👊دربرابر بیدادِ مدیران قلدر در صدا و سیما سکوت نکنیم!👊

👊دربرابر بیدادِ مدیران قلدر در صدا و سیما سکوت نکنیم!👊

🇮🇷: @darvishnameh

✍ چند روز پیش ضمن پخش دو دقیقه از سخنان اثرگذارِ استاد اسماعیل کهرم، استاد دانشگاه و پرنده‌شناس نامی وطن، نسبت به ممنوع‌التصویر شدنِ ایشان در رسانه مملکت خودش، ابراز تاسف عمیق کرده و خواستارِ پاسخگویی نهادی شدم که خود را مافوق قانون می‌داند و بدون حکم قضایی و به سلیقه خویش شهروندان فرهیخته ایرانی را از حق ارتباط با مردم خودشان محروم می‌کند. در آن یادداشت از همه مخاطبانم خواهش کردم که اگر شما هم بزرگی را می‌شناسید که اینک در رسانه مثلاً ملی ما، ممنوع‌التصویر شده است، نامش را اعلام کنید که با کمال ناباوری دریافتم شمار بزرگان و فرهیختگان کشور در حوزه‌های ادبی، هنری، محیط‌زیستی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، مذهبی، سینما، موسیقی، تئاتر، کارآفرینی، روانشناسی، پزشکی و … بسیار بسیار بیشتر از آن چیزی است که متصور شده بودم. بدا به حال رسانه‌ای که باید تبلور صدای یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های معاصر جهان علیه ظلم، بی‌عدالتی و دیکتاتوری باشد و اینک هر روز از شمار خودی‌هایی که می‌تواند صدا و تصویرش را تحمل کند، بیشتر کاسته شده و به رسانه‌ای انحصارطلب‌تر بدل می‌شود که ایرانیانِ بیشتری تحریمش می‌کنند. لطفا این سخنانِ صمیمانه و دردمندانه اسماعیل کهرم عزیز را گوش کرده و تا می‌توانید پخش کنید تا برسد به دست رییس سازمان صدا و سیما و دیگر بلندپایگانِ حکومت تادریابند چه ظلمی در حق مردم می‌شود، وقتی آنها را از شنیدن صدای دانایانِ مستقل و متخصص خویش محروم می‌کنید. کاش مسوولین دفتر نهاد رهبری این سخنان را بشنوند تا بفهمند که در یکی از زیرمجموعه‌های آنها چه می‌گذرد. البته اگر تاکنون نمی‌دانسته‌اند!

🔸️چند هزار سالِ پیش افلاطون گفت: “دانا، نادان را می‌شناسد؛ چون زمانی خود نادان بوده است. اما نادان، دانا را نمی‌شناسد؛ چون هیچگاه دانا نبوده است.” و درد بزرگِ جامعه امروزِ ما در خوشبینانه‌ترین حالت آن است که نادانان صدا و سیمای ما را در جام‌جم اشغال کرده‌اند و نمی‌دانند که چه دانایانی را فیلتر کرده‌اند. و این آغازِ ریزش مخاطبِ رسانه رسمی کشور، سقوط سرمایه اجتماعی یک نظام سیاسی و کاهش اعتماد ملی بین دولت/حکومت و ملت را رقم می‌زند. نگویید که نگفتم!

#ممنوع_التصویر_شدن_بزرگان_ظلم_به_مردم_است
#اجازه_دهید_اسماعیل_کهرم_در_رسانه_سخن_گوید
#فرهیختگان_را_ممنوع_التصویر_نکنید
#صدای_اسماعیل_کهرم_باشیم
#صدای_بی_صدایان_باشیم
#نه_به_ممنوع_التصویر_شدن_بزرگان

View this post on Instagram

. . ✍ چند روز پیش ضمن پخش دو دقیقه از سخنان اثرگذارِ استاد اسماعیل کهرم، مدرس دانشگاه و پرنده‌شناس نامی وطن، نسبت به ممنوع‌ از تصویر شدنِ ایشان در رسانه مملکت خودش، ابراز تاسف عمیق کرده و خواستارِ پاسخگویی نهادی شدم که خود را مافوق قانون می‌داند و بدون حکم قضایی و به سلیقه خویش شهروندان فرهیخته ایرانی را از حق ارتباط با مردم خودشان محروم می‌کند. در آن یادداشت از همه مخاطبانم خواهش کردم که اگر شما هم بزرگی را می‌شناسید که اینک در رسانه مثلاً ملی ما، ممنوع‌التصویر شده است، نامش را اعلام کنید که با کمال ناباوری دریافتم شمار بزرگان و فرهیختگان کشور در حوزه‌های ادبی، هنری، محیط‌زیستی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، مذهبی، سینما، موسیقی، تئاتر، کارآفرینی، روانشناسی، پزشکی و … بسیار بسیار بیشتر از آن چیزی است که متصور شده بودم. بدا به حال رسانه‌ای که باید تبلور صدای یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های معاصر جهان علیه ظلم، بی‌عدالتی و دیکتاتوری باشد و اینک هر روز از شمار خودی‌هایی که می‌تواند صدا و تصویرش را تحمل کند، بیشتر کاسته شده و به رسانه‌ای انحصارطلب‌تر بدل می‌شود که ایرانیانِ بیشتری تحریمش می‌کنند. لطفا این سخنانِ صمیمانه و دردمندانه اسماعیل کهرم عزیز را گوش کرده و تا می‌توانید پخش کنید تا برسد به دست رییس سازمان صدا و سیما و دیگر بلندپایگانِ حکومت تادریابند چه ظلمی در حق مردم می‌شود، وقتی آنها را از شنیدن صدای دانایانِ مستقل و متخصص خویش محروم می‌کنید. کاش مسوولین دفتر نهاد رهبری این سخنان را بشنوند تا بفهمند که در یکی از زیرمجموعه‌های آنها چه می‌گذرد. البته اگر تاکنون نمی‌دانسته‌اند! . 🔸️چند هزار سالِ پیش افلاطون گفت: "دانا، نادان را می‌شناسد؛ چون زمانی خود نادان بوده است. اما نادان، دانا را نمی‌شناسد؛ چون هیچگاه دانا نبوده است." و درد بزرگِ جامعه امروزِ ما در خوشبینانه‌ترین حالت آن است که نادانان صدا و سیمای ما را در جام‌جم اشغال کرده‌اند و نمی‌دانند که چه دانایانی را فیلتر کرده‌اند. و این آغازِ ریزش مخاطبِ رسانه رسمی کشور، سقوط سرمایه اجتماعی یک نظام سیاسی و کاهش اعتماد ملی بین دولت/حکومت و ملت را رقم می‌زند. نگویید که نگفتم! . #ممنوع_التصویر_شدن_بزرگان_ظلم_به_مردم_است #اجازه_دهید_اسماعیل_کهرم_در_رسانه_سخن_گوید #فرهیختگان_را_ممنوع_التصویر_نکنید #صدای_اسماعیل_کهرم_باشیم #صدای_بی_صدایان_باشیم #نه_به_ممنوع_التصویر_شدن_بزرگان .

A post shared by Mohammad Darvish محمد درویش (@darvish.mohammad) on

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید