بررسي اثر سكونتگاه‌هاي روستايي و شهري بر منابع طبيعي

ورودي ساختمان مركزي موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع - ۱۶ دي ماه ۸۶از زيبايي هاي باغ گياه شناسي ملي ايران ديدن كنيد - بهمن ماه ۸۶از زيبايي هاي باغ گياه شناسي ملي ايران ديدن كنيد - بهمن ماه ۸۶

دوشنبه‌اي كه در پيش است (29 بهمن‌ماه 1386)، تالار اجتماعات مؤسسه تحقيقات جنگل‌ها و مراتع كشور، ميزبان گروهي از نخبگان، دانشجويان و علاقه‌‌مندان به منابع طبيعي و محيط زيست ايران است تا در نشستي يك روزه به بررسي آخرين تحولات رخ‌داده در سيماي سرزميني ميهن عزيزمان، ناشي از تغييرات شگرف ساختار فضايي سكونتگاه‌هاي شهري و روستايي در طول دو دهه‌ي گذشته بپردازد؛ موضوع بسيار مهمي كه تاكنون كمترين توجه ممكن به آن صورت گرفته است. در حقيقت، در اين هم‌انديشي مشورتي، دكتر محمدعلي حامدي خواهد كوشيد تا به پشتوانه‌ي حدود 25 سال مطالعات و پژوهش‌هاي انجام شده در قالب «طرح احياء و توسعه كشاورزي و منابع طبيعي كشور»، منظر نويني براي نگريستن به مديريت كارآمد بر مراتع و جنگل‌هاي كشور ارايه دهد.

از زيبايي هاي باغ گياه شناسي ملي ايران ديدن كنيد - بهمن ماه ۸۶بهشت زمستاني پايتخت ايران - بر روي عكسها كليك كنيد تا آنها را بزرگتر ببينيد

شايان توجه آنكه اين سخنراني، در شمار سلسله سخنراني‌هاي فصلي انجمن اعضاي هيأت علمي مؤسسه تحقيقات جنگل‌ها و مراتع است كه اطلاعات بيشتر را مي‌توانيد در تارنماي انجمن بجوييد.

از زيبايي هاي باغ گياه شناسي ملي ايران ديدن كنيد - بهمن ماه ۸۶

دوستاني كه علاقه‌مند به شركت در اين سخنراني و نشست علمي پيرامون آن و نيز گردش علمي در محوطه‌ي باغ گياه‌شناسي ملي ايران هستند، مي‌توانند تمايل خود را براي حضور در اين مراسم به اطلاع رييس هيأت مديره انجمن، آقاي دكتر احمد رحماني (44195901) برسانند.
همچنين، چنانچه براي سخنراني فصل بهار، فردي آمادگي ارايه سخنراني داشته و يا موضوعي براي طرح به نظرش مي‌رسد و يا سخنران نخبه‌اي را مي‌تواند معرفي كند، لطفاً اطلاع دهد. بديهي است، انجمن از سخنرانان نشست‌هاي خويش به نحو شايسته‌اي از بعد مادي و معنوي قدرداني خواهد كرد.

از زيبايي هاي باغ گياه شناسي ملي ايران ديدن كنيد - بهمن ماه ۸۶

واپسين نكته آنكه براي شركت در اين مراسم علمي، هيچگونه وجهي از شركت‌كنندگان محترم دريافت نخواهد شد.

موافق(0)مخالف(0)

۳ Comments

  1. نخستین همایش علمی که جبهه سبز ایران در آن سهیم بود در اردیبهشت ماه 1371 در محل سازمان جنگلها و مراتع کشور برگزار شد. این همایش به مدد آقای دکتر محمد حسین جزیره ای از پیش کسوتان عرصه جنگل و عضو هیات امنای جبهه سبز برگزار شد و برای نخستین بار چهره هایی از میان سازمان های نوپای محیط زیستی با کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست سراسر کشور به تبادل نظر در مورد روند شتابان تخریب سرزمین پرداختند.یادباد آن روزگاران یاد باد.

    موافق(0)مخالف(0)
  2. من مرتب سایت شما و قسمت های مختلف آنمرا میخوانم گویا شما دوستان قدیمی وبلاگتان را فراموش کرده اید.

    موافق(0)مخالف(0)
  3. موفق باشيد..با سمينار ايمني و محيط زيست عسلويه به روزيم

    موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید