🔸️چرا صحنه طبیعت ایران همچنان بوی مرگ و طعم خون می‌دهد؟!🔸️

🔸️چرا صحنه طبیعت ایران همچنان بوی مرگ و طعم خون می‌دهد؟!🔸️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ در یک تراژدی تمام‌عیار، روز گذشته – ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ – خواهرزاده به سمت دایی سرب داغ می‌فرستد و سپس چند ساعت بعد در مخفیگاهش و از ترسِ دستگیری، خودکشی می‌کند … تا بدین‌ترتیب، طبیعت ایران از وجود محمد حسن‌نژاد یکی از محیط‌بان‌های نمونه و جان‌برکف خویش در هرمزگان برای همیشه محروم شود و جامعه محیط‌زیست کشور نیز دوباره داغدار گردد …

۲️⃣ آیا او – آنگونه که عیسی کلانتری در تاریخ نهم مرداد سال جاری – کلیپ دوم – اعلام کرد، نخستین عزیزی است که از جامعه شریف محیط‌بانی در طول دو سال اخیر از دست داده‌ایم؟!

۳️⃣ اگر تصاویر دیگر شهدا و فوت‌شدگان را در کلیپ نخست دقت کنیم، درمی‌یابیم که دست‌کم یازده محیط‌بان پیش از او در حد فاصل دو سال اخیر جان‌شان را از دست داده، شهید شده و یا به اعدام محکوم – شادروان علی افضلی – شده‌اند. علاوه بر این، یازده ایرانی دیگر هم در عملیات اطفای حریق جان‌شان را دادند و سوختند تا زاگرس کمتر بسوزد.

۴️⃣ درحقیقت، مقطع یادشده توسط رییس سازمان محیط‌زیست، خونین‌ترین دو سال از آغاز تاسیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در دوازده بهمن سال پنجاه شمسی تاکنون است! آیا سخنِ بیشتری در شرح میزان تسلط و دغدغه‌مندی مرد شماره یک پردیسان بر حوزه تحت امرش باقی می‌ماند؟

۵️⃣ اما مساله اصلی و درد واقعی این نیست! درد این است که چرا صحنه طبیعت ایران به جنگی اعلام نشده بین سلحشوران طبیعت ایران – محیط‌بان، جنگلبان و نیروهای داوطلب – با متخلفین بدل شده؟ یادمان باشد که اگر بیش از یکصد و پنجاه شهید در تاریخ طبیعت ایران ثبت شده‌اند، از آن سو هم حدود پانصد شکارچی و قاچاقچی در درگیری‌ها به قتل رسیده و یا اعدام شده‌اند.

۶️⃣ چند نفر دیگر باید از دو طرف کشته شوند تا دریابیم با منطق چکمه، با خشونت و با سرنیزه نمی‌توان طبیعت را مدیریت کرد؟

۷️⃣ مناطق حفاطت‌شده و محیط‌بانان را مجهز به دوربین‌ها و سنجنده‌های از راه دور کنید؛ مثل تجربه مثبت خاییز؛ امکان درگیری را به کمینه کاهش داده و متخلفان را با سندهای تصویری و شناسایی شده به نیروی انتظامی و دادستان‌ها معرفی کنید. آنگاه خواهیم دید که تا چه اندازه میزان تخلفات و کشتار کاهش می‌یابد. آیا عبرت می‌گیریم؟

۸️⃣ می‌دانم … خیلی سخت است به کسی که آتش گرفته، بفهمانی که نباید بدود … بخصوص اگر نامش عیسی باشد!

#شهادت_محمد_حسن_نژاد
#چرا_آمار_مرگ_در_طبیعت_وطن_بالاست
#نه_به_منطق_چکمه_در_مدیریت_طبیعت

View this post on Instagram

. . 🔸️چرا صحنه طبیعت ایران همچنان بوی مرگ و طعم خون می‌دهد؟!🔸️ . 1️⃣ در یک تراژدی تمام‌عیار، روز گذشته – ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ – خواهرزاده به سمت دایی سرب داغ می‌فرستد و سپس چند ساعت بعد در مخفیگاهش و از ترسِ دستگیری، خودکشی می‌کند … تا بدین‌ترتیب، طبیعت ایران از وجود محمد حسن‌نژاد یکی از محیط‌بان‌های نمونه و جان‌برکف خویش در هرمزگان برای همیشه محروم شود و جامعه محیط‌زیست کشور نیز دوباره داغدار گردد … . 2️⃣ آیا او – آنگونه که عیسی کلانتری در تاریخ نهم مرداد سال جاری – کلیپ دوم – اعلام کرد، نخستین عزیزی است که از جامعه شریف محیط‌بانی در طول دو سال اخیر از دست داده‌ایم؟! . 3️⃣ اگر تصاویر دیگر شهدا و فوت‌شدگان را در کلیپ نخست دقت کنیم، درمی‌یابیم که دست‌کم یازده محیط‌بان پیش از او در حد فاصل دو سال اخیر جان‌شان را از دست داده، شهید شده و یا به اعدام محکوم – شادروان علی افضلی – شده‌اند. علاوه بر این، یازده ایرانی دیگر هم در عملیات اطفای حریق جان‌شان را دادند و سوختند تا زاگرس کمتر بسوزد. . 4️⃣ درحقیقت، مقطع یادشده توسط رییس سازمان محیط‌زیست، خونین‌ترین دو سال از آغاز تاسیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در دوازده بهمن سال پنجاه شمسی تاکنون است! آیا سخنِ بیشتری در شرح میزان تسلط و دغدغه‌مندی مرد شماره یک پردیسان بر حوزه تحت امرش باقی می‌ماند؟ . 5️⃣ اما مساله اصلی و درد واقعی این نیست! درد این است که چرا صحنه طبیعت ایران به جنگی اعلام نشده بین سلحشوران طبیعت ایران – محیط‌بان، جنگلبان و نیروهای داوطلب – با متخلفین بدل شده؟ یادمان باشد که اگر بیش از یکصد و پنجاه شهید در تاریخ طبیعت ایران ثبت شده‌اند، از آن سو هم حدود پانصد شکارچی و قاچاقچی در درگیری‌ها به قتل رسیده و یا اعدام شده‌اند. . 6️⃣ چند نفر دیگر باید از دو طرف کشته شوند تا دریابیم با منطق چکمه، با خشونت و با سرنیزه نمی‌توان طبیعت را مدیریت کرد؟ . 7️⃣ مناطق حفاطت‌شده و محیط‌بانان را مجهز به دوربین‌ها و سنجنده‌های از راه دور کنید؛ مثل تجربه مثبت خاییز؛ امکان درگیری را به کمینه کاهش داده و متخلفان را با سندهای تصویری و شناسایی شده به نیروی انتظامی و دادستان‌ها معرفی کنید. آنگاه خواهیم دید که تا چه اندازه میزان تخلفات و کشتار کاهش می‌یابد. آیا عبرت می‌گیریم؟ . 8️⃣ می‌دانم … خیلی سخت است به کسی که آتش گرفته، بفهمانی که نباید بدود … بخصوص اگر نامش عیسی باشد! . #شهادت_محمد_حسن_نژاد #چرا_آمار_مرگ_در_طبیعت_وطن_بالاست #نه_به_منطق_چکمه_در_مدیریت_طبیعت

A post shared by Mohammad Darvish محمد درویش (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید