🇮🇷الگِن را، ایران را و شادی را از یاد نبریم!🇮🇷

🇮🇷الگِن را، ایران را و شادی را از یاد نبریم!🇮🇷

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ دیروز معجزه‌ی الگِن با مرمت داوطلبانه بخش تاریخی این روستا توسط داوطلبانی کاربلد و در میان جشن و پایکوبی پیر و جوان، زن و مرد آغاز شد. در الگن قرار است دومیلیون نهال بلوط، ارژن، بنه و دیگر گونه‌های بومی و سازگار منطقه با نظارت منابع‌طبیعی، اراده‌ی جوانی به نام #سعید_انصاریان و همت اهالی این آبادبومِ زاگرس‌نشین در سرشاخه‌های مارون کاشته شود. بنیاد الگِن می‌خواهد بگوید: می‌توان ماند و شرافتمندانه بر ستاره‌های وطن افزود. اما چرا کسی گزارشی از شادی و امید و نشاط مردم الگن پخش نمی‌کند؟ اگر در بیست‌کیلومتری الگِن، یعنی در #دیشموک الان خبر دهند که دوباره دختری #خودسوزی کرده، همه‌ی رسانه‌های داخلی و خارجی به آن می‌پردازند؛ اما برای انعکاس شادی‌ها و موفقیت‌ها سکوت کرده و خود را درگیر #شکنجه_خاموش می‌کنیم! چرا؟

۲️⃣ به ویژه روی سخنم با افرادی چون #مجید_حسینی، #پرویز_پرستویی، #علی_صدری‌نیا، #یاشار_سلطانی، #سیدمهدی_صدرالساداتی، #امیرحسین_جعفری، #علی_علیزاده، #جلیل_محبی و … است؛ گاه در خلوت به اغلب محتواهای تولید‌شده خود بنگرید؛ آن محتواها داره حال مردم و امیدشان را بیشتر می‌کنه یا کمتر؟ فکر کنم خوب است که لا‌به‌لای چند خبر و تحلیل هشداردهنده و اختلاس و مافیای کنکور و پزشکی و دولت بی‌تدبیر و … – که البته آنها هم لازم است – گاه به رخدادهای خوب و امیدبخش هم اشاره کنیم! نه؟

۳️⃣ اینکه در این مملکت سروش صلواتیان‌ها، سحر طوسی‌ها، زینب شریفی‌ها، علی شادلوها، یاسر عرب‌ها، کوروش بختیاری‌ها، آیه حمداوی‌ها، پژمان نوروزی‌ها و آرش نورآقایی‌ها هم وجود دارند که بی‌منت به ارتقای کیفیت زندگی در ایران می‌افزایند؛ اینکه مجیدجان! آموزش و پرورشِ ما به رغم همه‌ی کمبودهایش و غلبه مافیای کنکور، سه دقیقه زنگ نشاط – کلیپ دهم – هم دارد! کجا باید اشاره و گرامی داشته شود؟ باورکن در بیست‌و چهارساعت شلیک ممتد به همه چیز، چند دقیقه ترانه هم بد نیست! هست؟

۴️⃣ می‌گویند: “اگر درد را احساس کردی، زنده‌ای؛ اما اگر دردِ دیگران را درک کردی، انسانی.” اما کمتر می‌گویند: “و مهم‌ترین درد، گاه فقدانِ بهانه برای شادزیستن و امیدداشتن است. مردمی که بلد نباشند شادی کنند، به دردِ هم‌نوعان آرام آرام بی‌تفاوت می‌شوند.” بهانه‌های شادی برای مردمی که دوست‌شان داریم فراهم کنیم. همین!

#بهانه_های_سرکردن_زمستان
#نه_به_شکنجه_خاموش

View this post on Instagram

. . 🇮🇷الگِن را، ایران را و شادی را از یاد نبریم🇮🇷 . 1️⃣ دیروز معجزه‌ی الگِن با مرمت داوطلبانه بخش تاریخی این روستا توسط داوطلبانی کاربلد و در میان جشن و پایکوبی پیر و جوان، زن و مرد آغاز شد. در الگن قرار است دومیلیون نهال بلوط، ارژن، بنه و دیگر گونه‌های بومی و سازگار منطقه با نظارت منابع‌طبیعی، اراده‌ی جوانی به نام #سعید_انصاریان و همت اهالی این آبادبومِ زاگرس‌نشین در سرشاخه‌های مارون کاشته شود. بنیاد الگِن می‌خواهد بگوید: می‌توان ماند و شرافتمندانه بر ستاره‌های وطن افزود. اما چرا کسی گزارشی از شادی و امید و نشاط مردم الگن پخش نمی‌کند؟ اگر در بیست‌کیلومتری الگِن، یعنی در #دیشموک الان خبر دهند که دوباره دختری #خودسوزی کرده، همه‌ی رسانه‌های داخلی و خارجی به آن می‌پردازند؛ اما برای انعکاس شادی‌ها و موفقیت‌ها سکوت کرده و خود را درگیر #شکنجه_خاموش می‌کنیم! چرا؟ . 2️⃣ به ویژه روی سخنم با افرادی چون #مجید_حسینی، #پرویز_پرستویی، #علی_صدری‌نیا، #یاشار_سلطانی، #سیدمهدی_صدرالساداتی، #امیرحسین_جعفری، #علی_علیزاده، #جلیل_محبی و … است؛ گاه در خلوت به اغلب محتواهای تولید‌شده خود بنگرید؛ آن محتواها داره حال مردم و امیدشان را بیشتر می‌کنه یا کمتر؟ فکر کنم خوب است که لا‌به‌لای چند خبر و تحلیل هشداردهنده و اختلاس و مافیای کنکور و پزشکی و دولت بی‌تدبیر و … – که البته آنها هم لازم است – گاه به رخدادهای خوب و امیدبخش هم اشاره کنیم! نه؟ . 3️⃣ اینکه در این مملکت سروش صلواتیان‌ها، سحر طوسی‌ها، زینب شریفی‌ها، علی شادلوها، یاسر عرب‌ها، کوروش بختیاری‌ها، آیه حمداوی‌ها، پژمان نوروزی‌ها و آرش نورآقایی‌ها هم وجود دارند که بی‌منت به ارتقای کیفیت زندگی در ایران می‌افزایند؛ اینکه مجیدجان! آموزش و پرورشِ ما به رغم همه‌ی کمبودهایش و غلبه مافیای کنکور، سه دقیقه زنگ نشاط – کلیپ دهم – هم دارد! کجا باید اشاره و گرامی داشته شود؟ باورکن در بیست‌و چهارساعت شلیک ممتد به همه چیز، چند دقیقه ترانه هم بد نیست! هست؟ . 4️⃣ می‌گویند: "اگر درد را احساس کردی، زنده‌ای؛ اما اگر دردِ دیگران را درک کردی، انسانی." اما کمتر می‌گویند: "و مهم‌ترین درد، گاه فقدانِ بهانه برای شادزیستن و امیدداشتن است. مردمی که بلد نباشند شادی کنند، به دردِ هم‌نوعان آرام آرام بی‌تفاوت می‌شوند." بهانه‌های شادی برای مردمی که دوست‌شان داریم فراهم کنیم. همین! . #بهانه_های_سرکردن_زمستان #نه_به_شکنجه_خاموش .

A post shared by Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید