✌تازه‌ترین خبرهای خوش از جنبش آغاز پایان ایرانخواری به بهانه وقف!✌

✌تازه‌ترین خبرهای خوش از جنبش آغاز پایان ایرانخواری به بهانه وقف!✌

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ ساعتی پیش با #سیدمحمد_مجابی از مدیران باسابقه وزارت جهادکشاورزی گفتگو کردم. وی که در کارنامه خویش سابقه قائم‌مقامی وزارت جهاد کشاورزی در دولت دوم حسن روحانی و معاونت سازمان حفاظت محیط‌زیست در دولت اول حسن روحانی را دارد. هم‌اکنون به عنوان مسوول کمیته محیط‌زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌کوشد تا از صیانت اراضی و عرصه‌های منابع‌طبیعی در برابر هر نوع دخل و تصرف و تغییر کاربری اراضی حفاظت کند.

۲️⃣ به ایشان گفتم به رغم آنکه از صبح چهارشنبه – ۸مرداد ۱۳۹۹ – اعلام شد که دو پلاک – ۶۸ و ۶۹ – کوه دماوند از مالکیت اوقاف مازندران درآمده و رسماً به نام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سند خورده است؛ لیکن رییس اداره اوقاف مازندران زیر بار نرفته و هرگونه توافق و خبری را در این مورد تکذیب می‌کند. از همین رو، برخی از خبرنگاران و دوستداران محیط‌زیست نسبت به واقعیت این خبر دچار شبهه شده‌اند. از این رو، از شما می‌خواهم با توجه به اشرافی که به وزارت متبوع خویش دارید، بفرمایید که آیا وزارت جهادکشاورزی رسماً تایید می‌کند این دو پلاک به نام سازمان جنگل‌ها سند خورده است؟

۳️⃣ ایشان دقایقی بعد، پس از بررسی موضوع مجدداً با نگارنده تماس گرفته و با صراحت و قطعیت گفتند: صددرصد این دو پلاک به نام سازمان جنگل‌ها سند خورده و شکی در آن نیست. از ایشان اجازه گرفتم تا این خبر را رسانه‌ای کنم که اجازه دادند.

۴️⃣ امیدوارم دل‌نگرانی برخی از دوستان کاملاً برطرف شده باشد. هرچند که به یقین آنهایی که نفع‌شان در ناامیدکردنِ فعالان و دوستداران محیط‌زیست و تفرقه‌افکنی است، مسلماً همچنان می‌کوشند تا به بهانه‌های گلام‌وارِ دیگری برای تداوم #شکنجه_خاموش و خودزنی‌های افراطی ادامه دهند.

۵️⃣ یادمان باشد که البته با توجه به افشاگری جدید دفتر حقوقی سازمان، هنوز دو پلاک دیگر – ۳۵ و ۳۷ – باقیمانده که باید برای آزادسازی کامل آنها که ظاهراً بخشی یا تمام آن در ارتفاع بالاتر از دوهزار و دویست‌متر در حریم ثبت ملی دماوند قرار دارند، مطالبات خویش را ادامه دهیم. به همین منظور قرار است به زودی در جلسه‌ای که در منطقه برگزار خواهد شد، شرکت کنم. همچنین جناب مجابی عزیز قول دادند که از طریق ظرفیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز موضوع را به طور ریشه‌ای تر پیگیری و ان‌شاالله حل کنند.

🔸عکس: #مجید_بهزاد

#پرچم_امید_پایین_کشیدنی_نیست
#نه_به_ایرانخواری_به_بهانه_وقف
#آغاز_پایان_ایرانخواری_به_بهانه_وقف
#بهانه_های_سرکردن_زمستان
#رفع_وقف_دماوند

View this post on Instagram

. . ✌تازه‌ترین خبرهای خوش از جنبش آغاز پایان ایرانخواری به بهانه وقف!✌ . 1️⃣ ساعتی پیش با #سیدمحمد_مجابی از مدیران باسابقه وزارت جهادکشاورزی گفتگو کردم. وی که در کارنامه خویش سابقه قائم‌مقامی وزارت جهاد کشاورزی در دولت دوم حسن روحانی و معاونت سازمان حفاظت محیط‌زیست در دولت اول حسن روحانی را دارد. هم‌اکنون به عنوان مسوول کمیته محیط‌زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌کوشد تا از صیانت اراضی و عرصه‌های منابع‌طبیعی در برابر هر نوع دخل و تصرف و تغییر کاربری اراضی حفاظت کند. . 2️⃣ به ایشان گفتم به رغم آنکه از صبح چهارشنبه – ۸مرداد ۱۳۹۹ – اعلام شد که دو پلاک – ۶۸ و ۶۹ – کوه دماوند از مالکیت اوقاف مازندران درآمده و رسماً به نام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سند خورده است؛ لیکن رییس اداره اوقاف مازندران زیر بار نرفته و هرگونه توافق و خبری را در این مورد تکذیب می‌کند. از همین رو، برخی از خبرنگاران و دوستداران محیط‌زیست نسبت به واقعیت این خبر دچار شبهه شده‌اند. از این رو، از شما می‌خواهم با توجه به اشرافی که به وزارت متبوع خویش دارید، بفرمایید که آیا وزارت جهادکشاورزی رسماً تایید می‌کند این دو پلاک به نام سازمان جنگل‌ها سند خورده است؟ . 3️⃣ ایشان دقایقی بعد، پس از بررسی موضوع مجدداً با نگارنده تماس گرفته و با صراحت و قطعیت گفتند: صددرصد این دو پلاک به نام سازمان جنگل‌ها سند خورده و شکی در آن نیست. از ایشان اجازه گرفتم تا این خبر را رسانه‌ای کنم که اجازه دادند. . 4️⃣ امیدوارم دل‌نگرانی برخی از دوستان کاملاً برطرف شده باشد. هرچند که به یقین آنهایی که نفع‌شان در ناامیدکردنِ فعالان و دوستداران محیط‌زیست و تفرقه‌افکنی است، مسلماً همچنان می‌کوشند تا به بهانه‌های گلام‌وارِ دیگری برای تداوم #شکنجه_خاموش و خودزنی‌های افراطی ادامه دهند. . 5️⃣ یادمان باشد که البته با توجه به افشاگری جدید دفتر حقوقی سازمان، هنوز دو پلاک دیگر – ۳۵ و ۳۷ – باقیمانده که باید برای آزادسازی کامل آنها که ظاهراً بخشی یا تمام آن در ارتفاع بالاتر از دوهزار و دویست‌متر در حریم ثبت ملی دماوند قرار دارند، مطالبات خویش را ادامه دهیم. به همین منظور قرار است به زودی در جلسه‌ای که در منطقه برگزار خواهد شد، شرکت کنم. همچنین جناب مجابی عزیز قول دادند که از طریق ظرفیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز موضوع را به طور ریشه‌ای تر پیگیری و ان‌شاالله حل کنند. . 🔸عکس: #مجید_بهزاد . #پرچم_امید_پایین_کشیدنی_نیست #نه_به_ایرانخواری_به_بهانه_وقف #آغاز_پایان_ایرانخواری_به_بهانه_وقف #بهانه_های_سرکردن_زمستان #رفع_وقف_دماوند .

A post shared by mohammad darvish محمد درویش (@mohammad.darvish_1344) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید