چرا در شمال به لاشه فک‌ها و در جنوب به دلفین‌ها رحم نمی‌کنیم؟

چندی پیش دیده‌بان محیط زیست ایران، با اشاره به ماجرای غم‌انگیز این دلفین نگون‌بخت در سواحل بندر ماه‌شهر، از عارضه‌ای خطرناک به نام ابتذال اخلاقی انسان‌نماها یاد کرده بود … مرضیه ناظری هم گزارش تکان دهنده ی دیگری از قتل شرم آور یک پلنگ را ابه تصویر کشیده بود … اینک دایی‌جان ناپلئون وبلاگستان هم تصاویری غم‌انگیز از لاشه‌ی یک فک را در سواحل دریای مازندران منتشر کرده است که با آلت قتاله سوراخ سوراخش کرده‌اند!

این از شمال و آن هم از جنوب، اگر حال مرکز کشور را هم خواسته باشید، می‌توانید سری به مهرداد مسیبی بزنید تا متوجه شوید به رغم تأکید مقام معظم رهبری، محوطه‌ی 65 هکتاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کرمان واقع در مسیر کرمان به ماهان، تقدیم مسکن مهر شد!

موافق(1)مخالف(1)

۸ Comments

 1. شقایق

  رسمن قلبم تیر کشید!

  دیشب ،در پارک ، دخترکم برای گربه ی زیبایی غذا
  می ریخت و با هم دوست شده بودند ؛

  پسرک ِ 7-6 ساله ای همراه ِ پدرش ،به ما نزدیک شد و گفت :خاله!کاش تیرکمونم همراهم بود و این گربه رو می زدم و با هم کیف می کردیم!!
  باورتان نمی شود که ترکیب ِ آن صدای کودکانه ، آن دل سنگی و خنده ی افتخار آمیز ِ پدرش ، چه معجون ِ کشنده ی دردناکی بود... .

  موافق(0)مخالف(0)
 2. جاده سازی ها چه آن جاده های که ساختن شان ضرورت دارد و چه جاده های غیر ضروری به دلیل عدم رعایت اصول فنی همچنان عرصه های جنگلی و مرتعی را تهدید می کنند.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. حتی اگر مطمئن باشیم که این حیوانات مرده بودند آیا باید به جسد آنها هم رحم نکنیم؟ وقتی با جسد آنها اینگونه برخورد می کنیم به طور قطع اگر از دستمان برآید زنده شان نخواهیم گذاشت.

  پاسخ:

  موافقم!

  موافق(0)مخالف(0)
 4. دانش

  کسی که یک دلفین نجیب و بی آزار و با هوش را میکشد و نام خود را با افتخار بر آن حگ میکند,‌ درجستجوی کاری برای آینده است. زیرا میداند کسانی! هستند که او را برای سرکوب انسانهای بیگناه به کار خواهند گمارد.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. وای بر ما ...

  موافق(0)مخالف(0)
 6. کامنت جناب دانش بی نهایت زنهار قوی بود. محمد جان اون "وای بر ما" را دو سه تا فونت بالاتر بنویس تا دقیقتر ببینیم.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. به چشم رفیق ...

  موافق(0)مخالف(0)
 8. hesam

  وحشی بودن بیشتر مردم ایران غیر قابل تحمله..

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید