🔻نسخه وزیر کشور برای حل مشکلات مملکت!🔻

🔻نسخه وزیر کشور برای حل مشکلات مملکت!🔻

🇮🇷 @darvishnameh

۱️⃣ چند روز پیش وزیر آموزش و پرورش گلایه کرده که در چین با وجود شاخص سیصد در آلودگی هوا، مدارس تعطیل نمی‌شود. چرا اینجا با شاخص صد و پنجاه مدارس را تعطیل می‌کنید. علی سلاجقه هم حق را به وزیر داده و گفته: با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات مشکل آلودگی هوا حل نخواهد شد. درنهایت وزیر محترم کشور هم چاره کار را در تغییر استانداردهای آلودگی هوا تشخیص داده و ظاهراً اگر مرز تعطیلی مدارس را به عدد سیصد یا حتی چهارصد و بلکه ششصد و هزار برسانیم، دیگر حتی در اردکان، زابل، اهواز و ایلام هم هیچ مدرسه‌ای در اثر آلودگی هوا تعطیل نخواهد شد.

۲️⃣ در ادامه کلیپ چند مثال عملی برای تعمیم نظریه نبوغ‌آمیز وزیر برای حل دیگر مشکلات محیط‌زیستی، طلاق، فقر، دلار، بی‌ایمانی و … ارایه شده است!

۳️⃣ منتها نکته مهم در تعطیلی مدارس در چین این است که اغلب دانش‌آموزان و دیگر اقشار چین با دوچرخه یا دیگر وسایل حمل و نقل غیر موتوری تردد می‌کنند، درنتیجه نقشی در آلودگی هوا ندارند که لازم باشد تعطیل شوند، اما اینجا طرف تا سر کوچه می‌خواهد بیاید ماست بخرد هم از خودرو شخصی خود استفاده کرده و اصولاً مسوولین مملکت دشمن دوچرخه‌سوار و دوچرخه‌سواری بوده و آن را در بهترین حالت بی‌مصرف یا فانتزی می‌دانند. متاسفم برای علی سلاجقه که او نیز این نکته را درک نکرده و به جای ترویج حمل و نقل پاک و پیشگام کردن سازمان متبوعش در استفاده از دوچرخه، اسیر همین بی‌درایتی و فقر بهره‌گیری از خرد جمعی شده است.

۴️⃣ در انتهای کلیپ دوباره به آن مرد خونسرد دقت کنید که اسیر هیجان آن ماشین پرنده نشده است؛ او خود خلبان جت است و چنین سرعتی او را حتی قلقلک هم نمی‌دهد! خواستم به اشغال‌کنندگان صندلی‌های قدرت در ایران بگویم: وزیر و وکیل شدن فقط با حکم و امضا و لابی‌گری و مدیریت کلنگی محقق نمی‌شود، به درایت، شجاعت، تجربه، خرد، مطالعه پیوسته و کلنگ مدیریتی نیاز دارد.

#مدیریت_کلنگی
#دلنوشته‌_های_محمد_درویش

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید