🔻پیگیری یک خبر و واکنش درخور و سریع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور🔻

🔻پیگیری یک خبر و واکنش درخور و سریع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور🔻

🇮🇷: @darvishnameh

✍ به دنبال انتشار خبر و فیلمی از تخریب عرصه‌های جنگلی و مرتعی زاگرس در استان کرمانشاه در #درویش‌نامه، خوشبختانه روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به سرعت واکنش نشان داده و موضوع را پیگیری کردند. همانطور که در پاسخ‌شان ملاحظه می‌فرمایید، قول تکمیل اقدام‌های لازم حقوقی و قضایی را هم داده‌اند. خوشحالم که حتی در دوران قرنطینه کرونایی، وجدان کاری پرچمش بالاست. راهِ بازگرداندن اعتماد همین است، پاسخگو باشید و ظرفیت تحمل نقد و انتقاد را بالا ببرید. امیدوارم در ماجرای مالچ‌پاشی در بیت کوصر خوزستان هم، به انتقادهای فزاینده متخصصین، صاحب‌نظران و کنشگران حوزه محیط‌زیست و منابع‌طبیعی توجه کرده و به جای اصرار بر پاشش خاک‌پوش‌های نفتی، از مدیریت چرا و قرق‌های فصلی با همکاری جامعه محلی سود ببرید. در ادامه متن پاسخ آقای عباس سمیعی، مدیرکل روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را می‌توانید بخوانید:

جناب آقای مهندس درویش عزیز

با سلام و تبریک ایام شعبانیه، ضمن تشکر از دغدغه‌مندی جنابعالی به موضوعات منابع‌طبیعی و محیط‌زیست به استحضار می‌رساند: پیرو گزارش بارگذاری شده در کانال حضرتعالی در خصوص پاکتراشی رویشگاه جنگلی زاگرس در کرمانشاه، موضوع بلافاصله به استان ارسال شد که با دستور مهندس کولانی مدیر کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه بلافاصله اکیپی متشکل از روابط عمومی، حراست، یگان حفاظت با همراهی رئیس شهرستان گیلانغرب، مسئول بخش گواور و عوامل محیط زیست به منطقه عزیمت و با حضور جوامع محلی آثار گزارش ارسالی را مورد بازدید قرار داده و مراتب صورت جلسه گردید.
آنچه در منطقه حفاظت‌شده محیط زیست محرض بود، کنده، شاخه و سرشاخه‌های جمع‌آوری شده خشک بوده و هیچگونه آثار قطع در محل حتی روی شاخه‌های جمع شده نبود. اهالی روستای باسکله که مشرف به منطقه هستند، به جهت برخورداری از نعمت گاز خود را از جمع‌آوری هیزم بی‌نیاز ذکر کرده و از اقدام حادث شده اظهار بی‌اطلاعی نمودند. علی‌ایحال مقرر گردید ضمن انتقال هیزم‌ها به منابع‌طبیعی، همکاران محیط‌زیست شهرستان با همکاری کارشناسان منابع‌طبیعی پس از بررسی تکمیلی اقدام به تشکیل پرونده و ارسال به مراجع قضایی بنمایند.

https://t.me/darvishnameh/9087

#پاسخ_سازمان_جنگلها
#بخش_گواور
#تخریب_زاگرس
#شرط_بازگرداندن_اعتماد
#نه_به_مالچپاشی
#بیت_کوصر

موافق(1)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید