت ایران هرگز اجازه نخواهند داد تا چنین طرح ویرانگری به اجرا درآید.

۳️⃣ دقت کنیم که در این ماجرا هیچ تشکل علمی، هیچ فعال محیط‌زیستی و هیچ متخصص نام‌آشنایی را نمی‌توان سراغ گرفت که از موافقت سازمان حفاظت محیط‌زیست با اجرای این طرح افیونی، خشمگین و نگران نشده باشد. در چهار دولت اخیر، به رغم اصرار چهار رییس دولت از سمنان، سه رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست – فاطمه واعظ جوادی، محمدجواد محمدی‌زاده و معصومه ابتکار – زیرِ بار این ننگ نرفته و به وزارت نیرو و پیمانکارانِ پرقدرتش چراغ سبز برای خراش بر هیرکانی و کاسپین ندادند. از پیش هم معلوم بود که عیسی کلانتری آمده است تا به هر قیمت این طرح را اجرا کند و ما هم ایستاده‌ایم تا به هر قیمت اجازه‌ی اجرایش را ندهیم …

۴️⃣ بعضی‌ها مثل خود شعرند؛ هرچند ردیف و قافیه ندارند! اما وزن دارند؛ آنچنان‌که اگر نباشند، موسیقی زندگی گُم می‌شود و ریتمش به هم می‌ریزد … آن بعضی‌ها اصلاً آمده‌اند تا زندگی را زیبا کنند … درست مثل همه‌ی فعالان، کنشگران و سلحشورانی که در طول همه‌ی این سال‌ها اجازه ندادند تا طرح انتقال آب از خزر به کویر مرکزی اجرایی شود و همچنان هم اجازه نخواهند داد. آنها آمده‌اند تا از زیبایی زندگی در ایران حراست کنند و بر ستاره‌هایش بیافزایند، چه باک اگر در این را خراشیده، آواره، بی‌ستاره، ممنوع‌الورود، ممنوع‌التصویر و … شوند.

#اسکار_فیگوئرا
#نه_به_انتقال_آب_خزر_به_کویر_مرکزی
#کلوتک_خورموج

View this post on Instagram

. . ✌ما پیروزیم و استوار؛ درست مثل اسکار فیگوئرا و آن کلوتکِ زیبا در خورموج!✌ . 1️⃣ ماجرای دوازده‌سال تلاش اسکار فیگوئرا، وزنه‌بردار کلمبیایی؛ خم‌شدنش، مورد تمسخر قرارگرفتنش، بر زمین افتادنش، جراحت شدید دست راستش و دوباره ایستادنش تا اوج پرواز، شکوه و قهرمانی، ماجرای همه‌ی ماست؛ همه‌ی مایی که در طولِ همه‌ی این سال‌ها از طبیعت‌ستیزان نترسیدیم و از احکام ممنوعیت‌هاشان انرژی گرفتیم تا خروشان‌تر، خردمندانه‌تر، صبورانه‌تر و شجاعانه‌تر به پیش رفتیم … . 2️⃣ ایمان دارم که در ماجرای طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی، پیروزی با ماست و دوستدارانِ طبیعت ایران هرگز اجازه نخواهند داد تا چنین طرح ویرانگری به اجرا درآید. . 3️⃣ دقت کنیم که در این ماجرا هیچ تشکل علمی، هیچ فعال محیط‌زیستی و هیچ متخصص نام‌آشنایی را نمی‌توان سراغ گرفت که از موافقت سازمان حفاظت محیط‌زیست با اجرای این طرح افیونی، خشمگین و نگران نشده باشد. در چهار دولت اخیر، به رغم اصرار چهار رییس دولت از سمنان، سه رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست – فاطمه واعظ جوادی، محمدجواد محمدی‌زاده و معصومه ابتکار – زیرِ بار این ننگ نرفته و به وزارت نیرو و پیمانکارانِ پرقدرتش چراغ سبز برای خراش بر هیرکانی و کاسپین ندادند. از پیش هم معلوم بود که عیسی کلانتری آمده است تا به هر قیمت این طرح را اجرا کند و ما هم ایستاده‌ایم تا به هر قیمت اجازه‌ی اجرایش را ندهیم … . 4️⃣ بعضی‌ها مثل خود شعرند؛ هرچند ردیف و قافیه ندارند! اما وزن دارند؛ آنچنان‌که اگر نباشند، موسیقی زندگی گُم می‌شود و ریتمش به هم می‌ریزد … آن بعضی‌ها اصلاً آمده‌اند تا زندگی را زیبا کنند … درست مثل همه‌ی فعالان، کنشگران و سلحشورانی که در طول همه‌ی این سال‌ها اجازه ندادند تا طرح انتقال آب از خزر به کویر مرکزی اجرایی شود و همچنان هم اجازه نخواهند داد. آنها آمده‌اند تا از زیبایی زندگی در ایران حراست کنند و بر ستاره‌هایش بیافزایند، چه باک اگر در این را خراشیده، آواره، بی‌ستاره، ممنوع‌الورود، ممنوع‌التصویر و … شوند. . #اسکار_فیگوئرا #نه_به_انتقال_آب_خزر_به_کویر_مرکزی #کلوتک_خورموج .

A post shared by Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید