♦️چه کسی به رییس‌جمهور اطلاعات غلط می‌دهد؟!♦️

♦️چه کسی به رییس‌جمهور اطلاعات غلط می‌دهد؟!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

✍ سخنان اخیر #حسن_روحانی در باره‌ی #کرونا عمیقاً ناامیدکننده و تاسف‌بار است – ویدئوی نخست – وی به جای ارایه‌ی برنامه‌های دولتش برای مهار خطرِ گسترش این ویروس و آرام‌کردنِ مردم، به دولتمردان آمریکایی تاخته که شما نمی‌خواهید نگران ما و کرونا باشید؛ چرا که خودتان بیشتر از ایران مشکل دارید و فقط شانزده‌هزارنفر در اثر #آنفولانزا در یک سال تلفات داشته‌اید! این در حالی است که رقم تلفات آنفولانزا از بین بیست و دو میلیون مبتلا رخ داده است؛ یعنی احتمال مرگ فقط پنج‌صدم درصد بوده – عکس ۴ – در حالیکه رقم مشابه برای کرونا در جهان – عکس ۵ – دستکم هفت‌برابر بیشتر است و در مورد ایران – عکس ۶ – احتمال مرگ در اثر کرونا، چهاربرابر بیشتر از متوسط جهانی و بیست و هفت‌برابر بیشتر از خطر مرگ در اثر ابتلا به آنفولانزا در آمریکاست!

♦️اینک دو پرسش قابل طرح است: نخست آنکه چه کسی اطلاعات غلط به رییس‌جمهور می‌دهد و چرا نهادی نظارتی وجود ندارد تا از تکرارِ چنین ناراستی‌هایی که اعتماد ملی را باز هم به حاکمیت کم‌رنگ‌تر می‌کند، ممانعت کند؟ دوم و شاید مهم‌تر آنکه اصلاً برفرض که دیگران به وظایف خود عمل نمی‌کنند، برفرض که دروغ گفته و جنایت می‌کنند، بر فرض که محیط‌زیست خود را آلوده کرده و به فکر مهار انتشار گازهای گلخانه‌ای خود نیستند – ویدئوهای دوم و سوم – آیا این دلیل می‌شود که ما هم، همان کارها را کرده و بدین‌ترتیب سپر امنیتی برای ناکارآمدی‌ها و تخریب‌های محیط‌زیستی خود، ایجاد کنیم؟ چرا یادمان رفته که پدران و مادران ما برای بازگرداندنِ صداقت، عدالت و رضایت واقعی به کشور و پایان‌دادن به شکاف طبقاتی و تبعیض و دروغ انقلاب کردند؟! دست برداریم از فرافکنی، واقعیت‌ها را به مردم صادقانه بگوییم، اگر نیاز به کمک جهانی برای مهار این خطر وجود دارد، شجاعانه بیان شود و با جان مردم و آینده‌ی ایران به دلیل مصلحت‌های سیاسی و رقابت‌های منطقه‌ای بازی نکنیم.

#کرونا_ویروس
#خطر_کرونا_بیشتر_است_یا_آنفولانزا
#چرا_رییس_جمهور_اطلاعات_غلط_میدهد

View this post on Instagram

. . ♦️چه کسی به رییس‌جمهور اطلاعات غلط می‌دهد؟!♦️ . ✍ سخنان اخیر #حسن_روحانی در باره‌ی #کرونا عمیقاً ناامیدکننده و تاسف‌بار است – ویدئوی نخست – وی به جای ارایه‌ی برنامه‌های دولتش برای مهار خطرِ گسترش این ویروس و آرام‌کردنِ مردم، به دولتمردان آمریکایی تاخته که شما نمی‌خواهید نگران ما و کرونا باشید؛ چرا که خودتان بیشتر از ایران مشکل دارید و فقط شانزده‌هزارنفر در اثر #آنفولانزا در یک سال تلفات داشته‌اید! این در حالی است که رقم تلفات آنفولانزا از بین بیست و دو میلیون مبتلا رخ داده است؛ یعنی احتمال مرگ فقط پنج‌صدم درصد بوده – عکس ۴ – در حالیکه رقم مشابه برای کرونا در جهان – عکس ۵ – دستکم هفت‌برابر بیشتر است و در مورد ایران – عکس ۶ – احتمال مرگ در اثر کرونا، چهاربرابر بیشتر از متوسط جهانی و بیست و هفت‌برابر بیشتر از خطر مرگ در اثر ابتلا به آنفولانزا در آمریکاست! . . ♦️اینک دو پرسش قابل طرح است: نخست آنکه چه کسی اطلاعات غلط به رییس‌جمهور می‌دهد و چرا نهادی نظارتی وجود ندارد تا از تکرارِ چنین ناراستی‌هایی که اعتماد ملی را باز هم به حاکمیت کم‌رنگ‌تر می‌کند، ممانعت کند؟ دوم و شاید مهم‌تر آنکه اصلاً برفرض که دیگران به وظایف خود عمل نمی‌کنند، برفرض که دروغ گفته و جنایت می‌کنند، بر فرض که محیط‌زیست خود را آلوده کرده و به فکر مهار انتشار گازهای گلخانه‌ای خود نیستند – ویدئوهای دوم و سوم – آیا این دلیل می‌شود که ما هم، همان کارها را کرده و بدین‌ترتیب سپر امنیتی برای ناکارآمدی‌ها و تخریب‌های محیط‌زیستی خود، ایجاد کنیم؟ چرا یادمان رفته که پدران و مادران ما برای بازگرداندنِ صداقت، عدالت و رضایت واقعی به کشور و پایان‌دادن به شکاف طبقاتی و تبعیض و دروغ انقلاب کردند؟! دست برداریم از فرافکنی، واقعیت‌ها را به مردم صادقانه بگوییم، اگر نیاز به کمک جهانی برای مهار این خطر وجود دارد، شجاعانه بیان شود و با جان مردم و آینده‌ی ایران به دلیل مصلحت‌های سیاسی و رقابت‌های منطقه‌ای بازی نکنیم. . . . #کرونا_ویروس #خطر_کرونا_بیشتر_است_یا_آنفولانزا #چرا_رییس_جمهور_اطلاعات_غلط_میدهد .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید