♦️درسی که سه رییس‌جمهور از کرونا نمی‌گیرند!♦️

♦️درسی که سه رییس‌جمهور از کرونا نمی‌گیرند!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ این روزها همه دارند توصیه‌های شگفت‌انگیز #الکساندر_لوکاشنکو، رییس‌جمهور بلاروس را دست به دست در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌نهند که با لباس ورزشی هاکی لبخندزنان به خبرنگار می‌گوید: برای شکست کرونا، ودکا بنوشید، سونا بروید و هاکی روی یخ بازی کنید و دیگر هیچ! بلاروس تنها کشور اروپایی است که هیچ تغییری در زندگی مردمش نداده و حتی مسابقات ورزشی به روال عادی ادامه دارد! این در حالی است که همه‌ی کشورهای همسایه بلاروس، یعنی: روسیه، اُکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی مرزهای خود را بسته و شرایط فوق‌العاده اعلام کرده‌اند و بسیاری از ناظران می‌گویند: آمارهای اندک مبتلایان در این کشور – کمتر از دویست‌نفر – قابل اعتماد نیست.

۲️⃣ بولسونارو – رییس‌جمهور برزیل – هم در رفتاری مشابه مردم را چون روزهای نخستین حسن روحانی به زندگی عادی دعوت کرده و با حضور در محله‌های پرازدحام مشغول خوش و بش با طرفداران خویش و ارایه فرمول داروهای نجات‌بخش از شر کرونا است؛ درواقع آش آنقدر شور شده که توییتر مجبور به حذف رفتارهای خطرناک وی از صفحه رسمی‌اش به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های سازمان بهداشت جهانی و بدآموزی‌های احتمالی کرد. جالب‌تر آنکه این هر دو رهبر، به شدت از سخنان نخستین ترامپ حمایت می‌کردند که خطر کرونا برای اقتصاد آمریکا را به سخره گرفته بود؛ اما حالا نمی‌داند با سربازان کرونایی‌اش بر روی ناوشکن غول‌پیکر تئودور روزولت که در سواحل جزیره گوام پهلو گرفته و ناخدایش درخواست کمک کرده، چه کند؟ آن هم ناوی که دو رآکتور هسته‌ای و هزاران هواپیما و تجهیزات فرامدرن جنگی دارد؛ اما هیچکدام از آن ابزارهای فرامدرنی که می‌تواند هر دشمن مرئی را از پای درآورد، اینک از عهده‌ی این دشمن کوچک و نامرئی برنمی‌آید!

۳️⃣ رییس‌جمهور مکزیک – آندراس مانوئل لوپز ابرادور – هم با حضور در یک میتینگ انتخاباتی و دست‌دادن با مردم، به شدت خشم افکار عمومی و مدیران سازمان بهداشت جهانی را برانگیخته که ترویج چنین رفتارها و ساده‌انگاری خطر این پاندمی مرگبار – کووید۱۹ – می‌تواند منجر به فروپاشی سازمان درمانی کشور و جهان در شکستن چرخه‌ی ابتلا کرونا شود.

۴️⃣ رفتارهای این رهبران بی‌شباهت به بازیگوشی‌های این میمون در مواجه با توله‌ببرها در کلیپ دوم نیست! منتها مخاطب از آن میمون همین میمون‌بازی‌ها را انتظار دارد، اما از رهبران جهان نه! آره؟

۵️⃣ کلیپ سوم البته نشان از تلاش کودکانه‌ی #بولسونارو، رییس‌جمهور برزیل دارد تا اطرافیان متوجه سرفه‌های پی‌درپی‌اش نشوند! رییس‌جمهور مکزیک هم امروز مجبور شد خطر کرونا را به رسمیت شناخته و یه‌جورایی بابت سهل‌انگاری دولتش عذرخواهی کند. در حالیکه در ترکمنستان برای حل این مساله قرارشد کلاً صورت مساله پاک شده و استفاده از واژه کرونا و کووید۱۹ ممنوع شد! خلاصه اینکه در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم؛ دنیایی که رهبرانِ کشورهای مقتدر و خردمندی چون #ژاپن تا همین دو روز پیش زیر بار تعطیلی المپیک توکیو نمی‌رفتند و برخی از رهبرانش در توییت‌ها یا مصاحبه‌های خود روغن بنفشه‌های سحرآمیز خویش را با نام‌هایی دیگر معرفی کرده و نابخردی، تعصب یا تحجر را به شکلی دیگر لیس می‌زنند! خواستم بگویم از فرجامِ چنین جهانی بیشتر باید ترسید تا اشغالش توسط یک #ریزک_تاجدار که به هرحال، روزی مردمان جهان به زیستن درکنارش چون ایدز، آنفولانزا، مرس، سارس و … عادت می‌کنند!

#حماقتها_پایان_ناپذیر_از_مرزهای_کیهانی
#پاندمی
#کووید۱۹

View this post on Instagram

. . ♦️میمون، ودکا، روغن بنفشه، کرونا و دنیای سیاستمدارها!♦️ . 1️⃣ این روزها همه دارند توصیه‌های شگفت‌انگیز #الکساندر_لوکاشنکو، رییس‌جمهور #بلاروس را دست به دست در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌نهند که با لباس ورزشی هاکی لبخندزنان به خبرنگار می‌گوید: برای شکست کرونا، #ودکا بنوشید، سونا بروید و هاکی روی یخ بازی کنید و دیگر هیچ! بلاروس تنها کشور اروپایی است که تغییر چندانی در زندگی مردمش نداده و حتی مسابقات ورزشی به روال عادی ادامه دارد! این در حالی است که همه‌ی کشورهای همسایه بلاروس، یعنی: روسیه، اُکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی مرزهای خود را بسته و شرایط فوق‌العاده اعلام کرده‌اند و بسیاری از ناظران می‌گویند: آمارهای اندک مبتلایان در این کشور – کمتر از دویست‌نفر – قابل اعتماد نیست. . . 2️⃣ #بولسونارو – رییس‌جمهور برزیل – هم در رفتاری مشابه مردم را چون روزهای نخستین #حسن_روحانی به زندگی عادی دعوت کرده و با حضور در محله‌های پرازدحام مشغول خوش و بش با طرفداران خویش و ارایه فرمول داروهای نجات‌بخش از شر کرونا است؛ درواقع آش آنقدر شور شده که توییتر مجبور به حذف رفتارهای خطرناک وی از صفحه رسمی‌اش به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های سازمان بهداشت جهانی و بدآموزی‌های احتمالی کرد. جالب‌تر آنکه این هر دو رهبر، به شدت از سخنان نخستین ترامپ حمایت می‌کردند که خطر کرونا برای اقتصاد آمریکا را به سخره گرفته بود؛ اما حالا نمی‌داند با سربازان کرونایی‌اش بر روی ناوشکن غول‌پیکر #تئودور_روزولت که در سواحل جزیره #گوام پهلو گرفته و ناخدایش درخواست کمک کرده، چه کند؟ آن هم ناوی که دو رآکتور هسته‌ای و هزاران هواپیما و تجهیزات فرامدرن جنگی دارد؛ اما هیچکدام از آن ابزارهای گران‌قیمت که می‌تواند هر دشمن مرئی را از پای درآورد، اینک از عهده‌ی این دشمن کوچک و نامرئی برنمی‌آید! . 3️⃣ رییس‌جمهور مکزیک – آندراس مانوئل لوپز ابرادور – هم با حضور در یک میتینگ انتخاباتی و دست‌دادن با مردم، به شدت خشم افکار عمومی و مدیران سازمان بهداشت جهانی را برانگیخته که ترویج چنین رفتارها و ساده‌انگاری خطر این پاندمی مرگبار – کووید۱۹ – می‌تواند منجر به فروپاشی سازمان درمانی کشور و جهان در شکستن چرخه‌ی ابتلا کرونا شود. . 4️⃣ رفتارهای این رهبران بی‌شباهت به بازیگوشی‌های این میمون در مواجه با توله‌ببرها در کلیپ دوم نیست! منتها مخاطب از آن میمون، همین میمون‌بازی‌ها را انتظار دارد، اما از رهبران جهان نه! آره؟ . 5️⃣ کلیپ سوم البته نشان از تلاش کودکانه بولسونارو … ♦️بقیه در کامنت‌ها♦️ . #روغن_بنفشه_ودکا_کرونا #پاندمی_جهالت .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید