♦️فرض کنیم که بعضی‌ها کمک نمی‌کردند!♦️

♦️فرض کنیم که بعضی‌ها کمک نمی‌کردند!♦️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ در حکومت پهلوی میلیاردها تومان با دلار هفت‌تومان هزینه شد تا کشت و صنعت نیشکر در خوزستان راه بیافتد و ذوب‌آهن در اصفهان. حاصلش شد فاجعه برای خوزستان و زاینده‌رود. اگر آن لطف را نمی‌کردند، چه می‌شد؟

۲️⃣ در دولت میرحسین موسوی سد استقلال #میناب به بهره‌برداری رسید و کمر استقلال کشاورزی را شکست و منجر به ایجاد پرشمارترین فروچاله‌ها در خاور هرمزگان شد و صدها هزار نخل از میان رفت. واقعاً اگر آن زمان به مردم میناب لطف نکرده بودند، چه می‌شد؟

۳️⃣ در دولت هاشمی رفسنجانی نیروگاه شهید مفتح همدان در دشت فامنین به بهره‌برداری رسید به هدف تولید انرژی و اشتغال‌زایی. اما به دلیل جانمایی غلط نیروگاه، سفره‌های آب زیرزمینی به شدت پایین رفت و یازده فروچاله عظیم در منطقه ایجاد شده و حدود پنجاه‌هزار نفر بیکار شده و یا از منطقه مهاجرت کردند! واقعا اگر آن زمان آقای خرم استاندار وقت همدان به مردم منطقه لطف نمی‌کرد، چه می‌شد؟

۴️⃣ در دولت سیدمحمد خاتمی سد عظیم کریت بر روی یک آب باریکه ساخته شد در نزدیکی طبس به هدف رونق کشاورزی و ایجاد مهاجرت معکوس. اما عملاً قطره‌ای آب پشت آن جمع نشد و متاسفانه سبب نابودی یکی از کهن‌سازه‌های پرافتخار صنعت آبیاری ایران به قدمت بیش از هفتصدسال را فراهم کرد! واقعاً اگر آقای بی‌طرف – وزیر وقت نیرو – آن صدمیلیارد‌تومان را در آن زمان که دلار هزار تومان بود، هزینه نمی‌کرد و به مردم طبس لطف نکرده بود، چه می‌شد؟

۵️⃣ در دولت محمود احمدی‌نژاد، سد گتوند به رغم مشکلات جدی با بودجه سه‌هزار و هشتصدمیلیارد تومان آبگیری شد تا بر غلظت شوری کارون بیافزاید، به نحوی که برای حذفش نیاز به نه‌هزار میلیارد تومان بود که دیگر پولی موجود نبود! اگر آن بودجه – معادل سه برابر بودجه لازم برای حل مشکل پسماند و فاضلاب در کل خوزستان – هزینه نمی‌شد و آن لطف را محمود نمی‌کرد، چه می‌شد؟

۶️⃣ #محمدباقر_قالیباف شش‌هزار و هشتصدمیلیارد تومان هزینه کرد تا اتوبان صدر را دوطبقه کند و مشکل ترافیک و آلودگی هوای منطقه حل شود. اما مشکل بزرگ‌تر شد. اگر آن لطف در حق مردم تهران نشده بود، چه می‌شد؟

۷️⃣ در دولت تدبیر و امید مردی به پردیسان رسید که با افتخار گفت: خوشبختانه در طول دو سال اخیر هیچ تلفاتی در حوزه محیط‌بان‌ها نداشتیم. در حالیکه هفت محیط‌بان جان‌شان را از دست داده و یازده داوطلب هم کشته شده بودند. در حقیقت، هیچ مقطعی از تاریخ محیط‌زیست ایران، چنین خونبار و تلخ نبوده است! واقعا اگر حسن روحانی این لطف را به ملت ایران نکرده و عیسی را معاون محیط‌زیست خود نکرده بود، چه می‌شد؟

🔴 توضیح ضروری: هر نوع شباهت بین محتوای کلیپ با محتوای این پست تصادفی بوده و اصلاً هیچ ربطی به هم ندارند! دارند؟

#ما_را_به_خیر_تو_امید_نیست_شر_مرسان
#نیت_خوب_بدون_تخصص_نابودگر_است

https://instagram.com/p/CD9hkrOFnTw/?igshid=8lhblv5hr9al

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید