💚بهانه‌های سرکردنِ کرونا در اندیمشک!💚

💚بهانه‌های سرکردنِ کرونا در اندیمشک!💚

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ در هنگامه‌ی هجومِ تصاویر آخرالزمانی از چهارسوی گیتی – چه مردم ثروتمند ساکن در توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان و یا پابرهنه‌های آفریقایی و آسیایی که اغلب نگران، عصبی و بی‌رحم به فکرِ غارتی بیشتر در روزهای قرنطینه هستند – این تصاویرِ مربوط به روز گذشته از دامنه‌های اطراف روستای #مهرزیل در قلمرو شهرستان #اندیمشک، یادمان می‌اندازد که ما نه‌تنها از آنها عقب نیافتاده‌ایم که همچنان باید با غرور و افتخار خود را ایرانی بدانیم. حکایت چند جوانِ خوزستانی که می‌کوشند برای نجات جان یک سگ ماده که بعد از زایمان به طرز غم‌انگیز و دردناکی چند روز است در شکافی گیر کرده و فرزندان گرسنه‌اش همچنان در اطراف مادر ضجه می‌زنند …

۲️⃣ رفتارِ دگریاریگرانه‌ای که این چند جوانِ سبزاندیش با به خطر انداختن جان‌شان در روزگار کرونایی برای پایان‌دادن به آلام این سگ ماده و فرزندانش از خود بروز دادند، عمیقاً شایسته‌ی والاترین ستایش و تقدیر است.

۳️⃣ #محمد_صالح‌علاء عزیز در وصف چنین مردمانی می‌گوید: تو اگر جسمت بهاران است، اما جانِ تو پاییز؛ عازم مسجد سلیمانی ولیکن می‌رسی تبریز!
عاشقی تو … عاشقی تو … خوشحالم که هنوز کرونا، بیکاری، فلاکت اقتصادی، تحریم‌ها، جنگ و مدیرانِ اشتباهی هم نتوانسته‌اند تبریزرسیدن را برای این مردم عاشق، همدل و همراه به خاطره بدل سازند … چقدر این روزها به چنین بهانه‌هایی برای سرکردن زمستان نیاز داریم … چقدر …

#بهانه_های_سرکردن_زمستان
#بهانه_های_سرکردن_کرونا
#ایران_سرای_امید
#امید_برای_طبیعت
#حقوق_حیوانات
#انجمن_حامیان_طبیعت_زاگرس

View this post on Instagram

. . 💚بهانه‌های سرکردنِ کرونا در اندیمشک!💚 . 1️⃣ در هنگامه‌ی هجومِ تصاویر آخرالزمانی از چهارسوی گیتی – چه مردم ثروتمند ساکن در توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان و یا پابرهنه‌های آفریقایی و آسیایی که اغلب نگران، عصبی و بی‌رحم به فکرِ غارتی بیشتر در روزهای قرنطینه هستند – این تصاویرِ مربوط به روز گذشته از دامنه‌های اطراف روستای #مهرزیل در قلمرو شهرستان #اندیمشک، یادمان می‌اندازد که ما نه‌تنها از آنها عقب نیافتاده‌ایم که همچنان باید با غرور و افتخار خود را ایرانی بدانیم. حکایت چند جوانِ خوزستانی که می‌کوشند برای نجات جان یک سگ ماده که بعد از زایمان به طرز غم‌انگیز و دردناکی چند روز است در شکافی گیر کرده و فرزندان گرسنه‌اش همچنان در اطراف مادر ضجه می‌زنند … . . 2️⃣ رفتارِ دگریاریگرانه‌ای که این چند جوانِ سبزاندیش با به خطر انداختن جان‌شان در روزگار کرونایی برای پایان‌دادن به آلام این سگ ماده و فرزندانش از خود بروز دادند، عمیقاً شایسته‌ی والاترین ستایش و تقدیر است. . . 3️⃣ #محمد_صالح‌علاء عزیز در وصف چنین مردمانی می‌گوید: تو اگر جسمت بهاران است، اما جانِ تو پاییز؛ عازم مسجد سلیمانی ولیکن می‌رسی تبریز! عاشقی تو … عاشقی تو … خوشحالم که هنوز کرونا، بیکاری، فلاکت اقتصادی، تحریم‌ها، جنگ و مدیرانِ اشتباهی هم نتوانسته‌اند تبریزرسیدن را برای این مردم عاشق، همدل و همراه به خاطره بدل سازند … چقدر این روزها به چنین بهانه‌هایی برای سرکردن زمستان نیاز داریم … چقدر … . #بهانه_های_سرکردن_زمستان #بهانه_های_سرکردن_کرونا #ایران_سرای_امید #امید_برای_طبیعت #حقوق_حیوانات #انجمن_حامیان_طبیعت_زاگرس .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید