✅ بیانیه جمعی از فعالان مدنی در اعتراض به بازداشت موسس و دو تن از مدیران جمعیت امام علی (ع)

✅ بیانیه جمعی از فعالان مدنی در اعتراض به بازداشت موسس و دو تن از مدیران جمعیت امام علی (ع)

*پاسداشتِ فعالیت نیکوکارانه بازداشت نیست*

🔰ما، به عنوان جمعی از فعالان مدنی ایران که شاهد فعالیت های انساندوستانه و نیکوکارانه جمعیت امام علی (ع) بوده و هستیم، ضمن ابراز تأسف و تأثر عمیق خود از بازداشت و بازرسی منزل موسس و مدیران این جمعیت، بر این باوریم که فعالیت های مدنی جزء لاینفکِ یک جامعه سالم و یکی از نشانه های تمدنی است و هر گونه اختلال در فعالیت های مدنی و نیکوکارانه، آسیب به کل جامعه خواهد زد.

🔰کارنامه این نهاد مدنی و مردمی در بیست سال گذشته، همواره عام المنفعه، همیشه شفاف و کاملاً غیرسیاسی بوده و نه تنها هیچ هزینه ای برای دولت نداشته، بلکه با ایده ها و طرح هایی نظیر کوچه گردان عاشق، پیوند زیبایی بین مناسک ملی و مذهبی و عمل نیکوکارانه ایجاد کرده و سبب کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه نسبت به کودکان شده است.

🔰اعتماد ساخته شده ناشی از رفتار نیکوکارانه بین مردم و جمعیت، سرمایه اجتماعی وزینی فراهم ساخته که این نهاد را مثل نگینی درخشان به جامعه بزرگ ایران پیوند داده است. نگرانی عمیق ما آسیب به این اعتماد عمومی از طریق هجمه به آن می باشد.
همانطور که می دانیم، میزان سنجش سلامت یک جامعه، به تعداد و گستره ی فعالیت های نیکوکارانه است. بنابراین، جامعه ای که در آن، پاسداشت فعالیت های نیکوکارانه، بازداشت باشد، به طور حتم اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را از دست خواهد داد.

🔰لذا از مقامات مسئول به ویژه ریاست قوه قضاییه به عنوان مسئول پرونده و وزارت کشور به عنوان مسئول مشارکت های اجتماعی، می خواهیم که ترتیبی اتخاذ فرمایند تا در اسرع وقت، زمینه آزادی این نیکوکاران فراهم شده و ارتقای جامعه مدنی با پاسداشتِ نیکوکاری، تضمین شود.

سعید دهقان
سعید مدنی
لیلی ارشد
احسان شریعتی
فریده غیرت
محمد درویش
علی اکبر اسماعیل پور
سعید نوری نشاط
آرش کیخسروی
علیرضا افشاری
محمد جواد غلامرضا کاشی
فخرالسادات محتشمی پور
مهدی محمودیان
وحید کریمی پور
محمد رضا اجتهادی
احسان عزت پور قدیم
محسن زمانی
محترم رحمانی
محمد کاظم متولی
فرید مرجایی
حامد سحابی
علی سلطانی
نشاط سحابی
بهناز کیانی
شبنم مصدق
حمیدرضا رسولیان
شهرزاد همتی
زهرا رهایی
نورا کنعانی
ایثار خدادادی
محمدرضا آهنی
علی اکبر سهیلی
شهرزاد هاشمی
بهارک علی پناه
@Haajm

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید