🔻چرا تفاوط پخش نشد؟!🔻

🔻چرا تفاوط پخش نشد؟!🔻

🇮🇷 @darvishnameh

۱️⃣ آنقدر در این چند روز از من می‌پرسند که پس چه شد آن وعده و آن برنامه بدون خط‌خوردگی که قولش را داده بودید؟ آن تفاوطی که قرار بود تفاوت بیافریند چه شد؟ چرا از واقعیت خشکی زاینده‌رودِ مظلوم سخن نگفتید؟ و چرا به جای گفتگو درباره راهکارهای نجات زاینده‌رود، جنگ شبانه از کاشان ادامه یافت و …

۲️⃣ راستش اگر خودم آنجا در استودیو تفاوط و در کنار مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در صحن بهارستان، مدیران و بروبچه‌های نگران و غمگین برنامه تفاوط نبودم، باور نمی‌کردم که آنها هم نمی‌دانند دقیقا چرا و چه کسی اجازه نمی‌دهد تا برنامه به صورت زنده از آنتن پخش شود!

۳️⃣ درست مثل همین درخت بلوط که تنها جرمش رویش در نزدیک‌ترین فاصله به تیر برقی است که استانداردهای لازم برای استقرارش رعایت نشده و حالا باید جورِ این نابخردی را بکشد!

۴️⃣ به نظرم بچه‌های تفاوت هم گناهی نداشتند و به راحتی می‌توانست این برنامه گفتگومحور از سیمای استان اصفهان پخش شود، اما قرارگرفتنش در کنار تصمیمی که ناگهان همه چیز را چندین برابر کرد، سبب شد تا او را ذبح کنند، بلکه التهاب جامعه تشدید نشود! جالبه که یک روز پیش از این در همان صدا و سبما نشستی کارشناسی برگزار شد و رییس صدا و سیما با انتقادی کم‌سابقه و البته درست گفت: یکی از تفاوت‌های ما با دیگران در مواجهه با چالش‌ها آن است که آنها نخست می‌کوشند، تنش‌های امنیتی را اجتماعی و سپس حل کنند؛ در حالی که ما برعکس، هر تنش اجتماعی را امنیتی کرده و سپس با ایجاد کمیته بحران، می‌کوشیم تا حلش کنیم!

۵️⃣ و این وسط آنچه که بیشتر آسیب خواهد دید، سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به حاکمیت، دولت و رسانه رسمی‌اش است! کاش این نکته ساده را آن فرمان‌دهندگان به خاموشی و سکوت و تعطیلی و … می‌دانستند!

۶️⃣ به هر حال، امیدوارم همانطور که قول دادند جمعه آینده این برنامه بدون سانسور پخش شود تا مردم اصفهان و ایران بدانند چرا زاینده‌رود به چنین فلاکتی رسیده و چگونه می‌توان این درد را درمان کرد؟

#زاینده_رود_کانال_آبرسانی_نیست
#زاینده_رود_روان_کارون_خروشان
#زاینده_رود_فصلی_نیست
#تفاوط
#سانسور
#محیط_زیست
#مهدی_طغیانی
#نه_به_انتقال_آب
#محمد_درویش

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید