♦️بالاخره که باید خیس شویم!♦️

♦️بالاخره که باید خیس شویم!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

✍نامه‌نگاری‌های اخیر #سعید_نمکی به #حسن_روحانی و طرح هشدارهای جدی‌اش به تداوم فاصله‌گذاری‌های اجتماعی یا فیزیکی و البته دست ردِ رییس‌جمهور به مهم‌ترین وزیرش در دوران سیطره‌ی ریزکِ تاجدار، آدمی را پرت می‌کند به اوایل اسفندماه؛ زمانی که سرانجام پس از انکارهای فراوان، درنهایت، رییس دولت تدبیر پذیرفت که بدون تدبیر، امیددادن‌ها به عادی‌شدن امور از شنبه، ممکن است واهی بنماید! الان هم، دوباره انگار تاریخ تکرار می‌شود، همه‌ی آنهایی که گفته بودند: اقتصاد مهم‌تر از کرونا است؛ یکی یکی دارند جا می‌زنند و کمربندها را برای آب‌تنی‌کردنِ اجباری رها می‌کنند! برخی البته در این میان به شکلی مضحک‌تر در آب پرت شده، برخی حتی با جراحت به آب می‌افتند و برخی هنوز دارند صحنه را بررسی می‌کنند. #اردوغان، آخرین رییس‌جمهوری بود که کامل جا زد و تقریباً در ترکیه حکومت نظامی اعلام کرده، پس از جازدگانِ بزرگ، یعنی: #بوریس_جانسون، #دونالد_ترامپ، #بولسونارو و #ابرادور؛ حالا جهان منتظر رهبران #بلاروس، #ترکمنستان و #سوئد است که چه زمان محترمانه در آب می‌پرند و خیس شدن را بر مردن ترجیح می‌دهند! امیدوارم تا آن زمان البته رییس‌جمهور ما هم به جمع‌بندی رسیده و شل‌کن سفت‌کن را پایان دهد.

♦️گفتنی آنکه ویدئوی نمایش داده شده تزیینی است و هر نوع شباهتِ رفتاری آن پنگوئن‌های بامزه با این رهبرانِ بی‌مزه کاملاً تصادفی است!😉

♦️دست آخر آنکه هرگز امیدمان را با تدبیر یا بدون آن، از دست نمی‌دهیم! چون به قول #جلیل_صفربیگی عزیز می‌دانیم: “در اوج یقین اگرچه تردیدی هست، در هر قفسی کلید امیدی هست ؛ چشمک‌زدنِ ستاره در شب یعنی: توی چمدانِ ماه خورشیدی هست” و من دارم آن خورشید را در جهانِ پساکرونا می‌بینم! شما نمی‌بینید؟

#اقتصاد_مهمتر_است_یا_کرونا
#با_کرونا_زیستن_را_بیاموزیم

View this post on Instagram

. . ♦️بالاخره که باید خیس شویم!♦️ . ✍نامه‌نگاری‌های اخیر #سعید_نمکی به #حسن_روحانی و طرح هشدارهای جدی‌اش به تداوم فاصله‌گذاری‌های اجتماعی یا فیزیکی و البته دست ردِ رییس‌جمهور به مهم‌ترین وزیرش در دوران سیطره‌ی ریزکِ تاجدار، آدمی را پرت می‌کند به اوایل اسفندماه؛ زمانی که سرانجام پس از انکارهای فراوان، درنهایت، رییس دولت تدبیر پذیرفت که بدون تدبیر، امیددادن‌ها به عادی‌شدن امور از شنبه، ممکن است واهی بنماید! الان هم، دوباره انگار تاریخ تکرار می‌شود، همه‌ی آنهایی که گفته بودند: اقتصاد مهم‌تر از کرونا است؛ یکی یکی دارند جا می‌زنند و کمربندها را برای آب‌تنی‌کردنِ اجباری رها می‌کنند! برخی البته در این میان به شکلی مضحک‌تر در آب پرت شده، برخی حتی با جراحت به آب می‌افتند و برخی هنوز دارند صحنه را بررسی می‌کنند. #اردوغان، آخرین رییس‌جمهوری بود که کامل جا زد و تقریباً در ترکیه حکومت نظامی اعلام کرده، پس از جازدگانِ بزرگ، یعنی: #بوریس_جانسون، #دونالد_ترامپ، #بولسونارو و #ابرادور؛ حالا جهان منتظر رهبران #بلاروس، #ترکمنستان و #سوئد است که چه زمان محترمانه در آب می‌پرند و خیس شدن را بر مردن ترجیح می‌دهند! امیدوارم تا آن زمان البته رییس‌جمهور ما هم به جمع‌بندی رسیده و شل‌کن سفت‌کن را پایان دهد. . ♦️گفتنی آنکه ویدئوی نمایش داده شده تزیینی است و هر نوع شباهتِ رفتاری آن پنگوئن‌های بامزه با این رهبرانِ بی‌مزه کاملاً تصادفی است!😉 . ♦️دست آخر آنکه هرگز امیدمان را با تدبیر یا بدون آن، از دست نمی‌دهیم! چون به قول #جلیل_صفربیگی عزیز می‌دانیم: "در اوج یقین اگرچه تردیدی هست، در هر قفسی کلید امیدی هست ؛ چشمک‌زدنِ ستاره در شب یعنی: توی چمدانِ ماه خورشیدی هست" و من دارم آن خورشید را در جهانِ پساکرونا می‌بینم! شما نمی‌بینید؟ . #اقتصاد_مهمتر_است_یا_کرونا #با_کرونا_زیستن_را_بیاموزیم .

A post shared by محمد درویش | Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید