🖤مختار و دو یار فداکارش نتوانستند دوری البرز را تحمل کنند و رفتند پیش شریف باجور و یارانِ سوخته‌اش …🖤

🖤مختار و دو یار فداکارش نتوانستند دوری البرز را تحمل کنند و رفتند پیش شریف باجور و یارانِ سوخته‌اش …🖤

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ #مختار_خه‌ندانی، کنشگر شجاع و از بنیانگذاران سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی #ژیوای_پاوه، روز گذشته به همراه دو یار شهیدش – #یاسین_کریمی و #بلال_امینی – در حین کمک به مهار آتش در جنگل‌های حفاظت‌شده #مرخیل_و_بوزین در بخش باینگان #هورامانات رفتند و به آسمان پرکشیدند تا شمارِ شهدای اطفای حریق در زاگرس در طول سه‌سال اخیر به هشت‌نفر برسد!

۲️⃣ همان جنگل‌هایی که البته از دیدگاه عالی‌ترین مقام محیط‌زیستی – عکس هشتم – کشور: سرمایه‌گذاری برای اطفای حریق در آن، توجیه اقتصادی نداشته و اصولاً هم موضوع خاصی نیست و ما نباید مساله آتش‌سوزی چندصد هکتاری را در زاگرس بزرگ کنیم!😮😔😮

۳️⃣ من اگر جای معاون اول رییس‌جمهور – کلیپ نهم – بودم، به جای آنکه تذکری بی آب و رنگ و خنثی به #عیسی_کلانتری بدهم، رسماً او را توبیخ کرده و خواهان عذرخواهی علنی وی از خانواده‌های البرز، مختار، یاسین، بلال، شریف، امید، رحمت و محمد می‌شدم. او باید بداند که آهِ آن جوانان مظلوم و عاشق زاگرس هرگز رهایش نخواهد کرد.

۴️⃣ همه گزارش‌ها حکایت از آن دارد که همچنان تجهیزات انفرادی لازم برای اطفای حریق حتی برای یگان‌های رسمی حفاظت دچار کمبود است، چه رسد به نیروهای داوطلب. این در حالی است که دولت می‌تواند پشتیبانی هزارمیلیارد تومانی از تداوم #مالچپاشی بکند و یک میلیارد دلار اعتبار به کارخانه‌های فشل و مونتاژکارِ چینی کشور بدهد! چگونه است که یک هزارم این اعتبار را نمی‌توانید برای سامان‌دادن و تجهیز یگان‌های تخصصی اطفای حریق در جنگل – که در برنامه ششم هم بر آن تاکید شده – اختصاص دهید؟

۵️⃣ یادمان باشد ما هنوز به نیمه‌راه فاجعه هم نرسیدیم! خبر بدتر در تابستان و مهرماه رخ خواهد داد و اینبار نه فقط در زاگرس که تمامی قلمرو #هیرکانی، #ارسباران و #توران را دربرخواهد گرفت. حالا باز بگویید که چند هزار هکتار بیشتر نسوخته و آتش‌سوزی جنگل اتفاقی طبیعی بوده و خودش خاموش می‌شود! وقتی فقط در خردادماه به گزارش سازمان فضایی ایران بیش از ۴۰هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی سوخته است، وای به حال ماه‌های تابستان و پاییز.

۶️⃣ عکس‌های دوم تا چهارم برخی از آخرین کامنت‌های مختار عزیز است که برای نگارنده به یادگار می‌ماند و می‌توانید شخصیتش را بهتر بشناسید. همچنین واکنش مردم پاوه از مرگ دلخراش این عزیزان را در کلیپ پنجم ببینید که شب گذشته و در کنار آمبولانس حامل پیکرهای مطهر آنها رخ داده است.

۷️⃣ در انتها عکس دهم را هم ببینید تا دریابیم به رغم همه‌ی تلخکامی‌ها، پرچم امید همچنان برافراشته است و ما پیش می‌رویم و از حرکت بازنخواهیم ایستاد.❤✌💚

#آتش_در_زاگرس
#چرا_مختار_و_یارانش_مظلومانه_پرکشیدند
#تجهیز_یگان_اختصاصی_برای_اطفای_حریق
#مصوبات_برنامه_ششم_اجرا_شود
#چهل_هزار_هکتار_سوخت_نه_هزارهکتار

View this post on Instagram

. . 🖤مختار و دو یار فداکارش نتوانستند دوری البرز را تحمل کنند و رفتند پیش شریف باجور و یارانِ سوخته‌اش …🖤 . 1️⃣ #مختار_خه‌ندانی، کنشگر شجاع و از بنیانگذاران سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیستی #ژیوای_پاوه، روز گذشته به همراه دو یار شهیدش – #یاسین_کریمی و #بلال_امینی – در حین کمک به مهار آتش در جنگل‌های حفاظت‌شده #مرخیل_و_بوزین در بخش باینگان #هورامانات رفتند و به آسمان پرکشیدند تا شمارِ شهدای اطفای حریق در زاگرس در طول سه‌سال اخیر به هشت‌نفر برسد! . . 2️⃣ همان جنگل‌هایی که البته از دیدگاه عالی‌ترین مقام محیط‌زیستی – عکس هشتم – کشور: سرمایه‌گذاری برای اطفای حریق در آن، توجیه اقتصادی نداشته و اصولاً هم موضوع خاصی نیست و ما نباید مساله آتش‌سوزی چندصد هکتاری را در زاگرس بزرگ کنیم!😮😔😮 . 3️⃣ من اگر جای معاون اول رییس‌جمهور – کلیپ نهم – بودم، به جای آنکه تذکری بی آب و رنگ و خنثی به #عیسی_کلانتری بدهم، رسماً او را توبیخ کرده و خواهان عذرخواهی علنی وی از خانواده‌های البرز، مختار، یاسین، بلال، شریف، امید، رحمت و محمد می‌شدم. او باید بداند که آهِ آن جوانان مظلوم و عاشق زاگرس هرگز رهایش نخواهد کرد. . 4️⃣ همه گزارش‌ها حکایت از آن دارد که همچنان تجهیزات انفرادی لازم برای اطفای حریق حتی برای یگان‌های رسمی حفاظت دچار کمبود است، چه رسد به نیروهای داوطلب. این در حالی است که دولت می‌تواند پشتیبانی هزارمیلیارد تومانی از تداوم مالچپاشی بکند و یک میلیارد دلار اعتبار به کارخانه‌های فشل و مونتاژکارِ چینی کشور بدهد! چگونه است که یک هزارم این اعتبار را نمی‌توانید برای سامان‌دادن و تجهیز یگان‌های تخصصی اطفای حریق در جنگل اختصاص دهید؟ . . 5️⃣ یادمان باشد ما هنوز به نیمه‌راه فاجعه هم نرسیدیم! خبر بدتر در تابستان و مهرماه رخ خواهد داد و اینبار نه فقط در زاگرس که تمامی قلمرو هیرکانی، ارسباران و توران را دربرخواهد گرفت. حالا باز بگویید که چند هزار هکتار بیشتر نسوخته و آتش‌سوزی جنگل اتفاقی طبیعی بوده و خودش خاموش می‌شود! . 6️⃣ عکس‌های دوم تا چهارم برخی از آخرین کامنت‌های مختار عزیز است که برای نگارنده به یادگار می‌ماند و می‌توانید شخصیتش را بهتر بشناسید. همچنین واکنش مردم پاوه از مرگ دلخراش این عزیزان را در کلیپ پنجم ببینید که شب گذشته و در کنار آمبولانس حامل پیکرهای مطهر آنها رخ داده است. . 7️⃣ در انتها عکس دهم را هم ببینید تا دریابیم به رغم همه‌ی تلخکامی‌ها، پرچم امید همچنان برافراشته است و ما پیش می‌رویم و از حرکت بازنخواهیم ایستاد.❤✌💚 . #آتش_در_زاگرس #چرا_مختار_و_یارانش_مظلومانه_پرکشیدند

A post shared by Mohammad Darvish محمد درویش (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید