ماجرای ورود ذغال سنگ به چرخه‌ی سوخت کشور!

عکس العمل توتوک در اندونزی بعد از شنیدن خبر استفاده ایران از ذغال سنگ!

همزمان با بی‌سابقه‌ترین تظاهرات محیط زیستی در اروپا و شنیدن سبزترین حرف‌های محمود احمدی‌نژاد در حمایت از طرفداران محیط زیست در ایران و جهان، خبر می‌رسد که سبد انرژِی کشور به زودی با یک مهمان ناخوانده و پردود و گداز جدید اما قدیمی! به نام ذغال سنگ مواجه خواهد شد که می‌خواهد بخشی از سوخت نیروگاه‌های حرارتی کشور را تأمین کند!
    آیا این یک گام به عقب نیست؟!
    در این باره گفتگوی مونا قاسمیان با دکتر اسماعیل کهرم و نگارنده را در روزنامه اعتماد بخوانید.

موافق(0)مخالف(0)

۵ Comments

 1. جناب درويش عزيز!
  نام ذغال سنگ بايستي از فن آوري هاي جديد احتراق آن جدا گردد!،البته جاي اين نگراني نيز وجود دارد كه دولت فعلي با زير ساخت مطالعاتي ضعيفي در مورد آن اظهار نظر كرده باشد ولي الان نيروگاههاي بسيار پيشرفته با تركيبات و فرايند سبز ذغالسنگ نيز در جهان وجود دارند،اميدوارم ايندفعه منظور همين نسل جديد باشد!!.

  پاسخ:
  درود بر پيمان عزيز ... نخست آن كه حتا همان فن آوري جديد هم در آمريكا با مخالفت شديد طرفداران محيط زيست روبرو شده و اوباما را به چالش كشانده اند. دوما در ايران فكر مي كنيد چند درصد از شيوه مدرن احتراق بهره برند؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 2. دوست عزیز؛
  ساسان آقایی روزنامه‌نگار و وبلاگ نویسی که در طول ماه‌های گذشته بارها از طرف ماموران امنیتی تهدید و احضار شده بود، ظهر یکشنبه یکم آذر بازداشت شد.وی از هم کاران روزنامه‌های «اعتماد»، «اعتماد ملی»، «توسعه»، «مردم‌سالاری»، و «فرهیختگان» بود.
  ساسان آقایی ماه گذشته به دفتر پیگیری در چهارراه ولی‌عصر احضار شده بود و پس از حضور در آن‌جا مورد بازجویی قرار گرفته بود. از محل نگه‌داری و وضعیت وی و هم‌چنین اتهامات این روزنامه‌نگار تا این لحظه خبری در دست نیست .
  امضای نامه 293 نفر ازروزنامه نگاران و فعالان سیاسی و اجتماعی به مراجع تقلید میتواند علت اصلی این دستگیری بوده باشد
  از همهٔ کسانی‌ که قلبشان برای سرزمین ایران و مردم ایران می‌‌طپد خواهش مندیم ساسان عزیز این روزنامه نگار آزاده را تنها نگذارند.
  امضا ی یکایک شما امید و دلگرمی‌ ساسان است در شبهای تار و دیوار‌های سرد سلول انفرادی
  http://www.gopetition.co.uk/online/32458.html
  sos-sasan.blogfa.com

  موافق(0)مخالف(0)
 3. اميدوارم روزي برسد كه در وطن هيچ روزنامه نگاري شاهد بسته شدن روزنامه اش هم نباشد؛ چه رسد به اين كه بخواهد در زندان هم بيافتد.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. !!!!!
  به چه قيمتي؟؟

  موافق(0)مخالف(0)
 5. به قيمت آلودگي بيشتر هوا و تخريب افزون تر منابع طبيعي و البته سود بيشتر در كوتاه مدت براي برخي مديريت ها!

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید