💚هیچ معلمی چون طبیعت، الهام‌بخش نیست!💚

💚هیچ معلمی چون طبیعت، الهام‌بخش نیست!💚

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ در کتاب “تنهایی پرهیاهو”، اثر بُهومیل هرابال نویسنده چک‌تبار، عبارتی ماندنی وجود دارد؛ آنجا که می‌گوید: “اغلب فکر می‌کنیم اینکه به یاد کسی هستیم، منتی است بر گردنِ آن شخص. غافل از این که اگر به یاد کسی هستیم، این هنرِ اوست، نه ما! #به‌یادماندنی بودن، بسیار مهم‌تر از #به_یادبودن است.” به رفتارِ این مادر، شجاعت، صلابت و عملکرد سلحشورانه‌اش در حمایت از فرزندش دقت کنید؛ برایش مهم نیست که دشمن چقدر قلدرتر، بزرگ‌تر و خطرناک‌تر است؛ او رسالتِ خود را و معنی زندگیش را در حمایت از فرزندش تا آخرین لحظه‌ی زندگی تعریف کرده و برای ادایِ به این رسالت، شجاعانه می‌جنگد … و به همین دلیل این صحنه‌ی پرشکوه در ذهن من و شما و میلیون‌ها بیننده در سراسر جهان می‌ماند. او به راستی به مادری #به‌یادماندنی بدل شده و می‌دانم که الهام‌بخشِ بسیاری از تماشاگرانش خواهد بود.

۲️⃣ در ماجرای مبارزه‌ی فعالان و دوستداران محیط‌زیست علیه قدرت‌سالارانِ طبیعت‌ستیز، هرجا که چون آن مادر، سلحشورانه حرکت کردیم، پیروزی را در آغوش گرفته‌ایم و هرجا که کوشیدیم برای رفاه و راحتی خود معامله کرده و آبادی را به بهای ناآبادی جایی دیگر بدست آوریم، شکست خورده و رسوا شده‌ایم. چنین است که همه‌ی فعالان محیط‌زیستی در #سمنان، #دامغان و #گرمسار هم باید مثل کنشگران سرافراز در #شاهرود، سکوت را کنار گذاشته و مخالفت خود را با طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی اعلام کنند؛ همانگونه که همه‌ی اصفهانی‌ها باید علیه #بهشت‌آباد موضع بگیرند؛ همه‌ی اهالی چهارمحال و بختیاری علیه #بن‌بروجن؛ همه‌ی اهالی #مرند علیه انتقال آب از ارس به مرند و همه‌ی اهالی ارومیه علیه انتقال آب از #زاب به ارومیه و …

🔹️ما فعال محیط‌زیست هستیم و نه یک سیاستمدارِ اهل معامله. پس #به‌یادماندنی باشیم.🔹️
همین و تمام.

#نه_به_انتقال_آب

View this post on Instagram

. . 💚هیچ معلمی چون طبیعت، الهام‌بخش نیست!💚 . 1️⃣ در کتاب "تنهایی پرهیاهو"، اثر بُهومیل هرابال نویسنده چک‌تبار، عبارتی ماندنی وجود دارد؛ آنجا که می‌گوید: "اغلب فکر می‌کنیم اینکه به یاد کسی هستیم، منتی است بر گردنِ آن شخص. غافل از این که اگر به یاد کسی هستیم، این هنرِ اوست، نه ما! #به‌یادماندنی بودن، بسیار مهم‌تر از #به_یادبودن است." به رفتارِ این مادر، شجاعت، صلابت و عملکرد سلحشورانه‌اش در حمایت از فرزندش دقت کنید؛ برایش مهم نیست که دشمن چقدر قلدرتر، بزرگ‌تر و خطرناک‌تر است؛ او رسالتِ خود را و معنی زندگیش را در حمایت از فرزندش تا آخرین لحظه‌ی زندگی تعریف کرده و برای ادایِ به این رسالت، شجاعانه می‌جنگد … و به همین دلیل این صحنه‌ی پرشکوه در ذهن من و شما و میلیون‌ها بیننده در سراسر جهان می‌ماند. او به راستی به مادری #به‌یادماندنی بدل شده و می‌دانم که الهام‌بخشِ بسیاری از تماشاگرانش خواهد بود. . 2️⃣ در ماجرای مبارزه‌ی فعالان و دوستداران محیط‌زیست علیه قدرت‌سالارانِ طبیعت‌ستیز، هرجا که چون آن مادر، سلحشورانه حرکت کردیم، پیروزی را در آغوش گرفته‌ایم و هرجا که کوشیدیم برای رفاه و راحتی خود معامله کرده و آبادی را به بهای ناآبادی جایی دیگر بدست آوریم، شکست خورده و رسوا شده‌ایم. چنین است که همه‌ی فعالان محیط‌زیستی در #سمنان، #دامغان و #گرمسار هم باید مثل کنشگران سرافراز در #شاهرود، سکوت را کنار گذاشته و مخالفت خود را با طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی اعلام کنند؛ همانگونه که همه‌ی اصفهانی‌ها باید علیه #بهشت‌آباد موضع بگیرند؛ همه‌ی اهالی چهارمحال و بختیاری علیه #بن‌بروجن؛ همه‌ی اهالی #مرند علیه انتقال آب از ارس به مرند و همه‌ی اهالی ارومیه علیه انتقال آب از #زاب به ارومیه و … . . 🔹️ما فعال محیط‌زیست هستیم و نه یک سیاستمدارِ اهل معامله. پس #به‌یادماندنی باشیم.🔹️ همین و تمام. . #نه_به_انتقال_آب .

A post shared by Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید