💚قصه تحقق یک رویا برای مردی که عاشقانه طبیعت را دوست دارد …💚

💚قصه تحقق یک رویا برای مردی که عاشقانه طبیعت را دوست دارد …💚

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ سرانجام دیروز – ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ – آرزوی حسین داستان‌نما محقق شد و حالا او برای پیمایشِ چند ساعته‌اش به دامنه‌های کوهستان‌های مرودشت برای سیراب‌کردنِ زنبورها، پرندگان و دیگر وحوش، هم یک قاطرِ جوان و سرپای خاکستری و شیک دارد😊 و هم یک کفش مخصوص کوهستان و هم شش و نیم میلیون تومان نقد دریافت کرد تا به زخم‌های بیشمار زندگیش بزند …

۲️⃣ در کلیپ دوم از او پرسیدم: چه شد که به سقای زنبورها، پرندگان و وحوش بدل شدی؟ پاسخ داد: یک روز غروب که داشته گوسفندها را از صحرا برمی‌گردانده به سمت طویله، باقیمانده قوری چایش را خالی می‌کنه و بلافاصله می‌بینه که کلی زنبور دور آن آب گل‌آلود جمع می‌شه … با خودش می‌گوید: اگر زنبورها اینقدر تشنه‌اند، پس بقیه پرنده‌ها و حیوانات هم باید تشنه باشند … و بدین‌ترتیب بیش از سی سال است که به عشق آب‌رساندن به زیستمندان تشنه در دامنه‌های کوهستانی مرودشت، روستای میان‌رود از ساعت چهار صبح هر روز در فصل گرم سال به کوهستان می‌زند و غروب برمی‌گردد.

۳️⃣ حسین هیچ درآمدی ندارد. در جوانی چوپان بوده است. همسرش با شستشوی رخت درآمد ناچیزی بدست می‌آورد، اما اغلب این درآمد را مجبور هستند به شرکت آب بدهند. از همین رو، خوشبختانه یکسال است که از پرداخت آب‌بها معاف شده‌اند. همسرش از من پرسید آیا راهی هست که ما بیمه شویم؟ اگر دوستان می‌توانند لطفاً راهنمایی کنند.

۴️⃣ گفتنی آنکه ارزش واقعی این الاغ حدود پانزده‌میلیون تومان بود، اما وقتی برای مالک الاغ شرح داده شد که منافع این الاغ به همه اهل آبادی و منطقه قرار است برسد و حسین برای نفع شخصی‌اش این الاغ را نمی‌خواهد، ایشان هم چهارمیلیون تومان تخفیف دادند.

۵️⃣ به حسین گفتم یکصد و پانزده‌نفر در فراهم‌کردن این مبلغ مشارکت داشتند؛ وی گفت: صمیمانه از تک‌تک این عزیزان قدردان هستم و برای سلامتی‌شان به اتفاق خانواده‌ام دعا می‌کنم.

۶️⃣ در این سفر این بخت را داشتم که با یک آدم‌حسابی بی‌ادعا به نام #عباسعلی_سپاهی_یونسی، خبرنگار #روزنامه_قدس آشنا شوم؛ وی شاعر و نویسنده‌ای نام‌آشناست که بیش از پنجاه‌جلد کتاب در کارنامه‌اش دارد، علاوه بر این اهل رکاب است و دلی دریایی دارد. امیدوارم مدیریت روزنامه قدس، قدر چنین نیروی کاربلدی را بداند.

۷️⃣ این ماجرای سبز بار دیگر نشان داد که چه مردم نازنین و دریادلی در سخت‌ترین دوران رکود اقتصادی همچنان در این مملکت زیست می‌کنند. قدرشان را می‌دانم❤ و ای کاش حاکمیت هم قدرشان را سزاوارانه‌تر بداند …

#بهانه_های_سرکردن_زمستان
#حسین_داستان_نما
#تحقق_یک_رویا

View this post on Instagram

. . 💚قصه تحقق یک رویا برای مردی که عاشقانه طبیعت را دوست دارد …💚 . 1️⃣ سرانجام دیروز – ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ – آرزوی حسین داستان‌نما محقق شد و حالا او برای پیمایشِ چند ساعته‌اش به دامنه‌های کوهستان‌های مرودشت برای سیراب‌کردنِ زنبورها، پرندگان و دیگر وحوش، هم یک قاطرِ جوان و سرپای خاکستری و شیک دارد😊 و هم یک کفش مخصوص کوهستان و هم شش و نیم میلیون تومان نقد دریافت کرد تا به زخم‌های بیشمار زندگیش بزند … . 2️⃣ در کلیپ دوم از او پرسیدم: چه شد که به سقای زنبورها، پرندگان و وحوش بدل شدی؟ پاسخ داد: یک روز غروب که داشته گوسفندها را از صحرا برمی‌گردانده به سمت طویله، باقیمانده قوری چایش را خالی می‌کنه و بلافاصله می‌بینه که کلی زنبور دور آن آب گل‌آلود جمع می‌شه … با خودش می‌گوید: اگر زنبورها اینقدر تشنه‌اند، پس بقیه پرنده‌ها و حیوانات هم باید تشنه باشند … و بدین‌ترتیب بیش از سی سال است که به عشق آب‌رساندن به زیستمندان تشنه در دامنه‌های کوهستانی مرودشت، روستای میان‌رود از ساعت چهار صبح هر روز در فصل گرم سال به کوهستان می‌زند و غروب برمی‌گردد. . 3️⃣ حسین هیچ درآمدی ندارد. در جوانی چوپان بوده است. همسرش با شستشوی رخت درآمد ناچیزی بدست می‌آورد، اما اغلب این درآمد را مجبور هستند به شرکت آب بدهند. از همین رو، خوشبختانه یکسال است که از پرداخت آب‌بها معاف شده‌اند. همسرش از من پرسید آیا راهی هست که ما بیمه شویم؟ اگر دوستان می‌توانند لطفاً راهنمایی کنند. . 4️⃣ گفتنی آنکه ارزش واقعی این الاغ حدود پانزده‌میلیون تومان بود، اما وقتی برای مالک الاغ شرح داده شد که منافع این الاغ به همه اهل آبادی و منطقه قرار است برسد و حسین برای نفع شخصی‌اش این الاغ را نمی‌خواهد، ایشان هم چهارمیلیون تومان تخفیف دادند. . 5️⃣ به حسین گفتم یکصد و پانزده‌نفر در فراهم‌کردن این مبلغ مشارکت داشتند؛ وی گفت: صمیمانه از تک‌تک این عزیزان قدردان هستم و برای سلامتی‌شان به اتفاق خانواده‌ام دعا می‌کنم. . 6️⃣ در این سفر این بخت را داشتم که با یک آدم‌حسابی بی‌ادعا به نام #عباسعلی_سپاهی_یونسی، خبرنگار #روزنامه_قدس آشنا شوم؛ وی شاعر و نویسنده‌ای نام‌آشناست که بیش از پنجاه‌جلد کتاب در کارنامه‌اش دارد، علاوه بر این اهل رکاب است و دلی دریایی دارد. امیدوارم مدیریت روزنامه قدس، قدر چنین نیروی کاربلدی را بداند. . 7️⃣ این ماجرای سبز بار دیگر نشان داد که چه مردم نازنین و دریادلی در سخت‌ترین دوران رکود اقتصادی همچنان در این مملکت زیست می‌کنند. قدرشان را می‌دانم.❤ . #بهانه_های_سرکردن_زمستان #حسین_داستان_نما #تحقق_یک_رویا .

A post shared by Mohammad Darvish (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید