🔻آقای سرهنگ محبت‌خانی! من اگر جای شما بودم، همین امروز استعفا می‌دادم و از خانواده شهدای زاگرس در پاوه و گچساران طلب بخشش می‌کردم!🔻

🔻آقای سرهنگ محبت‌خانی! من اگر جای شما بودم، همین امروز استعفا می‌دادم و از خانواده شهدای زاگرس در پاوه و گچساران طلب بخشش می‌کردم!🔻

🇮🇷: @darvishnameh

✍ محمد درویش فعال محیط زیستی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری مدآرا با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست که صبح امروز #روزنامه_جام‌جم اقدام به انتشار آن کرد گفت: اگر دولت به وظایف خود به درستی عمل می‌کرد و مردم تلاش دولت را در موضوع محیط‌زیست مشاهد می‌کردند شاید خودشان را اینگونه به آب و آتش نمی‌زدند.
وی ادامه داد: وقتی که رئیس سازمان حفاظت محیطزیست عنوان می‌کنند که سرمایه‌گذاری برای اطفای حریق در جنگل‌ها توجیه اقتصادی ندارد و جنگل خودش آتش می‌گیرد و خاموش می‌شود و چرا شلوغ کردید؟ این پیام را به مردم می‌دهند که انگار خیلی از آتش‌سوزی ناراحت نیستند!

در همین زمینه بخوانید:
اظهار نظر توهین آمیز فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره کشته شدن مختار و ‌یاسین و بلال/ مرگ این سه تن درس عبرتی است برای کسانی که می‌خواهند کمک کنند/ مردم نباید احساساتی شوند!

درویش گفت: این مردم در دل زاگرس بزرگ شده‌اند و با آن خاطره دارند و باید به آنها حق داد که واکنش نشان دهند.
وی ادامه داد: برای امثال آقای محبت‌خانی متاسفم که به جای اینکه مردم را درک کنند و احترام بگذارند و با این حسِ ارزشمند احساس تکلیف به عنوان یک سرمایه اجتماعی نگاه کنند که هنوز هم در کشور مردمی هستند که برای حفظ جنگل‌ها حاضرند از جان خودشان بگذرند، به دلجویی و دست‌بوسی از پدر و مادرِ داغدار این جوانان رفته از آنها قدردانی کنند و تلاش کنند تا این عزیزان شهید محسوب شوند و به جای اینکه تلاش کنند تا تندیس آنها ساخته شده و یا خیابانی را به نام این دوستداران محیط‌زیست نامگذاری کنند، اینگونه اظهار می‌کنند که این جوانان احساساتی عمل کرده‌اند!
این کنشگر حوزه محیط زیست، در ادامه گفت: اگر رابطه بین دولت، ملت و حاکمیت کم‌رنگ‌تر می‌شود، به دلیل چنین مدیران کارنابلدی است که در جایی قرار گرفته‌اند که به جای اینکه به سرمایه اجتماعی کشور افتخار کنند، آن را نابود می‌کنند.
محمد درویش در پایان با اشاره به اظهارات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست که گفته است اینها کاربلد حریق نیستند و آموزش ندیده‌اند، هم گفت: اگر هم چنین اشتباهاتی وجود داشته است، باید به جای چنین اظهارات تاسف‌باری، برای داوطلبین کارگاه های آموزشی اطفای حریق برگزار کنیم و تلاش کنیم که آموزش های لازم را ببینند. اما وقتی شما یگان هوایی ندارید، هواپیمای آب‌پاش ندارید و تجهیزات انفرادی کافی هم برای یگان خود ندارید، مردم می گویند که باید خودمان به فکر خودمان باشیم.

واکنش «محمد درویش» به اظهارات توهین آمیز فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره جان باختن سه فعال محیط زیستی/ به جای افتخار کردن به چنین مردمی، در حال نابود کردن سرمایه های اجتماعی هستید/ اگر شما به وظایف خود درست عمل می کردید مردم اینگونه خودشان به آب و آتش نمی زدند

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید