اقدام جالب محیط زیست‌چی‌های عراقی در منع شکار!

    انگار خانم نرمین عثمان، به رغم مشکلات فراوان در کشور دوست و برادر – عراق – دارد نشان می‌دهد که اهل کم‌آوردن نیست! هست؟
    او یک بسیج عمومی را برای هشیاری مردمش در برابر روند شتابناک تخریب میان رودان (بین‌النهرین) آغاز کرده و در حقیقت روزی نیست که به میان خبرنگاران نرود و یا خود خبرساز این حوزه نباشد. به نحوی که بسیاری از مردم منطقه، او را به عنوان مشهورترین وزیر نوری مالکی می‌شناسند!

    پوستری را که ملاحظه می‌کنید، در کشوری منتشر و تکثیر گردیده که بیش از دو دهه است، مثل آب خوردن در آن انسان‌ها را می‌کشند و اجزاء بدن‌شان را از هر سو به آسمان پرتاب می‌کنند.
    حال در چنین کشور ناامنی، این پوستر چه می‌گوید؟ و چگونه می‌خواهد تا مردمی را که هر یک چند سلاح با خود دارند یا برای روز مبادا در جایی امن دفن کرده‌اند! وادارد تا بر روند شکارکُشی مهر پایان زنند؟
    شما را نمی‌دانم؟ امّا من ترجیح می‌دهم تا آفرینندگان این پوستر را تحسین کنم و از آنها الهام بگیرم که بله … یک شاخه در سیاهی جنگل هم می‌تواند همچنان به سوی نور فریاد ‌کشد! نمی‌تواند؟

    مؤخره:
    ممنون از یار همراه مهار بیابان‌زایی – کوشان مهران عزیز – که مرا از انتشار این پوستر سبز آگاه کرد.

موافق(0)مخالف(0)

۶ Comments

 1. اشکار

  به نظر شما شایسته نیست که م....دلی خان و دکتر ناصرالحکما را که هر دو خوش سفر هستند را به میان رودان بفرستیم تا باب مذاکره را مفتوح نمایند؟
  بخصوص م....دلی خان قادر به حفاظت موثر از ناصرالحکما است.

  پاسخ:
  پيشنهاد تامل برانگيزي است!

  موافق(0)مخالف(0)
 2. اشکار

  هرجا که زبان چرب و نرم دکتر ناصرالحکما کارساز نبود غرش م...دلی خان خون ها را در رگ منجمد می کند.

  پاسخ:
  بر منكرش لعنت!

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سلام واقعا جالب بود ما باید این پوستر را واسه درختان جنگل ابهای زیرزمینی قناتها دریای شمال وجنوب و هوای شهرها کوهستان و بیابانها بکشیم

  موافق(0)مخالف(0)
 4. موافقم!

  موافق(0)مخالف(0)
 5. میرزا سرهنگی از لرستان

  تلاشهای سرکار خانم نرمین عثمان قابل ستایش است . انسانهایی که عاشق می شوند همین گونه رفتار می کنند .به قول ما لرستانی ها مخالف رود سیمره شنا کردن مهم است

  موافق(0)مخالف(0)
 6. درود بر شما اهالی خونگرم دیار سیمره ...

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید