رخ زرد جنگل‌های ایران!

رخ زرد جنگلهای ایران - گزارش امروز روزنامه سرمایه

     گزارش امروز روزنامه سرمایه، اختصاص دارد به تبعات نابودی رویشگاه‌های جنگلی ایران در شمال، غرب و ارسباران. در این گزارش ضمن گفتگو با دکتر مجید مخدوم، علی خاتمی و نگارنده، کوشیده است تا توجه مخاطبین خویش را به خطرات نابودی سبزینه در کشور جلب کند.
    البته متن پیاده شده این گزارش، حاوی اشکالات متعدد نگارشی – و بعضاً شنیداری! – است. بخصوص آنجا که از قول نگارنده به رابطه‌ی افزایش سرطان و خشکسالی زاینده رود اشاره شده است!

موافق(0)مخالف(0)

۸ Comments

  1. شقایق

    موفق باشید دوست عزیز

    راستی !اسم جدید؛ "محمود" رو می گم؛هیچ جوره بهتون نمی آید!!

    پاسخ:
    راستش اين گزارش آنقدر غلط تايپي و شنيداري دارد كه از دو حال خارج نيست: يا طرف اينكاره نبوده و يا خودش هم يكبار متنش را نخوانده!

    موافق(0)مخالف(0)
  2. چه رابطه غیر منطقی بین سرطان و زاینده رود عنوان کرده اند پس اینطوری کرمان بی اب ما همه سرطانی اند

    موافق(0)مخالف(0)
  3. درود بر نسيم عزيز ... درسته! من نمي دانم چگونه چنين جمله اي در اين گزارش آفريده شده است؟!

    موافق(0)مخالف(0)
  4. امان از اشکالات نوشتاری و شنیداری و عدم تخصص در حیطه رسانه.
    اما در رابطه با ادغام سازمان محیط زیست و کشاورزی مصاحبه ای کردم با رادیو زمانه.
    ولی این همه فریاد آیا پاسخی در خور خواهد داشت؟
    ما که قلیلیم به نسبت همه آنان که فریاد کشیدند و خس و خاشاک نامیده شدند. آنها جوابی گرفتند جانانه که از جان مایه گذاشتند اما محیط زیستی ها چطور؟ جوابی خواهند گرفت یا این که بی خودی فریاد می کنند؟
    این سوال را همواره از خود پرسیده ام همواره از خود می پرسم

    موافق(0)مخالف(0)
  5. درود بر سام عزيز و فعال ... آدم بدون اميد و رؤيا كه آدم نيست! هست؟ پس بيا همچنان اميدوار بمانيم كه جوابي خواهيم گرفت!

    موافق(0)مخالف(0)
  6. سلام آقاي درويش عزيز

    پرسشي كه ذهنم را واقعا به خود مشغول كرده (و پس از مطالعه مطالبي اين چنيني بيشتر گريبانم را مي‌گيرد) اين است كه چرا برخي كشورهاي جهان (نه كره مريخ و سيارات ديگر!) موفق به حفظ و بسط محيط طبيعي خود مي‌شوند و ما ناموفقيم؟ واقعا چرا؟!

    موافق(0)مخالف(0)
  7. پاسخش ساده است! چون هنوز براي بخش عمده اي از مردم ما، حفظ محيط زيست در حد يك شوخي يا چيزي شبيه به فانتزي است! ببين كه چگونه زباله را از ماشين هاي آخرين مدل به بيرون پرتاب مي كنيم و ببين كه چرا حاضريم براي خريد يك كيسه ذغال تا 40 هزار تومان پول دهيم و ...

    موافق(0)مخالف(0)
  8. حسین صرافی

    جناب درویش عزیز.ممنونم از اینکه به گزارش بنده لینک دادید.مسئولیت همه مشکلات گزارش را هم می پذیرم.اما چیزی که من نوشته بودم با متن منتشر شده کاملا متفاوت است. به حال ممنون از تذکرات شما و دوستان

    موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید