🍒 در فورانِ آتش در جنگل‌های وطن، چقدر تماشای این چند ثانیه امیدآفرین و انرژی‌بخش است … چقدر!🍒

🍒 در فورانِ آتش در جنگل‌های وطن، چقدر تماشای این چند ثانیه امیدآفرین و انرژی‌بخش است … چقدر!🍒

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ آنچه می‌بینید، ثبتِ نخستین کلنی زادآوری فلامینگوها در تالاب بین‌المللی بختگان در سال جدید است. به سهم خود از همکاران سختکوشم در اداره کل محیط‌زیست استان فارس و همه‌ی متخصصین و کنشگرانی که داوطلبانه در خلق این تصاویر و بررسی‌های طاقت‌فرسای میدانی مشارکت داشته‌اند، قدردانی می‌کنم. به نظر می‌رسد پس از یک دهه خشک‌ماندگی بختگان، حالا فلامینگوها دریافته‌اند که چگونه خود را با این شرایط دشوار تطبیق داده و جوجه‌های خویش را به هر قیمت شده از آب و گل درآورند.

۲️⃣ این درس بزرگی برای همه‌ی فعالین محیط‌زیستی است که نه‌تنها از دشواری راه نباید هراسیده و دل‌زده شد که به استقبالش هم رفته و راز و رمز آبدیدگی را کشف کرد.

۳️⃣ اگر پنج‌شنبه – ۸ خرداد ۱۳۹۹ – سرانجام نخستین یگان مردمی حفاظت از جنگل‌های زاگرس و مجهز به دوچرخه‌های برقی کوهستان رسماً و پیش از آغاز فصل آتش‌سوزی‌های گسترده در سردشت آغاز به کار خواهد کرد، این خود یکی از نشانه‌های آن آبدیدگی، نرمش و تطابق است.

۴️⃣ سپاس از همه‌ی آن ده‌هزار هموطنی که در داخل و خارج از کشور برای برپایی این سپاه سبز مشارکت کردند. امیدوارم تجربه شورانگیز سردشت با حمایت بهمن افراسیابی و همکارانش در ستاد و استان و نیز مجاهدت‌های رئوف آذری و همشهری‌های سبزاندیشش بتواند منجر به آغاز نهضتی بزرگ‌تر و مردمی‌تر برای بازگرداندن‌ِ تاب‌آوری به زاگرس باشد.

۵️⃣ توجه آن گروه از خوانندگان این سطور که به تازگی به جمع ما پیوسته‌اند را جلب می‌کنم به عکس شماره چهار تا با بررسی هایلایت #رویای_سردشت به سرگذشت این یگان از رویا تا واقعیت پی‌برند.

۶️⃣ همه دوستان و هموطنانی که مایل هستند تا در این آیین از نزدیک و با رعایت پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی حضور یابند، لطفاً با #رئوف_آذری هماهنگ فرمایند.

#از_معجزه_بختگان_تا_رویای_سردشت_چقدر_راه_است
#بهانه_های_سرکردن_زمستان

View this post on Instagram

. . 🍒 در فورانِ آتش در جنگل‌های وطن، چقدر تماشای این چند ثانیه امیدآفرین و انرژی‌بخش است … چقدر!🍒 . 1️⃣ آنچه می‌بینید، ثبتِ نخستین کلنی زادآوری فلامینگوها در تالاب بین‌المللی بختگان در سال جدید است. به سهم خود از همکاران سختکوشم در اداره کل محیط‌زیست استان فارس و همه‌ی متخصصین و کنشگرانی که داوطلبانه در خلق این تصاویر و بررسی‌های طاقت‌فرسای میدانی مشارکت داشته‌اند، قدردانی می‌کنم. به نظر می‌رسد پس از یک دهه خشک‌ماندگی بختگان، حالا فلامینگوها دریافته‌اند که چگونه خود را با این شرایط دشوار تطبیق داده و جوجه‌های خویش را به هر قیمت شده از آب و گل درآورند. . 2️⃣ این درس بزرگی برای همه‌ی فعالین محیط‌زیستی است که نه‌تنها از دشواری راه نباید هراسیده و دل‌زده شد که به استقبالش هم رفته و راز و رمز آبدیدگی را کشف کرد. . 3️⃣ اگر پنج‌شنبه – ۸ خرداد ۱۳۹۹ – سرانجام نخستین یگان مردمی حفاظت از جنگل‌های زاگرس و مجهز به دوچرخه‌های برقی کوهستان رسماً و پیش از آغاز فصل آتش‌سوزی‌های گسترده در سردشت آغاز به کار خواهد کرد، این خود یکی از نشانه‌های آن آبدیدگی، نرمش و تطابق است. . 4️⃣ سپاس از همه‌ی آن ده‌هزار هموطنی که در داخل و خارج از کشور برای برپایی این سپاه سبز مشارکت کردند. امیدوارم تجربه شورانگیز سردشت با حمایت #بهمن_افراسیابی و همکارانش در ستاد و استان و نیز مجاهدت‌های #رئوف_آذری و همشهری‌های سبزاندیشش بتواند منجر به آغاز نهضتی بزرگ‌تر و مردمی‌تر برای بازگرداندن‌ِ تاب‌آوری به زاگرس باشد. . 5️⃣ توجه آن گروه از خوانندگان این سطور که به تازگی به جمع ما پیوسته‌اند را جلب می‌کنم به عکس شماره چهار تا با بررسی هایلایت #رویای_سردشت به سرگذشت این یگان از رویا تا واقعیت پی‌برند. . 6️⃣ همه دوستان و هموطنانی که مایل هستند تا در این آیین از نزدیک و با رعایت پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی حضور یابند، لطفاً با #رئوف_آذری هماهنگ فرمایند. . #از_معجزه_بختگان_تا_رویای_سردشت_چقدر_راه_است #بهانه_های_سرکردن_زمستان .

A post shared by Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید