پس از اظهارنظرهای صورت گرفته در لایو دونفره (دکتر میرمحسن موسوی خونساری و مهندس محمد درویش) در موضوع سدسازی و انتقال آب موفق و ناموفق، دکتر معتق پیامی را به شرح زیر در اختیار مدیر #کانال_خبری_آب_ایران قرار داد:

پس از اظهارنظرهای صورت گرفته در لایو دونفره (دکتر میرمحسن موسوی خونساری و مهندس محمد درویش) در موضوع سدسازی و انتقال آب موفق و ناموفق، دکتر معتق پیامی را به شرح زیر در اختیار مدیر #کانال_خبری_آب_ایران قرار داد:

«« در لایو جناب موسوی با درویش که شما در کانالتون قرار دادید، آقای موسوی جمله‌ای رو به نادرست به بنده نسبت دادند که از شما تقاضا مندم شفاف سازی بفرمایید. ایشان اشاره کردند بنده با تصاویر ماهواره ای گفته ام در مشهد سدها باعث فرونشست زمین هستند.
خوشبختانه ویدیو صحبت های بنده موجود هست و بنده همچین صحبتی نداشته ام.
بنده در تمام مقالاتی که در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲ برای فرونشست مشهد و کاشمر، در سال ۲۰۰۸ برای فرونشست ایران، سال ۲۰۱۷ برای فرونشست رفسنجان و سال ۲۰۱۹ برای فرونشست تهران نوشتم در همه با رسم هیدروگراف منطقه ها نشان دادم عامل اصلی فرونشست برداشت آب هست.

بحث با اقای درویش بر سر این بود که این سد ها معضل دیگری به بحران آب زیر زمینی اضافه میکنند. یعنی با مسدود کردن جریانهای سیلابی امکان تغذیه سفره در پایین دست در محدوده مثلا طوس را محدود میکنند. از طرف دیگر کشاورز هم که در پایین دست اب را استخراج میکند، پس چه انتظاری داریم سفره اب زیر زمینی تغذیه شود؟

بحث سد بخاطر این بود نه سد به عنوان عامل فرونشست »»

باتشکر
مهدی معتق
مرکز تحقیقات علوم زمین آلمان

✅ فایل مقالات مورد اشاره استاد معتق در کانال آرشیو مهندسی آب ایران منتشر خواهد شد.

🆔: @water_engineering_Science

▪️ کانال خبری آب و صفحه اینستاگرامی اخبار آب ایران با نگاهی حرفه‌ای و مستقل و رویکردی بی‌طرفانه، در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.
این گروه رسانه‌ای در چارچوب اهداف و رسالت رسانه‌ای برای پوشش خبری رویدادهای حوزه آب، بدون طرفداری از جریان و جناح و یا شخص خاصی و به منظور آگاهی بخشی به جامعه فرهیخته کشورمان گام برداشته است.

در همین راستا این رسانه آمادگی خود را در جهت بازنشر توضیحات همه اساتید و مسئولین، در خصوص ویدیوی منتشر شده، اعلام می‌دارد.

✍🏻 روابط عمومی کانال خبری آب ایران

📡 👇
🆔 @Water_News_Archive

🌐 کانال خبری آب ایران
💧
▫️ ارتباط با ما:
🆔 @Ab1420
📧 water_news@yahoo.com

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید